Hitman Contracts

Hitman serisinin üçüncü oyunu olan Hitman Contracts rehberi yazımızda oynanış, geliştirme süreci ve merak edilen tüm detaylar yer alıyor.

Hitman Contracts, Microsoft Windows, PlayStation 2 ve Xbox için IO Interactive tarafından geliştirilen ve Eidos Interactive tarafından yayınlanan gizlilik video oyunudur.

Hitman video oyun serisinin üçüncü oyunudur ve hem Hitman: Codename 47'nin yeniden yapımı hem de Hitman 2: Silent Assassin'in devamı niteliğindedir.

Hitman Contracts genel olarak olumlu eleştiriler aldı; övgü, geliştirilmiş oyun öğelerine, grafiklere, film müziğine, daha koyu tona ve atmosfere yöneltilirken, eleştiri, önemli iyileştirmelerin olmaması ve önceki iki oyuna aşinalık nedeniyle geldi. Nisan 2009 itibarıyla oyun yaklaşık 2 milyon kopya sattı.

Hitman Contracts Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Hitman Contracts'ta oyuncular, belirli hedeflere suikast düzenlemek için dünyanın çeşitli yerlerine gönderilen Ajan 47'yi üçüncü şahıs bakış açısıyla kontrol eder. Mutfak bıçakları, saldırı tüfekleri ve tabancalardan makineli tüfeklere kadar çok çeşitli silahlar kullanılabilir.

Gizlilik ve hile teşvik edilirken, oyun oyuncunun daha şiddetli bir yaklaşım benimsemesine ve görev hedeflerine giden yolda silahlı çatışmaya girmesine de izin verir. Oyuncular oyunda ilerledikçe, seviyelerde bulunan çeşitli silahları toplayarak gelecekteki görevlerde kullanılmalarını sağlayabilir. Silah sesi ve boğma gibi hedefleri öldürmenin daha basit yollarının yanı sıra, birkaç görev, oyuncuya isabetleri ortadan kaldırmak için akıllıca zehir kullanımı veya saunada ısı kaynaklı kalp krizi gibi "kazalar" düzenlemek gibi daha ince yollar sağlar.

Oyuncular, performanslarına göre birkaç faktöre göre derecelendirilir; ateşlenen ateş sayısı, öldürülen oyuncu olmayan karakterler (NPC'ler) (ve silahlı düşmanlar mı yoksa masumlar mı) ve gardiyanların uyarılma sayısı bunlar arasında anahtardır. En düşük rütbe, hedeflerinin peşinde çok sayıda NPC öldüren ve gizlilik kullanmayan oyunculara verilen "Toplu Katil" dir. En yüksek rütbe, oyuncu görevini tespit edilmeden ve genellikle amaçlanan hedef(ler) dışında kimseyi öldürmeden tamamladığında kazanılan "Sessiz Suikastçı"dır.

"Şüphe Ölçer" adındaki sayaç, oyuncuları kendi siperlerini açmaya ne kadar yakın oldukları konusunda bilgilendirir. İçeride aşırı koşma, alenen silah savurma, yasak alanlarda ikamet etme veya gizlice girme gibi eylemler şüphe uyandırabilir. Yakınlık da genellikle ölçeri yükseltir. "Şüphe Ölçer" dolarsa, gardiyanlar oyuncuyu gördükleri anda ateş açar ve mevcut siper işe yaramaz hale gelir. Gardiyanlar düşmüş bir ceset bulursa veya baygın bir kişi uyanıp onları uyarırsa, "Şüphe Ölçer" normalden çok daha hızlı yükselecektir.

Kılık değiştirmeler ya çevrede bulunabilir ya da erkek NPC'lerin vücutlarından alınabilir. Kılık değiştirmeye bağlı olarak, oyuncu bir seviyedeki çoğu kişiyle sınırlı alanlara erişebilir. Bu kılık değiştirmeler, yukarıda belirtildiği gibi gardiyanlar tarafından görülebilir; Örneğin. Bir seviyedeki muhafızların tümü pompalı tüfek kullanıyorsa, muhafız gibi giyinmiş ancak benzer donanıma sahip olmayan bir oyuncu daha fazla şüphe çekecektir. Ayrıca, belirli davranışlar (kilit açmak gibi) gardiyanların da kılık değiştirmiş halde görmelerine neden olur.

Hitman Contracts'a Eklenen Yeni Özellikler

 • Sinsi modda hareket hızı artık artırıldı.
 • Koşma hızı artırıldı ve artık gardiyanların oyuncuya saldırmasına neden olmuyor.
 • 47'nin kurbanın boynunu kırdığı yer de dahil olmak üzere farklı Fiber Tel öldürme animasyonları tanıtıldı.
 • Kurtarılamasalar veya başka görevlere götürülemeseler de, birden fazla yakın dövüş silahı tanıtıldı.
 • Anestezik, kurbanı yalnızca kısa bir süre etkileyen yatıştırıcı bir şırınga ile değiştirilir.
 • Dairesel envanter tanıtıldı.
 • Harita artık ölü ve diri insanları birbirinden net bir şekilde ayırıyor.
 • Haritaya daha fazla simge eklendi.
 • Keskin Nişancı Tüfeği kasası, W2000 keskin nişancı tüfeği taşımak için yeniden tanıtıldı.
 • Balkon atlama yeniden tanıtıldı.

Hitman Contracts Hikayesi

Silent Assassin olaylarından yaklaşık bir yıl sonra, 17 Mart 2004'te Ajan 47, işverenleri Uluslararası Sözleşmeler Ajansı (ICA) için Paris'te bir görevi yerine getirirken vurularak ağır şekilde yaralanır. Otel odasına döndüğünde, yaratıcısı Dr. Otto Ort-Meyer'i kendi tesisinde öldürdükten sonra Rumen özel kuvvetlerinden kaçışıyla başlayan geçmişini derinlemesine düşünür.

47 daha sonra, Romanya'da bir müşterisinin kızını kaçıran iki fetişiste suikast düzenlenmesi de dahil olmak üzere, yıllar boyunca yürüttüğü çeşitli görevleri hatırlar; Kamçatka'da teröristlere silah satan bir karaborsacının öldürülmesi ve bir denizaltındaki silah laboratuvarlarının imha edilmesi; Birleşik Krallık'ta yozlaşmış bir asilzade ve oğlunun öldürülmesi; Rotterdam'da motorcu bir suç lordunun öldürülmesi; ve beş genetik "babasından" üçünün, yani motorcuların Rotterdam'da iş yaptığı silah kaçakçısı Arkadij Jegorov'un, Budapeşte'de bir otelde terörist Frantz Fuchs'un ve Hong Kong'da Triad patronu Lee Hong'un öldürülmesi.

Bu süre zarfında, bir ICA doktoru gelir ve acil ameliyat gerçekleştirir. ICA doktoru kaçmak zorunda kalırken 47, yarasını sarmadan gücünü yeniden toplar ve mevcut sözleşmesiyle ilgili brifingi hatırlamadan önce memurlarla başa çıkmaya hazırlanır. Ortadan kaldırması için gönderildiği üç hedeften ikisini ortadan kaldırdığını hatırlar (bu olay daha sonra Hitman: Blood Money'de ele alınır), hepsi de Doğu Avrupa'da bir çocuk fahişeliği çetesine karışmıştır. 

GIGN, yavaş yavaş göz yaşartıcı gazla doldurulan odasına saldırmaya hazırlanırken 47, sözleşmesini tamamlamak niyetiyle otelden kaçar. Sokaklara ulaştığında, Charles de Gaulle Havaalanı'na kaçmadan önce Fournier'i bulur ve öldürür. Ülkeden ayrılan bir uçağa binen 47, birisinin sözleşmeden haberdar olduğu şüphesini doğrulayan ve ICA'nın aynı grup tarafından hedef alındığı konusunda onu uyaran görevlisi Diana Burnwood ile yeniden bir araya gelir.

47, konuyu halletmeyi kabul eder ve grubu, onları baltalamaya ve dünya çapındaki hükümetlerin kontrolünü ele geçirmeye çalışan ICA'nın düşmanı olan Franchise olarak adlandıran bir dosyayı ele geçirir.

Hitman Contracts Geliştirilme Süreci

Üçüncü Hitman oyunu başlangıçta bir üçlemenin son oyunu olacaktı, ancak IO Interactive'in o zamanki yayıncısı Eidos'un zaman baskısı nedeniyle IOI, Hitman: Contracts ve Hitman: Blood Money üzerinde aynı anda çalışmak üzere iki ekibe ayrıldı.

Hitman: Contracts, Hitman: Codename 47'den yeniden düzenlenen seviyeleri içeren daha küçük bir oyundur. Hitman: Contracts, Hitman 2: Silent Assassin'den iki yıl sonra piyasaya sürülmek üzere sıkı bir programla geliştirildi.

Hitman Contracts Hakkında İlginç Bilgiler

 • Ajan 47'yi ameliyat eden doktor, Mel Gibson'la Payback filmine gönderme yapar, burada Mel Gibson'ın karakteri Porter, Ajan 47 (karaciğerinden vurulmuş) gibi arkadan vurulur ve doktor sterilize etmek için viski kullanır. Sahneler hemen hemen aynıdır.
 • Oyun içi "AK-74" aslında AK-101'den modellenmiştir.
 • Bu oyun Hitman HD Üçlemesinin bir parçasıdır.
 • Bu oyun, herhangi bir Hitman oyununda benzersiz bir özellik oluşturan 10 ikili silaha sahiptir.
 • Bu oyun, bir kurban bir darbe ile yaralandığında, duruma veya silaha bağlı olarak yere acı içinde düşeceği ve ölmeyeceği durumunda benzersizdir.
 • 1.75 sürümü ve Square Enix desteğiyle Steam'e geldikten sonra İspanyolca veya diğer mevcut dilleri içeren tek Hitman oyunudur, İspanyolca diliyle Hitman 2 ve Blood Money yalnızca PS3'te mevcuttur ve PC'de perakende veya Steam'de değildir, 1.74 sürüm, perakende satışta veya GOG'da yalnızca İngilizce dilinde gelir.
 • Yalnızca 1.75 güncellemesi ile gelen Steam sürümü geniş ekran desteği ve PC'de 1920 x 1080 çözünürlüğe kadar gelir, perakende satış veya 1.74 güncellemeli GOG sürümü geniş ekran çözünürlüğü desteğiyle gelmez.
 • Hitman Collection'ın PC'deki Avrupa sürümü DRM'sizdir ve halihazırda en son sürüm 1.74'e yamalanmıştır.
 • Bu oyunun tüm görevleri, orijinal versiyonlarından farklı olarak çoğu yağmurlu havalarda gece gerçekleşir. Bu büyük olasılıkla vurulduktan sonra 47'nin ruhunun görsel bir metaforu olarak yapılır.
 • Kayıtlı oyunu Xbox 360'ta HD Trilogy'ye yüklemek, içeride olmanıza rağmen dışarıda yağmurdaymışsınız gibi bir ses arızasını tetikler.
 • 47'nin kimliği açığa çıktığında, herhangi bir kılık değişikliği artık gardiyanları kandıramaz.
 • Hitman 2: Silent Assassin ile uyumlu olarak, geliştirme sırasında Contracts, Hitman: Contracts yerine "Hitman 3" olarak adlandırıldı. Eski logo, bunun gibi bazı beta ekran görüntülerinde görülebilir. Nedense GOG.com gibi siteler onu hala "Hitman 3: Contracts" olarak listeliyor.

Diğer Hitman oyunlarına dair detaylı bilgiye aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Hitman Genel Oynanış Bilgileri ve Detaylar

Hitman: Codename 47

Hitman 2: Silent Assassin

Hitman: Blood Money

Hitman: Absolution

Hitman (2016 video game)

Hitman 2 (2018 video game)

Hitman 3

Hitman Go

Hitman: Sniper

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com