Hitman Blood Money

Hitman oyun serisinin en sevilenlerinden olan Hitman Blood Money rehberi yazımızda oynanış, hikaye ve geliştirilme süreci gibi pek çok detaya yer verdik.

Hitman Blood Money, IO Interactive tarafından geliştirilen ve Eidos Interactive tarafından yayınlanan gizlilik video oyunudur.

Mayıs 2006'da Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Hitman video oyun serisinin dördüncüsü ve 2004'ün Hitman: Contracts'ın devamıdır. Tek oyunculu hikaye, klonlanmış suikastçı Ajan 47'nin, işverenleri Uluslararası Sözleşme Ajansı'nı (ICA) tehdit eden ve 47'yi yaratan aynı klonlama teknolojisini elde etmeye çalışan rakip bir sözleşmeli öldürme örgütü olan Franchise'ı devirme çabalarınıkonu alır. 

Blood Money, 2,1 milyondan fazla kopya satarak kritik ve ticari bir başarı elde etti. Bir kült haline geldi ve şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunlarından biri olarak kabul edilir.

Blood Money'nin yüksek tanımlı bağlantı noktaları ve öncüllerinden ikisi Hitman 2: Silent Assassin and Contracts, Hitman HD Üçlemesi olarak Ocak 2013'te PlayStation 3 ve Xbox 360'ta piyasaya sürüldü.

Hitman Blood Money Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Önceki oyunlarda olduğu gibi, Hitman: Blood Money, görevleri tamamlamak için çeşitli hedeflere suikast düzenlemek üzere atanan Ajan 47'ye sahiptir. Silahlı muhafızlar, güvenlik kontrol noktaları, tanıklar ve diğer engeller, Ajan 47'nin başarısını engellemeye çalışır. Oyuncu, Ajan 47'ye oyunun seviyelerinde üçüncü şahıs bakış açısıyla rehberlik eder.

Her topografik alanı, hedeflerin ve karakterlerin konumunu gösteren bir harita oyuncuya yardımcı olur. Ajan 47, görevini tamamlamak için tanıklara veya görgü tanıklarına yönelik şiddete bakmaksızın hedefleri ortadan kaldırmak için birden fazla yöntem kullanır. Blood Money, oyuncuları çok fazla gürültü yaptıkları veya çok şiddetli oldukları için cezalandırır.

Blood Money'de tanıtılan yeni özellikler arasında engelleri aşma yeteneği, geliştirilmiş silahsız dövüş, oyuncu olmayan karakterlerin (NPC) kalkan olarak kullanılması, cesetleri atma yeteneği, geliştirilmiş karakter animasyonları ve yeni bir oyun motoru yer alıyor.

Blood Money'deki her seviye, hedefin ölümünü bir kaza gibi gösterecek bir yöntem içerir; örneğin, açıldığında patlaması için bir ızgarayı kurcalamak, bir hedefin üzerine düşmesi için bir avize takmak veya bir hedefi itmek gibi. Ajan 47, görevleri tamamlamak için çivi tabancaları, oyuncak havalı tüfekler, bıçaklar, tornavidalar, stilettolar, kamış kılıçları, yangın söndürücüler, çekiçler ve çit makasları gibi doğaçlama silahlar yapabilir.

Blood Money, Ajan 47'nin başarısına bağlı olarak yükselen ve düşen bir şöhret sistemine sahiptir. Ajan 47'nin kötü şöhreti ne kadar yüksekse, NPC'lerin onu teşhis etmesi o kadar kolay olur. Ajan 47 kamera gözetiminde yakalanırsa veya cinayet işlediğine tanık olunursa, karakterin kötü şöhreti artacaktır. Oyuncu bir görevi mükemmel bir şekilde yerine getirirse, Ajan 47'nin kötü şöhreti minimum düzeyde olacaktır.

Blood Money, oyunculara Ajan 47'nin kötü şöhretini azaltacak, gözetleme ekipmanını yok etme ve rüşvet verme gibi yöntemler sağlar. Erken görevlerde kazanılan şöhret sonraki görevleri etkileyecektir. Oyuncu, bir görevin tamamlanmasının ardından, silahları yükseltmek veya kötü şöhret puanınızı düşürmek için yetkililere rüşvet vermek için kullanılabilecek bir ödeme alır. Oyuncunun alacağı para miktarı, suikastın ne kadar temiz gerçekleştirildiğine bağlıdır ve en yüksek ödemeyi tanıksız sessiz cinayetler alır.

Her görevin tamamlanmasının ardından, görevin sonuçlarını, Ajan 47'nin ün düzeyini, en sık kullanılan silahı ve ne kadar doğru kullanıldığını, öldürülen veya yaralanan polis, güvenlik ve sivillerin sayısını ve mevcudiyetini içeren bir gazete makalesi görüntülenir. Ajan 47'nin yüzünün eskizleri görüntülenir ve karakterin kötü şöhreti arttıkça daha doğru hale gelir. Oyunculara, hedef olabildiğince temiz ve sessiz bir şekilde öldürüldüğünde "sessiz suikastçı" unvanı gibi, görevin başarısına dayalı olarak dereceler verilir.

Hitman Blood Money'e Gelen Yeni Özellikler

 • 47 artık kasa gibi engellere tırmanabilir ve bunu yapmak için bir düğmeye bağlı değildir. 
 • 47 artık düşmanları silahsız çatışmaya sokabilir ve onları silahsızlandırabilir.
 • Bir NPC'yi canlı kalkan olarak alıp yere serme veya daha sonra fırlatma yeteneği tanıtıldı.
 • 47 artık ölü veya bilinçsiz bedenleri konteynerlerde saklayabilir veya raylardan ve çıkıntılardan atarak imha edebilir.
 • 47'nin Sivlerballers ve WA2000 gibi kişisel silahları artık yükseltilebilir.
 • Ödül sistemi yeniden tanıtıldı ve oyuncuya bir görevin sonunda reytingle birlikte nakit para verildi.
 • Ayrıca ünlülük sistemi de eklendi. Oyuncu, bir görev sırasında kamera gözetimine yakalanırsa veya cinayet işlerken tanık olunursa, Ajan 47'nin kötü şöhreti artacaktır. Kötü şöhret, CCTV kasetlerini çalarak, tanıkları ortadan kaldırarak veya görevden sonra onlara rüşvet vererek düşürülebilir.
  Dikkat dağıtmak için silahlar ve madeni paralar fırlatılabilir.
 • Yakın dövüş iyileştirildi ve oyuncunun bıçak gibi nesneleri fırlatarak NPC'leri öldürmesine izin verildi. Bununla birlikte, bir NPC'ye atıldığında, silah yeniden kullanım için alınamaz.
 • 47, yukarıdaki acil durum kapağından tırmanarak ve onu fiber tel kullanarak boğarak asansörde birini öldürebilir. Bu, kurbanın, cesedin asansör çatısında saklanacağı kapaktan yukarı çekilmesine neden olacaktır. Bu saldırının işe yaraması için hedefin kapağa yeterince yakın olması gerekir; Neyse ki, çoğu asansör yolcusu buna mecburdur. Oyuncu ayrıca, daha az güvenilir olsa da, ambardan nişan alıp ateş edebilir.
 • Çömelme modu ve gizli mod birleştirildi.
 • AI artık kan sıçramasını görerek şüphelerini uyandırabilir. Ayrıca ceset bir kapta saklanmadığı sürece kan
 • izlerini takip ederek ölü bir beden bulabilirler.
 • 47 artık dolaplarda ve dolaplarda saklanabilir.
 • AI muhafızlar, takip modundayken söz konusu dolaba çok uzun süre yakın dururlarsa, bir dolapta saklanan 47 keşfedebilir.
 • Her görevin sonunda, isabet hakkında, içeriğin soruşturma sonuçlarına ve oyuncunun kötü şöhretine bağlı olarak değiştiği bir gazete makalesi görüntülenir. En sık kullanılan silahı, ne kadar doğru kullanıldığını, öldürülen veya yaralanan polislerin, güvenlik görevlilerinin ve sivillerin sayısını ve herhangi bir tanık olup olmadığını detaylandıracaktır.
 • Ajan 47'nin kötü şöhreti arttıkça giderek daha doğru hale gelen Ajan 47'nin yüzünü gösteren eskiz çizimleri de bazen görülebilir. Makalenin başlığı, oyuncunun görev derecesi ile ilgilidir.

Hitman Blood Money Hikayesi

Amerikalı gazeteci Rick Henderson, Beyaz Saray'a veya kariyerine yönelik bir saldırı hakkında onunla röportaj yapma umuduyla eski FBI Direktörü Alexander Leland "Jack" Cayne'nin malikanesini ziyaret eder. Ancak Cayne, röportajın sadece bir hile olduğunu ve Rick'e çok daha büyük bir hikayeyle ilgili detayların verilmesi için davet edildiğini açıklar - Uluslararası Sözleşme Ajansı (ICA) için bir kiralık katil olan klonlanmış tetikçi Ajan 47'nin tüm detayları. Rick, bir şehir efsanesi olarak kabul edilen 47'nin varlığı konusunda şüpheci olsa da, 47 tarafından yapılan bir dizi sözleşme hakkında sağladığı belgeleri okuyarak Cayne'in hikayesini dinlemeye karar verir.

Belgeler, 47'nin Maryland, Baltimore'da iflas etmiş bir eğlence parkı sahibine suikast düzenledikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nde birkaç kişiyi üstlenmeden önce yöneticisi Diana Burnwood tarafından kendisine atanan Şili ve Fransa'da işler yapmak için yurtdışına gittiğini ortaya koyar. Bu süre zarfında ICA, kendisini "Franchise" adlı rakip bir ekip tarafından hedef alınırken bulur ve kısa süre sonra 47'yi yakalarken ICA ajanlarını öldürmeye başlar. 47 rakip suikastçılar tarafından öldürülmekten kaçsa da Diana, ICA'yı kapatmak zorunda kalır ve kalan kaynaklarını kendi arasında bölüştürür. Cayne sonunda Beyaz Saray saldırısı hakkında konuşmaya devam eder ve 47'nin meydana gelen kaosa karıştığını iddia eder.

Cayne'in bilmediği, 47'ye Franchise'ın Ort-Meyer'in klonlama teknolojisi üzerinde tekelleşmeye çalışan siyasi bir organizasyon için çalıştığı bilgisi verilmesidir. Franchise'ın açığa çıkmasıyla Diana, 47'ye zehir enjekte ederek riskli bir planla ekibi devirmeye karar verir.

47'nin kemik iliği örgütün rakipleri tarafından kullanılabileceğinden, Franchise başkanı Cayne'ye onu bulması ve öldürmesi emredilir. Cayne, iliğinin geri alınamayacağından emin olmak için ölü yakma işlemine yönlendirir ve töreni izlemesi için Rick'i getirir. Anonimliği korunan Diana, ICA'yı yeniden açmak için Franchise'ın varlıklarını çalarken, 47 bir sonraki sözleşmesini almaya devam eder.

Hitman Blood Money Geliştirilme Süreci

Hitman Blood Money, Kasım 2004'te duyuruldu ve 2005 baharında çıkması planlandı. Ancak tarih daha sonra 2006'ya ertelendi. Mart 2006'da oyunun Xbox 360'ta piyasaya sürüleceği ve yedinci nesil video oyun konsollarında piyasaya sürülen ilk Hitman oyunu olduğu ortaya çıktı.

Blood Money, PlayStation 2, Xbox, Xbox 360 ve Microsoft Windows'ta 26 Mayıs 2006'da Avrupa ve PAL bölgelerinde ve 30 Mayıs'ta Kuzey Amerika'da yayınlandı. Oyun, öncekilerle birlikte Mart 2007'de Steam'de kullanıma sunuldu.

29 Ocak 2013'te Blood Money, PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanan Hitman 2: Silent Assassin ve Hitman: Contracts'ı da içeren bir derleme olan Hitman HD Trilogy'ye dahil edildi.

Mart 2018'de oyunun Xbox 360 sürümü, Xbox One için geriye dönük uyumlu hale getirildi. Blood Money, Ocak 2019'da PlayStation 4 ve Xbox One'da yayınlanan Hitman: Absolution ile Hitman HD Enhanced Collection adlı başka bir derlemeye de dahil edildi.

Oyunun bu sürümü, güncel görsellerle yeniden düzenlendi ve 4K olarak oynanabildi.

Hitman Blood Money Hakkında İlginç Bilgiler

 • Bu oyun, Hitman HD Trilogy ve Hitman HD Enhanced Collection'ın bir parçasıdır.
 • PS3 sürümü, Hitman 2: Silent Assassin ve Hitman: Contracts'tan farklı olarak PS2 sürümü değil, Xbox 360 sürümünden bir bağlantı noktasıdır.
 • Blood Money, Hitman serisinde tüm görevlerde en az bir hedefi olan ilk oyundur. İkincisi HITMAN™ idi.
 • Oyunun sadece PS3 versiyonu İspanyolca dil desteği ile gelir.

Diğer Hitman oyunlarına dair detaylı bilgiye aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Hitman Genel Oynanış Bilgileri ve Detaylar

Hitman: Codename 47

Hitman 2: Silent Assassin

Hitman: Contracts

Hitman: Absolution

Hitman (2016 video game)

Hitman 2 (2018 video game)

Hitman 3

Hitman Go

Hitman: Sniper

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com