Hitman Codename 47

Hitman'in ilk oyunu olarak tarihe geçen Hitman Codename 47 rehberinde oynanış, hikaye ve geliştirme süreçlerine dair pek bilgiyi sizinle paylaştık.

Hitman: Codename 47 (genellikle "Codename 47" veya "C47" olarak kısaltılır), IO Interactive tarafından geliştirilen ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 19 Kasım 2000'de Eidos Interactive aracılığıyla PC için piyasaya sürülen üçüncü şahıs bir gizlilik oyunudur.

Codename 47, hem Hitman serisinin hem de IO-Interactive'in oyun endüstrisindeki ilk oyunudur.

Hitman Codename 47 Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Codename 47, tamamlanması gereken bir dizi zorlu suikasta maruz kalan, genetik olarak geliştirilmiş bir insan klonu olan Ajan 47'nin etrafında dönen üçüncü şahıs bir aksiyon/gizlilik kombinasyonudur.

Bu suikastlar sırasında, Ajan 47 (oyuncu tarafından kontrol edilir), yarı otomatik tabancalardan otomatik tüfeklere kadar çok çeşitli silahlar edinebilir ve kullanabilir. Ancak Fiber Tel veya Oyabun Bıçağı gibi daha sessiz silahlar da mevcuttur. Silahlar oynanan göreve göre değişir, örneğin Plutonium Runs Loose, oyuncunun bir "minigun" satın almasına izin verirken, The Lee Hong Assassination yalnızca tabancaların ve hafif makineli tüfeklerin bir listesini sunar.

Ajan 47'nin hareketleri temel dönüş, ateş etme ve yürüme/koşma ile kontrol edilir. Ajan 47, gerektiğinde merdivenleri tırmanabilir ve kendisini iki bitişik balkondan veya platformdan atmaya, herhangi bir vücut tipinden sürüklemeye yetecek kadar fiziksel güce sahiptir ve genetik kombinasyonu nedeniyle, genellikle herhangi bir Avrupa veya Avrupa kökenli kılığına girebilir.

Oyundaki her seviye, oynanamayan karakterlerle (silahlı siviller ve hedefler gibi) dolu açık bir ortamda gerçekleşir. Görev kriterleri değişebilse de amaç genellikle Ajan 47'nin atanmış hedefini bulmak ve onları mümkün olan her türlü etkili yöntemle öldürmektir. Yol ilk başta doğrusal görünebilir, ancak doğrudan şiddetli bir misillemeye yol açmadan bir hedefe yaklaşmak ve bir görevi tamamlamak için çeşitli yollarla mümkündür.

Her görevden önce, oyuncuya hedefle ilgili istihbarat, söz konusu hedefle karşılaşacakları alanı detaylandıran bir harita ve satın alabilecekleri silahların bir listesinden oluşan bir brifing verilir. Brifing Teşkilattaki bir kontrolör tarafından yönetilir ve her ajana kendi kontrolörü atanır (Ajan 47'nin kontrolörü Diana Burnwood'dur). İstihbarat genellikle boy, kilo ve kariyerlerinin kısa bir özetini içeren bilgilerin yanı sıra video görüntüleri ile birlikte hedefin bir resmidir.

Oyun büyük ölçüde kılık değiştirme sistemine dayanır. Öğretici ve Kolombiya yayı dışında, oyuncu neredeyse tüm görevlere Ajan 47 kıyafeti giyerek başlar; Böylece Ajan 47, diğer karakterleri etkisiz hale getirerek ve kıyafetlerini çalarak belirli kılıklara bürünebilir. Bunu yapmak, güvenlikten fark edilmeden geçmesine ve hatta muhtemelen açıkça silah taşımasına izin verir. Atılan giysiler katlanır ve yere bırakılır, oyuncu tarafından görülebilir ancak diğerleri tarafından görülemez ve daha sonra tekrar giyilebilir. Diğer kişilerin görmesini ve alarm vermesini önlemek için kurbanın cesedi tenha bir yere sürüklenebilir. Ajan 47'nin kılık değiştirmesi, ceset bulunur bulunmaz veya kılık değiştirilerek yasa dışı bir eylem ("Şüpheli" kabul edilir) yapılır yapılmaz tehlikeye atılacaktır.

Ajan 47, yürürken ve koşarken ses çıkarır ve bu, yasa dışı bir eylem gerçekleştiriliyorsa yakın çevredeki düşman karakterleri uyarır.

Sinsilik ayrıca Ajanın envanterinden bir silahı kimse duymadan almasına da olanak tanır; oyuncu bir silah çektiğinde 47 dik duruyorsa, yakındaki karakterleri uyaracaktır.

Codename 47 gizli bir oyun olsa da (bu ideali zorunlu olarak uygulamasa da), oyun yine de oyuncunun kendi takdirine göre oynamasına izin vererek oyunun yinelenen sanal alan öğesini vurgular. Bununla birlikte, oyuncunun eylemlerine bağlı olarak sonuçlar da vardır.

Mali ödüller ve cezalar şeklinde teşvikler vardır. Örneğin, oyuncu sivilleri öldürürse, "temizlik" için 2000$ kesinti yapılabilir. Bu kesinti, oyuncunun verdiği hedef dışı kayıpların sayısına bağlı olarak artar. Oyun sırasında para silah ve cephane satın almak için kullanıldığından, oyuncu hedefleri alt etmenin en uygun maliyetli yöntemi için gizlilik ve kılık değiştirme mekaniklerini kullanmak zorunda kalır.

Hitman Codename 47 Hikayesi

1999'da, kafasının arkasında barkod dövmesi olan kel bir adam olan "Denek 47", bir sanatoryumun bodrumunda, hoparlörden konuşan kimliği belirsiz bir adamla uyanır. Adamın rehberliğinde, gardiyanları öldürmeden ve sanatoryumdan kaçmadan önce atletik, ateşli silahlar ve suikast becerilerini test eden bir eğitim kursunu tamamlar. Bir yıl sonra 47, çeşitli müşteriler için suikast gerçekleştirmede uzmanlaşmış küresel bir kuruluş olan Uluslararası Sözleşme Ajansı'na (ICA) katılır ve "Ajan 47" kimliği atanır.

Yıl boyunca 47, bir çete savaşını kışkırtarak konumunu zayıflattıktan sonra Triad suç patronu Lee Hong'u Hong Kong'da öldürdüğünü gören sözleşmeleri tamamlar. Bu görevler bir uyuşturucu baskını yoluyla Kolombiya'da kokain kaçakçısı Pablo Belisario Ochoa; Budapeşte'de uluslararası bir konferans sırasında bomba patlatmayı planlayan Avusturyalı paralı asker Frantz Fuchs; ve 47'nin yakında gelişi konusunda paranoyak olan ve gemisinde bir nükleer savaş başlığını etkinleştiren Rotterdam'daki silah kaçakçısı Arkadij Jegorov'u öldürmektir. Her başarılı suikasttan sonra 47, her hedefte kendisinden, "deneysel bir insan" hakkında bir projeden ve Profesör Ort-Meyer adında bir adamdan bahseden mektuplar bulur.

47 daha sonra son bir göreve gönderilir: Romanya'da bir yıl önce kaçtığı tesis olarak bildiği sanatoryumda bir doktora suikast düzenlemek. Rumen özel kuvvetleri binaya baskın yaparken 47, Ort-Meyer'in asistanı olarak tanıdığı hedefi ortadan kaldırır ve varlığının gerçeğini keşfeder: O, Ort-Meyer, Hong ve Ochoa'nın DNA'sını birleştiren bir klonlama deneyinin ürünüdür.

47, ilk kez Hong Kong'da karşılaştığı ve kurtardığı Carlton Smith adlı oldukça beceriksiz bir CIA ajanının yardımıyla sanatoryumun altındaki gizli bir laboratuvarda Ort-Meyer'i bulur ve profesörün kaçışını testten bir yıl önce planladığını öğrenir. Ort-Meyer daha sonra, o zamandan beri "Denekler 48" olarak adlandırılan daha yetenekli ve kontrolü daha kolay klonlar yarattığını ortaya çıkarır ve onları 47'yi öldürmeye gönderir. Üstün eğitimiyle tüm klonları öldürdükten sonra, 47 tanesi Ort'a ulaşmak için onlardan biri gibi davranır.

Hitman Codename 47 Geliştirilme Süreci

Hitman Codename 47, Danimarkalı geliştirici IO Interactive tarafından oluşturuldu. Ekip başlangıçta, Rex Dominus adlı bir fantezi çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMO) tasarladı; ancak, IO Interactive'in o sırada ortak olduğu Danimarkalı film stüdyosu Nordisk Film, ekipten Rex Dominus'taki üretimi durdurmasını ve bunun yerine "basit bir nişancı" geliştirerek "[kendilerini] test etmelerini" istedi.

Bu nedenle ekip, geliştirmesi bir MMO'ya kıyasla daha kısa sürdüğü için, Hard Boiled ve The Killer gibi John Woo filmlerinden ilham alan bir aksiyon oyunu seçti.

İlk versiyonlar, programcılardan biri tüm hesaplamayı taklit etmenin bir yolunu bulana kadar çok yavaş çalıştı. Bu fizik sistemi, İngiliz yayıncı Eidos Interactive'in ve özellikle sistemin Codename 47'nin oynanışına büyük ölçüde fayda sağlayabileceğini düşünen ekip üyesi Jonas Eneroth'un dikkatini çekti. Altı aylık müzakerelerin ardından IO Interactive ve Eidos Interactive arasında bir yayın anlaşması imzalandı. Eneroth projede yönetici yapımcı oldu.

Sorumlu yapımcı olarak Eneroth, geliştirme ekibini gerilim yaratmak için sahnede cesetleri sürüklemek de dahil olmak üzere "metodik bir deneyime" odaklanmaya teşvik etti. Daha önce Deus Ex ve Thief: The Dark Project üzerinde çalıştı ve bu onu Codename 47'de görmek istediği gizli oyun mekaniğine büyük ölçüde maruz bıraktı.

Jesper Kyd, oyunun müziklerini kentsel ses ortamlarına ve etnik enstrümantasyona dayandırarak besteledi. Kyd daha önce IO Interactive'in öncüsü Zyrinx'in bir üyesiydi, ancak Manhattan'a taşındı ve serbest çalışan bir video oyunu müzisyeni oldu. Daha sonra Codename 47'nin ilk üç devam filminin müziklerini bestelemek için geri dönecekti: Silent Assassin, Contracts ve Blood Money.

Hitman Codename 47 Hakkında İlginç Bilgiler

  • Codename 47, Hitman serisindeki PC ve Windows'a özel tek oyundur.
  • Oyuncu, Ajan 47'nin banka hesabının 0$'ın altına düşmesine izin verirse, Ajans 47'nin hesabını "iptal edecek" ve oyuncunun oyunda başarısız olmasına neden olacak ve böylece görevi yeniden başlatacaktır.
  • Şimdiye kadar, bu işleve sahip olan tek Hitman oyunudur (Çünkü bir göreve katıldığınız için para kaybettiğiniz tek Hitman oyunudur).
  • Codename 47, ragdoll fiziğini kullanan ilk oyunlardan biriydi, 1998'de Jurassic Park: Trespasser tarafından yenildi.
  • Codename 47, yapraklar ve diğer malzemeler için dünya tabanlı fizik içeren ilk oyun değilse de ilk oyunlardan biriydi.
  • Geliştirme sırasında Codename 47, "Hitman – The Game" adını "placeholder" olarak kullandı.

Diğer Hitman oyunlarına dair detaylı bilgiye aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Hitman Genel Oynanış Bilgileri ve Detaylar

Hitman 2: Silent Assassin

Hitman: Contracts

Hitman: Blood Money

Hitman: Absolution

Hitman (2016 video game)

Hitman 2 (2018 video game)

Hitman 3

Hitman Go

Hitman: Sniper

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com