Hitman 2 Silent Assassin

Hitman serisinin ikinci oyunu olan Hitman 2 Silent Assassin rehberi yazımızda oyunun oynanışından geliştirilme sürecine kadar pek çok detayı derledik.

Hitman 2 Silent Assassin, IO Interactive tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox ve GameCube için Eidos Interactive tarafından yayınlanan gizlilik oyunudur.

Oyun, Steam çevrimiçi dağıtım hizmeti aracılığıyla Windows için yeniden yayınlandı ve daha sonra GOG.com aracılığıyla DRM'siz bir sürüm sunuldu. Hitman video oyun serisinin ikinci oyunu ve Hitman: Codename 47'nin devamı niteliğindedir.

Tek oyunculu hikaye bir kez daha Uluslararası Sözleşme Ajansı (ICA) için bir suikastçı olarak çalışan, genetiği geliştirilmiş bir insan klonu olan Ajan 47'yi konu alır. Codename 47 olaylarının ardından, 47 emekli olur ve bir kilisede huzurlu bir hayata başlar, ancak tek arkadaşı Rahip Emilio Vittorio bilinmeyen saldırganlar tarafından kaçırıldıktan sonra 47, izini bulma umuduyla ICA için çalışmaya devam eder.

Selefi gibi, Silent Assassin de mümkün olduğu kadar uzun süre fark edilmeden hedefleri ortadan kaldırmaya odaklanır. Oyun, birinci şahıs bakış açısı, düşmanları öldürmek yerine etkisiz hale getirme yeteneği ve birden fazla olası yaklaşıma sahip görevler sunar.

Silent Assassin, her açıdan selefine göre eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Oyun aynı zamanda ticari bir başarıydı, 23 Nisan 2009 itibarıyla 3,7 milyondan fazla kopya sattı ve bu da onu orijinal seride (2016'daki Hitman'dan önce) en çok satan Hitman oyunu yaptı.

Hitman 2 Silent Assassin Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Hitman 2, görev tabanlı oynanışa sahiptir ve isteğe bağlı olarak birinci şahıs görünümüne çevrilebilen üçüncü şahıs bakış açısıyla sunulur. Her seviyede, Ajan 47 adlı bir kiralık katil olan ana karaktere tamamlaması için bir dizi hedef verilir. Çoğu seviye, bir veya daha fazla kişinin öldürülmesini gerektirir. Görevlerin nasıl tamamlanacağı oyuncuya bağlıdır ve genellikle görevleri tamamlamanın çeşitli yolları vardır. Eylem odaklı, agresif bir yaklaşım yerine, hedefi sessizce yok etmek için içkiye zehir atmak gibi tuzaklar da kurulabilir. Bazı görevler, seviyeye özgü suikast olasılıklarına sahiptir.

Ajan 47, çevresine uyum sağlamak ve kısıtlı alanlara erişmek için aciz bir kişiden kılık değiştirebilir veya bunları çıkarabilir. Daha etkili bir şekilde uyum sağlamanın birçok yolu vardır; örneğin oyuncu, Rus askeri kılığında AK-47 saldırı tüfeği taşıdığından emin olabilir. Koşmak, tırmanmak ve kısıtlı yerlerde bulunmak endişe uyandırmanın diğer yollarıdır.

Şüphe çok yükselirse Ajan 47'nin kimliği ortaya çıkabilir ve kılık değiştirme artık hiçbir işe yaramaz. Seviye boyunca birden fazla kılık değiştirme arasında geçiş yapmak mümkündür.

Hitman 2, oyuncuya görevi nasıl tamamladıklarına bağlı olarak gizli-agresif bir eksende derecelendirilen, tamamlamayı başaran gizli bir oyuncu olan "Silent Assassin" arasında bir statü verildiği bir görev sonrası sıralama sistemi konseptini kullanır.

Oyun, oyuncuyu eleştirel düşünme ve problem çözme için ödüllendirerek, oyuncuyu oyunu basit bir nişancı olarak görmemeye teşvik eder. Birden fazla görevde "Silent Assassin" statüsüne ulaşmak, oyuncuyu bonus silahlarla ödüllendirir. Bu silahlar ve önceki seviyelerde bulunan öğeler, görevleri yerine getirmenin farklı yollarına izin verecek şekilde gelecekteki silahlara taşınabilir. Tüfekler ve pompalı tüfekler gibi büyük silahlar gizlenemez, bu nedenle oyuncunun ya silaha uygun bir kılık değiştirmesi ya da oyuncunun onu kullandığını kimsenin görmediğinden emin olması gerekir.

Hitman 2 Silent Assassin'de Eklenen Özellikler

 • Fiber tel, dürbün ve pusula 47'nin cephaneliğinin kalıcı bir parçası ve her görevin başında satın alınması gerekmiyor. Ayrıca, pusula artık bir nesne yerine gösterge panelinin bir parçası oldu.
 • Derecelendirmeler tanıtıldı. Her görevin sonunda gizlilik ve saldırganlık derecelendirilir. En yüksek derece olan Silent Assassin kazanılırsa, yeni bir silahın kilidi açılır.
 • Harita artık siviller, gardiyanlar, polisler, VIP'ler ve hedefler dahil olmak üzere tüm AI hareketlerini gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Ayrıca haritada gezinmeye yardımcı olmak için asansörleri, kapıları, merdivenleri, merdivenleri, ICA alım noktalarını ve ilgi çekici noktaları da gösterir.
 • Anestezik, öldürücü olmayan yeni bir silah tanıtıldı. Düşmanları öldürmek yerine onları kısa bir süreliğine sakinleştirir.
 • Golf sopası gibi ek yakın dövüş silahları tanıtıldı.
 • Yakın çarpışmalarda 47, silahının dipçiğiyle düşmanları yere serebilir ve düşmanları öldürmeden sakinleştirmenin başka bir yolunu yaratabilir.
 • 47, kompakt bir yerde veya merdivenlerde fiber tel kullanırken hedefin boynunu kırabilir.
 • 47'nin alçak bir nesnenin arkasına saklanmasına izin veren çömelme yeteneği tanıtıldı.
 • 47 artık geriye doğru koşabilir, bu da hareketi daha akıcı ve oyuncu dostu hale getirir.
 • Ayrıntılı istatistikler her görevin sonunda gösterilir.
 • Serbest bakış görünümünün yerini alan birinci şahıs modu tanıtıldı.
 • Artık bir kapının kilidinden bakmak mümkün.
 • Kilitli kapıları seçme özelliği mevcuttur.
 • Önceki görevlerden toplanan silahlar sonraki görevlerde mağaza menüsünün yerine kullanılabilir.
 • Görevlerin çoğunda Diana, görevi tamamlamasına yardımcı olmak için 47 ile konuşur.
 • HUD'daki sağlık ölçerin yanında bir çubuk olan şüphe ölçer tanıtıldı ve bu, 47'nin ne kadar şüphe topladığını gösteriyor. Daha etkili bir şekilde harmanlamanın birçok yolu vardır. Şüphe çok yükselirse 47'nin kimliği açığa çıkabilir.

Hitman 2 Silent Assassin Hikayesi

Hitman Codename 47 olaylarının ardından iki adam, Ajan 47'nin yaratıcısı Dr. Ort-Meyer'in Romanya'daki tesisinde yaptığı katliamı araştırır. İçlerinden biri, olayların video görüntülerinde eski suikastçıyı tanır ve onu "kiralamaları" gerektiğine karar verir.

Bu arada, varlığına dair tüm kanıtları sildikten sonra emekli olan 47, Peder Emilio Vittorio'ya ait bir Sicilya kilisesinde mütevazi bir bahçıvan olarak yeni bir hayat sürer. Bir gün, 47, geçmişi için af dilemek üzere itirafa gittikten sonra, bir grup kimliği belirsiz adam kiliseye gelir ve Vittorio'yu kaçırır ve arkalarında 500.000 dolar talep eden bir fidye notu bırakır.

Böyle bir meblağı ödeyemeyen 47, yardım için eski işverenleri olan Uluslararası Sözleşme Ajansı'na (ICA) başvurur. Organizasyon, 47'nin kendileri için birkaç sözleşmeyi tamamlaması karşılığında yardım etmeyi kabul eder. 47, kaçırma olayının yerel Mafya tarafından yapıldığını öğrenip bunu yapan kişiyi öldürse de Vittorio'yu bulamaz ve ICA'ya olan borcunu ödemek zorunda kalır. Görevleri onu Rusya, Japonya, Malezya, Afganistan ve Hindistan'daki çeşitli yerlere götürür ve her biri müşterisi için önemli bir eşya toplamayı gerektirir. Zamanla, öldüğünü sandığı Vittorio'yu aramaktan sonunda vazgeçer.

Son hedefini ortadan kaldıran 47'ye, ICA tarafından Vittorio'nun kaçırılmasının Arkadij Jegorov'un (47'nin beş genetik bağışçısından biri ve ilk oyundaki hedeflerinden biri) kardeşi Sergei Zavorotko tarafından 47'yi emeklilikten çıkarmak için düzenlendiği bilgisi verilir. 47, Vittorio'yu kilisesine geri götüren Sergei'nin peşine düşer, onu ve adamlarını öldürür. Ruhu için endişelenen Vittorio, 47'ye şiddet yolundan vazgeçmesi ve iyi bir yaşam sürmesi için yalvarır ve ona tespihini verir. Ancak iç huzuru bulamayan 47, tespihi kilisenin kapısına bırakır ve resmi olarak ICA'ya döner.

Hitman 2 Silent Assassin Geliştirilme Süreci

Eleştirmenlerin ilk oyunla ilgili yaptığı en kötü yorumlardan biri, zor oynanışa sahip olması ve düşmanca doğası nedeniyle çoğu oyuncu için erişilemez olmasıydı.

Oyunun yapay zekasında iyileştirmeler yapıldı ve birçok seviye daha küçük ve daha odaklı hale getirildi. İkinci güncellemede, düşmanları sessizce alt etmek için kloroform ve rakipleri sessizce öldürebilecek bir tatar yayı da dahil olmak üzere ek öğeler mevcut olacaktı.

Oyunun hikayesi, ilk oyunun olaylarından sonra geçecekti. PC Gamer, Hitman 2 için planlanan değişiklikleri duyduktan sonra Aralık 2001'de "Hitman 2'nin selefinden dilediğimiz her şey geliyor" dedi.

Hitman 2 Silent Assassin Hakkında İlginç Bilgiler

 • Silent Assassin, HITMAN™ 2'nin 2018 sürümüne kadar Hitman serisinin tek numaralı devam oyunuydu.
  Birkaç yıl sonra Hitman 3 Nintendo Switch'te piyasaya sürülene kadar, bir Nintendo platformunda (Nintendo GameCube) piyasaya sürülen tek Hitman oyunudur.
 • Oyunun yalnızca PlayStation 3 sürümü İspanyolca dil desteği ile birlikte gelir.

 

Diğer Hitman oyunlarına dair detaylı bilgiye aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Hitman Genel Oynanış Bilgileri ve Detaylar

Hitman: Codename 47

Hitman: Contracts

Hitman: Blood Money

Hitman: Absolution

Hitman (2016 video game)

Hitman 2 (2018 video game)

Hitman 3

Hitman Go

Hitman: Sniper

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com