Hitman 2

Hitman 2, IO Interactive tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir gizlilik oyunudur.

Hitman video oyun serisinin yedinci büyük bölümü, 2016'daki Hitman'ın devamı ve World of Assassination üçlemesinin ikinci oyunudur. Oyun, küresel meseleleri kontrol eden gizli bir organizasyon olan Providence'ı yok etmeye çalışan gizemli "Gölge İstemci"yi arayan genetik olarak tasarlanmış suikastçı Ajan 47 ile devam eder. Ayrıca, Providence'ın 47'nin gizemli geçmişini de konu alır.

Selefi gibi oyun, oyuncuların hedeflerini ortadan kaldırmak için fırsatlar bulmak üzere özgürce keşfedebilecekleri altı büyük sanal alan konumu etrafında yapılandırılmıştır. Ayrıca, Sniper Assassin (yalnızca tek oyuncuda çevrimdışı oynanabilen) ve ikinci modun kaldırıldığı Ghost Mode adlı iki çevrimiçi çok oyunculu modu içerir.

2016 epizodik oyunu Hitman'ın satışları beklentilerin altında kaldı ve serinin yayıncısı Square Enix'in, yönetimin satın alınmasından sonra bağımsız bir stüdyo haline gelen IO Interactive'i satmasına neden oldu. Sınırlı bir nakit akışı olan stüdyo, çalışanlarının neredeyse yarısını işten çıkardı ve geliştirmesi yaklaşık %25 tamamlanmış olan devam oyununun kapsamını daraltmak zorunda kaldı.

Çerçeve önceki oyunla oluşturulduğundan, Hitman 2'nin geliştirilmesi normalden daha hızlıydı ve yaklaşık yirmi bir ay sürdü. İlk oyunun epizodik modeli terk edildi ve Hitman 2 böyle yayınlandı. IO Interactive, oyunu yayınlandıktan sonra iki ücretli harita, ücretsiz zor hedefler ve sözleşmeler dahil olmak üzere ek içerikle destekledi.

Hitman 2, Kasım 2018'de Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Genel olarak olumlu eleştiriler aldı, çoğu eleştirmen onu selefine göre bir gelişme olarak gördü ve çeşitli konumlarını, korumalı alan tasarımını, oyun geliştirmelerini, mizahını ve suikast fırsatlarını övdü. . Ancak hikaye ve çok oyunculu modlar karışık bir yanıt aldı. Hitman 2, geliştirme maliyetlerini telafi etti, ancak kalabalık bir sürüm aralığında piyasaya sürülmesi satışları olumsuz etkiledi. World of Assassination üçlemesinin finali olan Hitman 3, Ocak 2021'de vizyona girdi.

Hitman 2 Oynanışı - Nasıl Oynanır?

World of Assassination serisinin ilk oyunu gibi Hitman 2 de üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir gizlilik oyunudur.[2] Oyuncu, hedefleri dünyanın dört bir yanına dağılmış bir suikastçı olan Ajan 47'nin kontrolünü üstlenir. Oyunun Yeni Zelanda'daki Hawke's Bay'de geçen sekiz görevi vardır; Miami, Florida; Kolombiya'da bir köy; Hindistan'ın Mumbai kentinin gecekondu mahalleleri; Vermont'un Whittleton Creek adlı bir banliyösü; ve Sgàil adında kurgusal bir Kuzey Atlantik adası. Oyunun indirilebilir içeriği (DLC) yeni konumlar içerir; New York City'de bir banka ve Maldivler'de bir resort.[3] Oyuncular, Hitman 2'ye eklenen oyun değişikliklerini içeren ve Hitman'ın Hitman 2'nin geliştirilmiş motorunda oynanmasına izin veren içeriği DLC olarak satın almışsa veya sahibiyse, Hitman'daki tüm bölümleri indirebilir.[4] Oyunun konumlarının her biri, oyuncuların keşfedebileceği sanal alan tipi bir ortamdır. Oyuncular, sızma fırsatlarını belirlemek için haritaların düzenini anlamalıdır.[5]

Oynanış yapısı ve tasarımı büyük ölçüde Hitman (2016) ile benzerdir. Oyuncular hedeflerini ortadan kaldırmak için çeşitli ateşli silahlar ve aletler kullanırlar ve Ajan 47 savaşta kırılgan olduğu için gizlilik taktikleri kullanabilirler.[6][7] Tespit edilmekten kaçınmak için ölü hedeflerin cesetleri gizlenmelidir.[8] Alternatif olarak oyuncular, Ajan 47'nin hedeflerin yerini ve rutini belirlemesine ve alışılmadık sızmaları veya öldürme fırsatlarını ortaya çıkarmasına yardımcı olan yazılı görev dizileri olan "görev hikayelerini" keşfetmek için her konumu keşfedebilir ve konuşmalara kulak misafiri olabilir.[9][10] Öldürmeler kaza sonucu ölüm olarak gizlenebilir.[11] Oyunun bazı alanlarına erişim kısıtlanmıştır; oyuncular, oynanamayan karakterleri (NPC'ler) etkisiz hale getirerek veya haritada bir yerde bularak bir kılık değiştirerek erişim elde etmelidir.[12] Ajan 47, hedeflerin konumlarını belirlemek için "İçgüdü modunu" kullanabilir.[13]

Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi 47'nin de sosyal norm ve kurallara uyarak çevreye uyum sağlaması bekleniyor. Çeşitli yaşam kalitesi ayarlamaları getirildi. NPC'leri kontrol eden yapay zeka, Ajan 47'yi aynalardaki yansımalardan fark edecektir.[14] Resim içinde resim modu, oyuncuları seviyenin diğer bölümlerinde meydana gelen olaylar hakkında bilgilendirir. İçgüdü modu, güvenlik kameralarının görüş alanını gösterir.[15] Ajan 47'nin evrak çantası, ateşli silahları bir konuma kaçırmak için kullanılabilir[16] ve düşmanlardan saklanmak[8] ve kalabalığa karışmak için yaprakları kullanabilir.[17] Oyuncular görevleri ve mücadeleleri tamamladıkça deneyim puanları (XP) ve ustalık seviyeleri kazanarak seviyeyi tekrar oynadıklarında yeni başlangıç ​​konumlarının ve öğelerin kilidini açarlar. Ölümcül olmayan alt etmeler, hedeflerin tamamlanması, kazara ve fark edilmeyen öldürmeler ve verimlilik, oyuncuların puanına ve kazanılan DP'ye katkıda bulunur.[12] Oyuncuların performansları daha sonra bir liderlik tablosuna yüklenecek ve burada paylaşılacaktır.[18]

Eskalasyonlar, birden fazla aşama içeren görevlerdir. Her aşamayı tamamladıktan sonra oyuncu, ek hedefler veya gereksinimler (belirli kılık değiştirmeler veya öldürme yöntemleri gibi) ekleyerek zorluğu artıracak bir sonraki aşamanın kilidini açacaktır. Elusive hedefler, yalnızca bir kez denenebilen, zaman sınırlı suikast görevleridir. Sözleşmeler modu, oyuncuların suikast hedefleri atamasına, öldürmeleri için gereksinimler belirlemesine ve sözleşmelerini diğer oyuncularla paylaşmasına olanak tanır.[12] Sniper Assassin modunda, oyuncular bir keskin nişancı tüfeği kullanarak 15 dakika içinde uzaktan hedefleri ortadan kaldırmakla görevlendirilir. Ana kampanyada olduğu gibi, NPC oyuncunun eylemlerine tepki verecek ve her haritada çok sayıda suikast fırsatı var. Bu mod tek başına veya sırasıyla sarsıcı şok dalgası mermileri ve duvar delici mühimmatla donatılmış karakterler olan Stone veya Knight'ın kontrolünü üstlenecek diğer oyuncularla birlikte oynanabilir.[19][20] Hayalet Modu, iki oyuncunun suikast hedeflerini ortadan kaldırmak için birbiriyle yarışması gereken rekabetçi, çok oyunculu bir moddur. Oyuncular, ekipman olmadan aynı konumda başlar.[21] İki oyuncu birbiriyle doğrudan etkileşim kuramaz ancak diğer oyuncunun avatarını görebilir ve diğeri belirli eylemleri gerçekleştirdiğinde bilgilendirilir. Ayrıca oyuncuların kullanabileceği kılık değiştirmeler ve silahlar içeren bir hedef ve hayalet kasaları paylaşırlar. Sandıkları en son keşfeden oyunculara kalitesiz cihazlar bırakılabilir. Bir oyuncu hedefi ortadan kaldırırsa, diğer oyuncunun hedefini kendi dünyasında ortadan kaldırmak için 20 saniyesi olacaktır. Bir hedefin başarılı bir şekilde ortadan kaldırılması bir puan alır; beş puan alan oyuncu oyunu kazanır. Oyuncular, hedef olmayan bir karakteri öldürürlerse bir puan kaybederler.[22]

Hitman 2 Hikayesi

Hitman olaylarının ardından Ajan 47, şirket yöneticilerinin, politikacıların ve sanayicilerin topluca siyasi, askeri ve ekonomik etkiye sahip gizli bir ittifakı olan Providence için gizemli "Gölge Müşteri"yi bulma görevine çıkar. 47'nin işvereni Uluslararası Sözleşme Ajansı (ICA), eylemleri küresel paniğe neden olan Gölge Müşteri'yi durdurmak için Providence ile huzursuz bir ittifak kurdu ve 47, Providence'ın unutulmuş geçmişini ifşa etmesi karşılığında yardım etmeyi kabul etti. Shadow Client'ın üst düzey teğmenlerinden biri olan Alma Reynard'ı Yeni Zelanda'daki evinde ve Providence'tan ayrılan Robert ve Sierra Knox'u Miami'deki bir yarış pistinde öldürerek başlar. Bu arada, Providence liderleri, grupla bağlantılı birkaç CEO'nun ve iş adamının öldürülmesine kızar. Gölge Müşteri resmi olarak, Providence'ın eski bir güvenlik şefi olan ve Orta Avrupa'daki sığınağından bilgisayar korsanı Olivia Hall ile kendi planlarını sürdüren ve Providence'ı yok etme arayışında yardımcı olması için 47 kişiyi işe almayı amaçlayan Lucas Gray olarak tanımlanıyor.

Kolombiya'da 47 kişi, Gray ve milislerine yardım etmek için kaçakçılık ağlarını ve iş bağlantılarını kullanan bir uyuşturucu kartelinin liderleri Rico Delgado, Jorge Franco ve Andrea Martínez'i öldürür. 47'nin idarecisi Diana Burnwood, İngiltere'nin Surrey kentindeki ailesinin mezarlarını ziyaret ederken görevin başarısını Providence'a bildirir. Geçmişe dönüşler, ailesinin bir bombalı araçla öldürülmesini izlediğini ortaya koyuyor. Gray ve ekibi, Johannesburg'daki Ether Corporation'ın genel merkezini havaya uçurur, CEO'sunu öldürür ve tanımlanamayan bir eşyayı çalarken, milisleri Providence'ın varlığını kamuya açıklamak için bir rehine durumunu kullanır. Mumbai'de 47, başka bir Providence CEO'sunun ölümünden sorumlu olan Grey'in üst düzey teğmeni Wazir Kale ve iki arkadaşı Vanya Shah ve Dawood Rangan'ı belirleyip ortadan kaldırarak milislerin doğu hücresini ortadan kaldırır.

47, Grey'in izini Romanya'ya kadar takip eder ve onu Dr. Ort-Meyer tarafından yaratıldığı akıl hastanesinde bulur.[b] Gray, aynı zamanda, daha önce Denek 6 olarak bilinen Ort-Meyer tarafından yaratılan, genetiğiyle oynanmış bir klon olduğunu ortaya çıkarır. Gray ile çocukken arkadaş olmak ve ikisi, onları suikastçiye dönüştürmekten sorumlu olanlardan intikam almaya yemin ediyor. Gray, Ort-Meyer'in "Ortaklar" olarak bilinen üç yönetici üye ve "Sabit" olarak bilinen ikinci komutanları tarafından kontrol edildiğini söylediği Providence'ın bir üyesi olduğunu ortaya koyuyor. Grey'in ve 47'nin Ortakları öldürme planı başarısız olduktan sonra, eski kaçmayı başardı, ancak 47 yakalandı ve anıları silindi. Gray, Ortakların kimliklerini bilen tek kişi olan Constant'ı ele geçirmeyi amaçlar. Ancak tek ipucu, 47'nin Ort-Meyer'e onlarca yıl önce yaptığı bir ziyaretten edindiği ilk Constant'ın kimliği hakkındaki bilgisidir. Gray, Johannesburg'da çaldığı eşyanın 47'nin hafıza kaybını giderebilecek bir panzehir olduğunu açıklar. Diana başlangıçta ICA'nın taraf tutmadığını, ancak sonunda 47'nin panzehiri alma isteğine bağlı kaldığını savunarak Grey ile çalışmaya isteksizdir.

Panzehiri aldıktan sonra 47, ilk Constant'ın Janus olarak bilinen bir KGB casus yöneticisi olduğunu hatırlıyor. ICA ve Providence tarafından tespit edilmekten kaçınmak için Diana, Janus'u Gölge Müşteri olarak ima eden yanlış bir rapor hazırlarken Gray'in bir ast olduğunu iddia eder ve 47'ye emekli olduktan sonra Vermont'ta yaşayan Janus'a suikast düzenlemek için bir bahane verir. 47, Janus'u öldürdükten sonra, Janus'un Constant olarak görev yaptığı süre boyunca kurduğu plütokratik bir hayatta kalma grubu olan "Ark Society" tarafından düzenlenen bir galada mevcut Constant ile tanışmayı planladığına dair kanıt bulur. Hall galayı uzak bir Kuzey Atlantik adasında bulduktan sonra 47, Constant'ı yakalamak ve her biri Constant'ın vücuduna ölümcül zehir salacak bir çip için tetik tutan Ark Society'nin yeni atanan kadın başkanları Zoe ve Sophia Washington'ı öldürmek için oraya gider. eğer tehlikeye girerse.

Görevden sonra Constant, zehirli çipin cerrahi olarak çıkarılması ve Ortakların kimlikleri hakkında sorgulanması için bir gemiye götürülür. Ortakların Providence'ın kurucu aileleri olan Ingram, Carlisle ve Stuyvesant ailelerinin temsilcileri olduğunu ve 47 ve Gray'in onları bulmak için ayrıldığını ortaya koyuyor. Sabit, 47 hakkında her şeyi bilmediğini söyleyerek Diana ile alay eder. Son bir geri dönüş, Providence'ın kontrolü altındaki 47 yaşındaki genç bir kişinin Diana'nın ebeveynlerini öldürmesini tasvir eder.

Hitman 2 DLC'leri

47 ve Gray, Ortakları aramaya başlarken, Diana onlara Hall'un üç Ortak için de yakın zamanda ölüm ilanları bulduğunu ve grubu, Ortakların sahte ölümler yaptıkları ve yeni kimlikler altında hayatlarına devam etmeyi planladıkları sonucuna varmak için terk ettiğini söyler. Görünüşe göre bu acil durum planından habersiz olan Constant, 47 ve Gray'e banka hesaplarını takip etmelerini söyler ve bu da onları bir New York City banka şubesine götürür. 47, veri dosyalarını almak için bankaya sızar ve Ortakların veri ihlalini keşfetmesini önlemek için müdürü ve Providence ajanı Athena Savalas'ı öldürür.

Bankadan elde edilen verilerle Hall, Ortakların zengin suçlular için gizlice yeni kimlikler yaratan Maldivler merkezli bir şirket olan HAVEN'a büyük ücretler ödediğini keşfeder. Hall'un HAVEN'in sunucularını ihlal etmesine izin vermek için 47, şirketin ada beldesine sızmak ve HAVEN'in ortak sahipleri Ljudmila Vetrova, Steven Bradley ve Tyson Williams'ı 10 saatlik aralıklarla sunuculara erişimi sıfırlamalarını önlemek için ortadan kaldırmak için bir müşteri gibi davranır. Hall, HAVEN'in Ortaklar hakkındaki dosyalarına erişim kazanır ve Providence'ın omurgasını oluşturan kontrol hisselerinin Ortakların yeni kimliklerine değil, Arthur Edwards takma adı altındaki Constant'a tahsis edildiğini keşfeder. Diana, Constant'ı kontrol etmek için acele eder ama onun kaçtığını fark eder. Hall, Ortakların yerlerini alır ve onları avlamaya hazırlanan 47 ve Gray'i bilgilendirir (daha sonra Hitman 3'te tasvir edildiği gibi)

Hitman 2 Geliştirilme ve Yayınlanma Süreci

Stüdyo başlangıçta oyuna beş büyük harita eklemeyi planladı, ancak bazıları daha küçük olan altı harita eklemeye karar verdi.[25] Oyunun konumları, oyunun geliştirilmesinin başlarında seçildi; her seviye, seviye tasarımından, hedeflerinden ve fırsatlarından sorumlu olacak bir "pist ekibine" atandı. Orijinal Hitman'da olduğu gibi bu oyunda da iki tür seviye vardır; "kaleler" - oyuncunun sızması gereken alanlar - ve "salyangoz evleri", oyuncuların çevredeki alanları keşfetmeye teşvik edildiği dairesel bir tasarıma sahip seviyeler.[28][29] Ekip, oyundaki konumların gerçek olduğundan emin olmak için Maldivler ve Bombay'ı ziyaret etti. Ekibe göre, bu konumların doğru bir versiyonunu oluşturmak niyetinde değillerdi, ancak "bu yerlerin kokularını, tatlarını ve seslerini uyandırmak" istiyorlardı.[30] Tasarım ilkelerinden biri, her haritanın oyuncuların aşina olabileceği alanlara sahip olmasını sağlamak ve tipik olarak gizli yürütülen operasyonları göstererek bir sürpriz unsuru sağlamaktı. Örneğin, oyuncular bir bankanın halka kapalı olan alanlarına girmek için kendilerini gizleyebilirler. IO, yerleşik iki tasarımı denedi. Örneğin Mumbai, oyuncunun bilinmeyen bir sivili tespit etmesi ve halka açık bir alanda ortadan kaldırması gereken ters bir kaledir[açıklama gerekli]. İzleme ekiplerinin her düzeyde öne çıkan öğelere karar vermesi gerekiyordu. Öğeler ve kıyafetler genellikle görev hikayeleri için kullanılan belirli öğeler ve her haritanın estetiğine uyacak şekilde tasarlanmış öğeler olarak kategorize edilir.[31] Hitman 2, Mumbai ve Kolombiya seviyeleri gibi haritalarının çoğuna bölgesel vurgular ekledi.[32]

IO Interactive, "kalabalıkta yaklaşık 2000 NPC" olduğunu belirterek yayın öncesi röportajlarda Miami'yi "şimdiye kadar yaptığımız en büyük seviye" olarak tanımladı. Yarış etkinliklerinde geçen oyunlar genellikle oyuncunun yarışta araba kullanmasına neden olurken, bu görev oyuncuların padoklar ve tribünler gibi diğer her yeri keşfetmesine izin verdiğinden, görev fikri geliştiricilere çekici geldi. Varsayılan olarak Sierra Knox'un yarışı kazanması gerekip gerekmediği konusunda ileri geri gittiler, ancak sonunda onu kaybetmeye karar verdiler, böylece oyuncular onu kendileri kazanmaya ayarlayabilir, bu da oyuncu ajansına katkıda bulunur ve şiirsel bir adalet duygusu sağlar. Yarış yaklaşık 20 dakika sonra sona erecek, ardından Knox VIP alanlarında yürüyerek dolaşmaya başlayacak ve yeni suikast fırsatları açacak. Bununla birlikte, geliştiriciler, oyuncuları beklemeye zorlamak yerine, oyuncuların yarışı erken bitirmelerine izin vererek seviyenin programını kontrol etmelerine olanak tanıyan yöntemler uyguladı. Harita düzeni, yarış pisti ortada olacak şekilde ikiye bölünmüştür ve her yarım, iki hedeften biri etrafında tasarlanmıştır. Sonuç olarak, seviye tasarımcıları üst geçitler ve yer altı geçitleri gibi oyuncuların pistten geçmesine izin verecek birçok yol bulmak için çok zaman harcadılar.[35]

New York DLC bankası seviyesi başlangıçta yan karakter Fabian Mann ve Athena Savalas ile hedef olarak tasarlandı, ancak IO seviyedeki kasa ile ne yapacağından veya içine ne koyacağından emin değildi. Sonunda Mann'ın artık bir hedef olmaması gerektiğine karar verdiler ve bunun yerine kasaya girmeyi seviyenin bir hedefi haline getirdiler. Hitman'ın "Sapienza" görevinde görülen ve IO'nun oyuncuların her oynadıklarında virüsü yok etmek için laboratuvara inmek zorunda hissettiklerini söylediği durumdan kaçınmak için IO, oyuncuların ya kasaya girmeye ya da bunun yerine kasayı toplamaya karar vermesine izin vermeyi seçti. çeşitli karakterler (Mann ve Savalas dahil) tarafından taşınan bir dizi veri diski.[31] Bu kavram daha sonra Hitman 3'teki Dartmoor seviyesi için yeniden kullanılacaktı.[kaynak belirtilmeli]

Hitman, World of Assassination serisine bir giriş bölümü görevi görürken, Hitman 2'nin hikayesi daha belirgin bir role ve daha yapılandırılmış bir anlatıma sahip.[25] Hitman, "beyaz yakalı yeni para" suç gerilim filmi olarak tanımlanırken, Hitman 2, gizli topluluklardan ilham alan eksantrik karakterlere ve "eski paraya" odaklanıyor. Hikaye anlatımının çoğu bir seviye içinde ve oyun sırasında gerçekleşir ve ara sahneler çoğunlukla hikaye dizilerini birbirine bağlamaya yarar.[36] Bölümlü sürüm modelinin terk edilmesi, IO Interactive'in daha tutarlı bir hikaye sunmasına izin verdi çünkü oyuncular, seyrek sürüm programı nedeniyle Hitman oynarken genellikle anlatı öğelerini unutuyorlardı. İlk oyun gibi, Ajan 47 de boş bir karakter ve hikaye çoğunlukla, her ikisinin de kendi duyguları, motivasyonları ve hedefleri olan yöneticisi Diana Burnwood ve Lucas Gray tarafından yönetiliyor. Varlıkları, Ajan 47'nin yavaş yavaş bir karakter olarak gelişmesine ve değişimi teşvik etmesine olanak tanır.[37] Ana hikaye, oyuncuları hedefleri ortadan kaldırmaya motive etmek için yazılmıştır.[38] Hitman 2'deki görev hikayeleri, oyuncuları yeni oyun özelliklerini, araçlarını ve kostümlerini denemeye teşvik ederken bir yandan da ek hikaye içeriği sağlamak için tasarlandı.[39] Geliştiriciler, oyunun doğru tonda olduğundan emin olmak için dikkatli davrandılar, Alma Reynard için (Yeni Zelanda açılış görevindeki hedef) daha olgun görünen bir aktörü yeniden şekillendirdiler ve orijinal çekim "kulağa çok genç" geldikten sonra ona yeni bir kıyafet verdiler. oyunun "çok ürkütücü veya cinsel açıdan yırtıcı" olmasını önlemek için.[40]

Oyun, kapsamlı kara mizah içerir; Oyunun erken tanıtımı, Ajan 47'nin NPC'leri bir balıkla dövdüğünü gösterdi.[41] Oyunun yönetici yapımcısı Markus Friedl'e göre, "bu biraz alaycı mizah, Hitman DNA'sının büyük ölçüde bir parçasıdır".[39] Ajan 47'yi seslendiren David Bateson, başlangıçta bazı diyalogların saçma olduğunu düşündü, ancak görev hikayelerinin nasıl çalıştığını anladıktan sonra bunu takdir etmeye başladı. Bateson'a göre Ajan 47 kendini gizleme konusunda uzman olsa da berbat bir aktör. Diğer kişilikler kılığına girdiğinde aksanını değiştirmemesi talimatı verildi ve repliklerini "nefis ahşap bir şekilde" iletti.

Hitman 2 Yayın Sonrası Geliştirmeleri

IO Interactive, Hitman 2'yi DLC ile kapsamlı bir şekilde destekledi ve oyuna düzenli olarak yükseltme hedefleri, meydan okuma paketleri ve zor hedefler ekledi. Sean Bean, Miami haritasında oyunun ilk yakalanması zor hedefi Mark Faba'yı canlandırdı. "The Undying" adlı bu görev, oyunun çıkışından bir hafta sonra, 18 Kasım 2018'de yayınlandı.[50] Hitman'dan Hokkaido haritasında geçen geçici bir mevsimlik kar festivali etkinliği 22 Ocak 2019'da eklendi,[51] daha sonra aynı yılın Aralık ayında kalıcı olarak eklendi.[52] Ekim 2019'da "The Mills Reverie" adlı benzersiz bir Cadılar Bayramı temalı tırmanış yayınlandı.[53][54]

Oyun, bir hedefe bir evrak çantası atıldığında tetiklenen ve "evrak çantası" olarak anılan erken bir hata yaşadı; hedef seviye etrafında hareket etse bile evrak çantası dönüyor ve yavaşça hedefe doğru uçuyordu. Yön bulma davranışı, Hitman'da fırlatılan tüm yakın dövüş öğelerinin kasıtlı bir özelliğidir, ancak hız alışılmadıktı.[55] IO oyunu yamaladı ve geliştiriciler hatayı kabul ederek, yavaş homing hızını geri kazandıran özel bir evrak çantası öğesi olan Yönetici Evrak Çantası MKII'yi eklediler. Öğe, "Best Case Scenario" meydan okuma paketinin bir parçası olarak 8 Ağustos 2019'da yayınlandı.[56]

Oyunun ilk sürümünün ardından, her biri yeni konumlar, görevler, kıyafetler ve silahlar ekleyen iki ücretli genişletme duyurusu yapıldı. İlk genişletme, New York City'deki bir bankada geçen yeni bir ana görevin yanı sıra 25 Haziran 2019'da Mumbai ve Kolombiya haritalarının varyantlarında geçen iki tek hedefli "özel görev" görevini ekledi.[57] Singapur'da geçen Hantu Port adlı yeni bir Sniper Assassin haritası, 26 Mart 2019'daki ilk genişletmenin bir parçası olarak yayınlandı.[58] İkinci genişleme, Maldivler'de bir ada olan Haven Adası'nda geçen başka bir ana görev ve 24 Eylül 2019'da Miami ve Whittleton Creek'te geçen iki özel görev daha ekledi.[59] Ayrıca 30 Temmuz 2019'da bir Sibirya hapishanesinde geçen başka bir Sniper Assassin haritası eklendi.[60] Banka ve Haven Adası görevleri, ana Hitman 2 senaryosundaki hikayeye devam ediyor.

Hitman 2 Satış Sayıları

Hitman 2, Birleşik Krallık'ın tüm format satış listelerinde onuncu sırada yer aldı.[78] Pokémon: Let's Go, Spyro Reignited Trilogy ve Fallout 76'nın piyasaya sürüldüğü rekabetçi bir haftada yayınlandı.[79] Japonya'da, PlayStation 4 versiyonu ilk haftasında 10.162 kopya satarak ülkede haftanın en çok satan beşinci perakende oyunu oldu.[80] IO Interactive CEO'su Hakan Abrak, oyunu Red Dead Redemption 2 gibi diğer gişe rekorları kıran oyunlara bu kadar yakın bir zamanda yayınlamanın oyunun satışlarını olumsuz etkilediğini söyledi.[81] Ancak Hitman 2, geliştirme maliyetini Hitman'ın sahip olduğundan daha hızlı telafi etti.[82]

Diğer Hitman oyunlarına dair detaylı bilgiye aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Hitman Genel Oynanış Bilgileri ve Detaylar

Hitman: Codename 47

Hitman 2: Silent Assassin

Hitman: Contracts

Hitman: Blood Money

Hitman: Absolution

Hitman (2016 video game)

Hitman 3

Hitman Go

Hitman: Sniper

 

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com