Tom Clancy's Splinter Cell Conviction

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction, Tom Clancy's Splinter Cell serisinin bir parçası olarak Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Microsoft Game Studios ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera gizlilik video oyunudur.

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas ekibinin kreatif direktörü Maxime Béland gibi kilit üyeleri oyun üzerinde çalıştı. Gameloft, 27 Mayıs 2010'da Apple'ın iOS'u için mobil bir sürüm yayınladı. Oyunu 2013 yılında Splinter Cell: Blacklist adlı bir devam oyunu izledi.

Oyun, gösterişli oynanışı, sanat yönetimi ve ilgi çekici anlatımıyla eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı, ancak hikayenin kısalığı ve önceki oyunlara kıyasla gizli türden ayrılma konusunda eleştiriler vardı.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Splinter Cell: Conviction, Splinter Cell serisine bir dizi yeni oynanış özelliği sunar; bunlardan biri, oyuncunun düşmanlar veya nesneler gibi belirli hedefleri işaretlemesine ve bunları hızlı bir şekilde arka arkaya vurmasına olanak tanıyan "Mark & ​​Execute" özelliğidir. Oyuncu bu hedeflere öncelik vermeyi seçebilir, böylece örneğin, yakınına bir ışık yakarak bir muhafızın dikkatini dağıtabilir ve ardından başka bir muhafızı etkisiz hale getirebilir.

Diğer bir yeni özellik ise, oyuncunun uyarılmış bir gardiyanın görüş hattını aştığında ortaya çıkan "Bilinen Son Konum". Bu, muhafızın Sam'in olduğunu düşündüğü yerde görsel bir siluet oluşturarak oyuncunun düşmanlarını kuşatmasına olanak tanır.

Diğer yeni özellikler arasında karakterleri gerçek zamanlı olarak sorgulama ve çevredeki nesneleri onlara karşı kullanma yeteneği yer alıyor. Oyuncunun oyunun içine dalmasını sağlamak için görev hedefleri ve önemli olay örgüsü noktaları oyun içi dünyadaki duvarlara yansıtılır.

Serinin son dört oyununda bulunan bazı özellikler bu oyunda yoktur. Sam'in son dört oyunun dayanak noktası olan hibrit gece/ısı görüş gözlüğü ve çok amaçlı SC-20K saldırı tüfeği artık yer almaz. Ancak oyunun ilerleyen aşamalarında sonar gözlüğü takabilir. Işık sensörü de yoktur, ancak ekran doygunluğundaki değişiklik artık Sam'in gizlenip gizlenmediğini gösterir.

Sam artık cesetleri hareket ettiremez veya saklayamaz, düşmanları bilinçsizce yere seremez, çünkü ikincisini yapmasına yardımcı olan herhangi bir ekipman yoktur. Kilit açma ve hackleme mini oyunları da oyuna dahil değildir. Sam, düşmanlarını sinsice alt etmesine yardımcı olan sınırsız cephaneli tabancalar ve baskılayıcılarla donatılmıştır.

Ubisoft'un Conviction için belirtilen hedeflerinden biri, oyunu daha erişilebilir kılmaktı. Béland'a göre, Chaos Tehory "çok sert", bu da birçok oyuncuyu kapatıyor ve insanları Sam Fisher olma fantezisinden uzaklaştırıyordu. Béland, serinin önceki oyunlarını, "hızlı koşan, ses çıkarmayan, bir, iki, üç veya dört kişiyi süper hızlı öldüren" James Bond veya Jason Bourne'un yer aldığı eserlerle karşılaştırdı ve Conviction'ın şunları sağladığını belirtti: önceki Splinter Cell oyunlarına göre daha çok aksiyona vurgu yapan benzer dinamik deneyim.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Hikayesi

Oyunun hikayesi iki bölüme ayrılmıştır. Ana bölüm, Splinter Cell: Double Agent olaylarından üç yıl sonra oyuncuya Sam Fisher'ın kontrolünü veren oyunun tek oyunculu hikayedir. Bu arada oyunun "Giriş" bölümüne, harekat başlamadan 10 gün önce Archer ve Kestrel ajanlarının kontrolünü iki oyuncuya veren çok oyunculu co-op modu aracılığıyla erişilir.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Hikayesi Başlangıcı

Üçüncü Kademe ajanı "Archer" ve Rus ortağı Voron ajanı "Kestrel", Rus ordusunun haydut unsurlarının karaborsada gelişmiş savaş başlıkları satmasını durdurmak için Rusya'nın Saint Petersburg kentindeki Nevsky Prospekt'e konuşlandırılır. Suçlu Andriy Kobin'den gelen istihbarat, satış komisyoncusu olarak uyuşturucu ve insan kaçakçısı Valentin Lesovsky'ye işaret eder ve Archer ve Kestrel, Lesovsky ve ortağı Boris Sychev'i sonlandırmanın yanı sıra Lesovsky'nin irtibat listesini ele geçirmekle görevlendirilir.

Görevlerini tamamlayan Archer ve Kestrel, eski Rus GRU Albay Leonid Bykhov tarafından yürütülen bir silah anlaşması hakkında istihbarat toplamak için Azerbaycan'ın Bakü kentindeki Rus büyükelçiliğine gönderilir. Anlaşmayı gözlemlerler ve Bhykov'un adamlarına onu öldürmelerini emrederek ortağı Tagizade'ye ihanet etmesine tanık olurlar. Archer ve Kestrel, Bhykov'un satacağı silahların Blok II JDAM füze güdüm kitleri olduğunu öğrenerek silah kasalarının imha edilmesini engeller.

Bhykov'u sorguya çekerler ve Moskova'nın Kızıl Meydanı'nın altında bulunan bir yer altı kalesi olan Yastreb Kompleksi'nde bulunan Tümgeneral Kerzakov ile çalıştığını öğrenirler.

Kompleksin içine sızarlar ve EMP savaş başlıklarının yerini öğrenirler. Taşınabilir EMP cihazlarını kullanarak JDAM kitlerini çalışamaz hale getirirler ve EMP cihazlarını Mozdok Proving Grounds'a kadar izlemek için birden çok sunucudan veri indirirler. Bir tedarik kamyonuna gizlice girerek Deneme Sahasına sızarlar ve Kobin'in yardımıyla EMP cihazlarını emniyete alırlar.

Çıkarılmaları sırasında, Üçüncü Echelon yöneticisi Tom Reed, Archer ile iletişime geçer ve ona Kestrel'i öldürmesini emreder; aynı anda Kestrel, Archer'ın OPSAT cihazını okur ve onu nefsi müdafaa için hareket etmeye zorlar. Her iki oyuncu da ölebilirken, kanonun sonunda Kestrel ölümcül bir şekilde Archer'ı vurur; Kobin'in varlığından habersiz olan Kestrel de başından vurulur.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Ana Hikayesi

Özel askeri şirket Black Arrow, son birkaç günün olaylarını anlatmaya başlayan Sam Fisher'ın eski Navy SEAL takım arkadaşı Victor Coste'u sorguya çeker.

Fisher, Third Echelon'dan ayrıldıktan sonra kızı Sarah'nın vurup kaçarak ölmesinin bir kaza olmayabileceğine dair söylentileri araştırmak için Malta, Valletta'ya gider. Aniden, Sam'in eski meslektaşı Anna "Grim" Grímsdóttir, onunla temasa geçer ve onu bir grup tetikçinin yapacağı yakın bir saldırı konusunda uyarır. Sam onları etkisiz hale getirir ve Sarah'nın ölümünün arkasındaki gerçek suçlu olan Kobin'in peşine düşer. Kobin'in malikanesine sızar, muhafızlarını öldürür ve onu sorgulamaya başlar, ancak Üçüncü Kademe Splinter Cell ekibi, yararlı bir şey çıkaramadan onu bastırır.

Grim ve Black Arrow, Sam'i sorgulayacakları Virginia'daki Price Havaalanına getirir. Ancak Grim, Sam'i serbest bırakarak ABD Başkanı Patricia Caldwell için gizli çalıştığını ve Direktör Reed, Black Arrow ve çalınan Rus EMP teknolojisi ile ilgili şüpheli durumları araştırdığını ortaya çıkarır. Sarah'nın hala hayatta olduğunu ortaya çıkarır ve Sam'in havaalanından kaçmasına yardım eder.

Sam daha sonra bazı ekipmanları almak için Coste ile Washington Anıtı'nda iletişime geçer ve onunla buluşmayı ayarlar. Ayrıca Black Arrow'un CEO'su Lucius Galliard'ın onları yakın zamanda satın aldığı ve EMP teknolojisinde uzmanlaşmış Ar-Ge şirketi White Box Technologies'in güvenliğini sağlamakla görevlendirdiğini öğrenir. Sam, White Box Technologies'e sızar ve Black Arrow paralı askerlerinin artık ihtiyaç duyulmayan bilim adamlarını tasfiye etmesine tanık olur. Yüksek güvenlikli bir Beyaz Kutu bilgisayarını hackler ve Grim'in analistlerinin incelemesi için ÇYP'leri içeren bir operasyonla ilgili stratejik verileri alır.

Daha fazla Black Arrow paralı askeriyle savaştıktan sonra tesisten kaçar ve izlerini örtmek için bir EMP'yi tetikler. Daha sonra Başkan Caldwell, Reed ve Galliard'a kulak misafiri olması için onu Lincoln Anıtı'na yönlendirir. Galliard'ın konuşması ve ardından yaptığı sorgulama, "Megiddo" adlı bir grubun 24 saat içinde gerçekleşecek operasyonu finanse ettiğini ve organize ettiğini ortaya koyar. Ancak, bir tetikçi kaçmadan önce Galliard'ı vurarak öldürür; Sam peşine düşer, ancak bir arabaya yerleştirilen bomba sonunda suikastçıyı öldürür.

Sam daha sonra Üçüncü Echelon karargahına gider ve burada Grim'in arkadaşı Charlie Fryman'dan bir dizi gelişmiş sonar gözlüğü alır ve bilgi almak için Reed'in ofisine baskın yapar. Sam, Kobin'i orada bulur ve onu sorguya çeker. Kobin, Reed'in Megiddo için çalıştığını ve Washington DC'de üç büyük EMP cihazını etkinleştirmeyi ve ardından gelen kaosta Caldwell'e suikast düzenleyerek Başkan Yardımcısı Calvin Samson'un başkanlığı devralmasını planladığını ortaya koyar. Reed daha sonra karşılığında bir terfi alır. Kobin ayrıca, Sarah'nın ölümünü taklit etmesi için kendisine emir veren kişinin Grim olduğunu da ortaya çıkarır.

Grim, merhum eski yönetmen Irving Lambert'in ses kaydını çalarak bunu doğrular ve burada Üçüncü Echelon'da Sarah'nın güvenliğini tehdit etmek ve onu Sam'e karşı koz olarak kullanmak için plan yapan bir köstebek keşfettiğini ortaya çıkarır. Lambert, bu planı bozmak için Sarah'nın ölümünü başarıyla sahnelese de, köstebeği teşhis edemez. Sarah'nın dairesi patlama yarıçapı içinde olduğu için Grim, öfkeli Sam'i Michigan Bulvarı Rezervuarı'ndaki EMP cihazını imha etmeye çağırır. Bu sırada, Üçüncü Kademe binasının kendi kendini yok etme protokolü etkinleşir ve Sam, bina patlamadan önce kaçar.

Sam, Coste'un yardımıyla Michigan Avenue Rezervuarı'na saldırır. Sahayı savunan Black Arrow paralı askerleriyle savaştıktan sonra Sam, Coste'un havadan yok etmesi için EMP jeneratörlerini işaretler. Sam daha sonra Coste tarafından çıkarılır ve kalan iki EMP etkinleştirilmeden önce Sarah ile yeniden bir araya gelerek şehirdeki elektronik savunmaların çoğunu yok eder ve kaosa neden olur.

Kısa bir süre sonra, karadan havaya bir füze Coste'un helikopterini düşürür, ancak üçü de hayatta kalır. Coste, Sarah'yı güvenli bir yere götürürken Sam, Black Arrow paralı askerleri ve Third Echelon ajanları tarafından istila edilen Beyaz Saray'a gitmek için Washington şehir merkezinden geçer.

Grim ve Sam, Başkan'ı öldürebilecek olan Reed'i endişelendirmeden Oval Ofis'e girmeleri gerektiğinden, Grim Sam'i omzundan vurur ve onu silah zoruyla alıkoyuyormuş gibi yaparak Oval Ofis'e güvenli bir şekilde girmelerine izin verir. Reed, Sam'i ve Başkan'ı idam etmeye hazırlanır ve Caldwell'in Lambert'in ölümünden sonra Third Echelon'u kapatacağını ortaya çıkarır. Reed daha sonra Üçüncü Echelon'a hala ihtiyaç duyulduğunun sözde kanıtı olarak Sam'i Caldwell'e suikast düzenlemekle suçlamayı planlar.

Sam ve Grim daha sonra harekete geçerek Reed'i etkisiz hale getirir ve refakatçilerini öldürür. Birleşik Devletler Ordusu askerleri Caldwell'i çıkarırken Sam, Reed'i sorguya çeker. Reed sonunda kendisinin Lambert'in araştırdığı köstebek olduğunu ortaya çıkarır. Bu noktada Sam veya Grim, oyuncunun seçimine bağlı olarak Reed'i idam eder. Kanonik olarak Grim, Reed'i idam eder.

Coste hikayesini toparlamaya başlarken, Sam'in son konuşmasında onu tıpkı erkek kardeşi gibi koruyacağına söz verdiğini belirtir. O anda, sorgulayıcılar bir alarm duyar, ardından arka planda bir patlama ve silah sesleri gelir. Röportajı bırakırlar ve Coste'u geride bırakırlar.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Geliştirme Süreci

Double Agent'ın devam oyununun varlığı, 21 Eylül 2006'da, diğer ortamların yanı sıra, Ubisoft'un halka açık FTP sitesine yüklenen henüz duyurulmamış yeni nesil oyunların 75 konsept sanat görüntüsünü içeren 2 GB'lık bir rar dosyası aracılığıyla internete sızdırıldı. Sızan görüntüler, askeri işgal altındaki Washington Anıtı'nın kasvetli görüntülerinin yanı sıra Washington, D.C.'nin yol kenarındaki görüntülerini gösteriyordu.

Conviction resmi olarak 23 Mayıs 2007'de Ubisoft'un oyun için bir fragman yayınlamasıyla duyuruldu. Uzun saçlı ve tamamen uzamış sakallı, daha sağlam görünümlü bir Sam'i tasvir ediyordu. Çevreye uyum sağlama, masa ve sandalyelerle etkileşime girme ve düşmanlara karşı göğüs göğüse çarpışmayı kullanma becerisine sahipti, bu da oyunun önceki oyunlara göre daha az gizlilik temelli görünmesini sağlıyordu.

Aydınlatma ve gölge efektleri de Double Agent'a göre büyük bir gelişme gösterdi. Oyun ilk olarak 16 Kasım 2007'de piyasaya sürülecekti. Ancak, ilk lansman tarihini kaçırdı ve 19 Mayıs 2008'de Xbox World, Splinter Cell: Conviction'ın "resmi olarak beklemede" olduğunu bildirdi. Bunun ardından oyunun 2009-2010 mali yılına ertelendiğini duyurdular.

Oyun, E3 2009'da tamamen yeni bir görsel stil ve daha rahat görünen bir Sam ile yeniden ortaya çıktı. Geliştiriciler, "yeni" Conviction'ın 2008'in başından beri geliştirilmekte olduğunu doğrulayarak, "oyun çok gelişti" ve "görsel yönün çok daha iyi" olduğu yorumunu yaptı. Oyuna Kasım 2009'da çıkış tarihi verildi. E3'te, ancak daha sonra 2010'un ilk çeyreğine geri çekildi. Başlangıçta 23 Şubat olarak bir çıkış tarihi açıkladıktan sonra, Ubisoft oyunu tekrar Nisan ayına erteledi. 4 Şubat 2010'da Ubisoft, oyunun Xbox 360 için 13 Nisan'da çıkacağını resmen duyurdu.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Müzikleri

13 Nisan 2010'da Ubisoft Music, besteciler Michael Nielsen ve Kaveh Cohen ile birlikte, iTunes aracılığıyla özel olarak Splinter Cell: Conviction için 16 parçalık Resmi Film Müziği yayınladı.

Splinter Cell: Conviction'ın Sınırlı Koleksiyoncu Sürümü'nün piyasaya sürülmesiyle, daha önce Chaos Theory'nin film müziğini besteleyen Amon Tobin'in bestelediği ve yapımcılığını üstlendiği bir parçanın yer aldığı Michael Nielsen ve Kaveh Cohen'in "Original Soundtrack" CD'si dahil edildi.

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction Satış Sayıları

Oyunun Nisan 2010'da ABD'de 486.000 kopyası satılarak o ayın en çok satan oyunu oldu.

Temmuz 2010 itibariyle, oyun PC ve Xbox 360'ta 1,9 milyon kopya satmıştı.

Diğer tüm Tom Clancy's Splinter Cell oyunlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Splinter Cell

Splinter Cell Pandora Tomorrow

Splinter Cell Chaos Theory

Splinter Cell Essentials

Splinter Cell Double Agent

Splinter Cell Blacklist

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com