Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory

Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory, Ubisoft Montreal ve Ubisoft Milan tarafından geliştirilen ve Mart 2005'te Xbox, PlayStation 2 (PS2), GameCube ve Microsoft Windows için piyasaya sürülen bir gizlilik oyunudur. Nintendo DS, mobil ve N-Gage için elde taşınan versiyonlar da piyasaya sürüldü. Bir Game Boy Advance bağlantı noktası planlandı ancak daha sonra iptal edildi.

Chaos Theory, yazar Tom Clancy tarafından desteklenen Splinter Cell serisinin üçüncü oyunudur. Franchise'daki önceki hikayelerde olduğu gibi, Chaos Theory, NSA içinde "Third Echelon" adlı bir gizli operasyon şubesi için çalışan bir ajan olan Sam Fisher'ın faaliyetlerini anlatır. Oyun, öncekilerden çok daha koyu bir tona sahiptir, daha fazla dövüş ve Fisher'ın sorguladığı insanları sadece nakavt etmek yerine öldürme seçeneği sunar.

Aktör Michael Ironside, Fisher rolünü tekrarladı. Don Jordan orijinal oyundan Third Echelon yönetmeni Irving Lambert'i seslendirmek için geri döndü ve Claudia Besso, Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow'da bilgisayar korsanı ve analist Anna Grímsdóttir olarak geri döndü ve her ikisinin de yerini sırasıyla Dennis Haysbert ve Adriana Anderson aldı.

Chaos Theory, piyasaya sürülmesinden sonraki bir ay içinde tüm platformlarda 2,5 milyon birim satarak ticari bir başarı elde etti. Oyunun Xbox ve PC sürümleri büyük beğeni topladı; GameCube ve PlayStation 2 sürümleri de genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Resmi Xbox Magazine, güçlü oynanışı ve gerçeğe yakın grafikleri nedeniyle Xbox'ı "Yılın Oyunu" (2005) olarak adlandırdı.

20 Aralık 2010'da piyasaya sürülen PlayStation 3 için Splinter Cell Trilogy'nin bir parçası olarak serinin ilk iki oyunuyla birlikte yeniden düzenlenmiş bir HD sürümü paketlendi.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Oyun, serinin temel oynanışında önemli değişiklikler ve iyileştirmeler içerir. Chaos Theory aynı zamanda Splinter Cell serisinde ragdoll fiziğini kullanan ilk oyundur.

Chaos Theory, rafine gizlilik mekaniklerine sahiptir. Oyun, standart ışık çubuğuna ek olarak, Sam'in gürültüsünü ve ortamın ortam gürültüsünü ölçen bir işitsel monitöre de sahiptir. Sam'in çevresinden daha az gürültü yapması önemlidir; aksi takdirde düşman muhafızları onu duyacaktır.

AI tespiti de değiştirilen özellikler arasındadır. Sam, eski oyunlarda bir alandan ayrıldıktan sonra, oyun, iyi aydınlatılmış bir noktada tüm bilinçsiz veya ölü bedenler için önceki alanı tarardı. Chaos Theory'de, bir alarmı tetiklemek için cesetler devriye gezen bir güvenlik görevlisi veya güvenlik kamerası tarafından keşfedilmelidir. Bu, oyuncuların cesetleri açıkta bırakmasını sağlar ve oyuncu tüm NPC'leri ortadan kaldırdığı ve tüm kameraları devre dışı bıraktığı sürece hiçbir alarm tetiklenmez.

Düşmanlar tarafından tespit edilmek yine de alarmları tetikler ve alarmlar yine düşmanların daha tetikte ve savaşa hazır hale gelmesine neden olur. Ancak, çok fazla alarmın tetiklenmesi artık oyunun otomatik olarak sona ermesine neden olmaz. Sivilleri veya dost askerleri öldürmek bile Fisher'ın görevde başarısız olmasına neden olmayabilir, ancak bunu yapmak en azından Fisher'ın amiri tarafından ciddi şekilde cezalandırılmasına ve görev puanına önemli ölçüde mal olmasına ve ayrıca telefonun dinlenmesi gibi bazı görev hedeflerinin iptal edilmesine neden olur.

Chaos Theory, Sam'in yakın dövüş yeteneklerine bir savaş bıçağı ekler. Sam bıçağı, bir sorgulama sırasında bir düşmanı tehdit etmek, yakın mesafeli çatışmada bir düşmanı öldürmek veya gizli operasyonlarına yardımcı olmak için jeneratörlerdeki gaz tanklarını delmek gibi birçok şekilde kullanabilir. Ayrıca, yakın dövüş saldırılarını kullanırken Sam'in hangi yönden saldırdığı artık önemli değildir.

Sam ayrıca bir sorgulamayı sonlandırırken ve yakın mesafeli saldırılarında öldürücü veya öldürücü olmayan güç kullanabilir. Sam'in baş aşağı asılıyken ateş etme yeteneğine ek olarak (Pandora Tomorrow'da tanıtıldı), artık altındaki düşmanları boğabilir veya boyunlarını kırabilir. Ayrıca bir çıkıntıdan sarkarken insanları parmaklıkların üzerinden çekebilir ve cesetleri uçurumlardan veya parmaklıkların üzerinden, hatta diğer korumaların üzerine atabilir.

Fisher, üç farklı ekipman "kitinden" birini seçebilir. Redding'in önerilen kiti, bir assault kiti ve bir stealth kiti vardır. Redding'in Tavsiyesi, Sam'e mühimmat ve ölümcül olmayan silahlar arasında eşit bir denge sağlar. Assault, ölümcül olmayan silahlar pahasına daha fazla cephane sağlarken, Stealth kiti kaba kuvvet, ölümcül silahlar ve yedek şarjörler pahasına daha fazla ölümcül olmayan silah içerir. Hedefin ölüme neden olmamak olduğu görevlerde, oyuncu Assault seçeneğini belirleyemez.

Fisher ışıkları, güvenlik kameralarını ve daha fazlasını devre dışı bırakabilir. Cihaz devre dışı bırakılamazsa, bilgisayar kulelerine saldırırken mavi ölüm ekranına neden olmak gibi geçici olarak arızalanacaktır. Fisher, hedeflediği elektronik cihazı başarıyla devre dışı bıraktığında, tabancada yeşil bir ışık yanar; ıskalarsa kırmızı ışık yanar. Her iki durumda da Fisher, OCP'nin yeniden şarj olmasını ve tekrar kullanıma hazır olmasını beklemelidir.

SC-20K, geri tepmeyi azaltan ve isabetliliği artıran bir ön kabza, ölümcül olmayan silahları ateşleyen bir fırlatıcı, yakın mesafeden atış yapmak için namlu altı av tüfeği eklentisi ve uzun menzilli atışlar için bir prototip 20 mm keskin nişancı eklentisi gibi birçok yeni eklentiyle geri dönmüştür.

Yapışkan Kamera, Yapışkan Şoklayıcı, Airfoil ve Gaz Bombası gibi çok çeşitli öldürücü olmayan silahlar SC-20K fırlatıcıdan ateşlenebilir. Yapışkan Kamera, çekildiği alanın görüntüsünü ortaya çıkarır. Ayrıca, düşmanları kendine çekecek bir tıklama sesi çıkarabilir ve yakın çevredeki düşmanları bilinçsiz hale getirecek bir CS gazı yayabilir. Önceki oyunların aksine, Sam artık birden fazla kamerayı aynı anda kullanabilir. CS gazı saldırısı kullanılarak veya düşman ateşi nedeniyle yok edilmemiş herhangi bir Yapışkan Kameraya geri dönebilir. Sticky Shocker, ateşlendiğinde hedefini şok edecek ve etkisiz hale getirecektir.

Bir su kütlesine vurulursa, şok edici sudaki tüm hedefleri etkisiz hale getirir. Airfoil Round, hedefi yere serecek içi boş bir metal halkadır. Bilinci yerinde olmayan bir düşmanın vurulması, önemli bir yükseklikten düşürülmesi veya ne kadar sığ olursa olsun suya düşürülmesi halinde yine de ölmesi mümkündür.

Fisher'ın ayrıca birden fazla el bombası türü vardır. Düşmanları bilinçsizce yere seren bir CS gazı bulutu yayan bir gaz bombası, Fisher'a saklanabileceği bir duman bulutu sağlayan bir sis bombası, yakınındaki tüm düşmanları geçici olarak kör ve sağır eden flaş patlaması ve patlama yarıçapı içindeki herhangi bir düşmanı öldürecek ve nesneleri her yöne uçuracak parçalanma bombası.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Oynanışı - Multiplayer

Chaos Theory, rekabetçi ve co-op çok oyunculu özelliklere sahiptir. Co-op mod, iki ajanın tek oyunculu hikayeye paralel yeni 7 özel görevle gelir. Co-op hikayesi yalnızca Ajan Bir ve Ajan İki olarak bilinen, eğitimdeki iki Splinter Cell'in hikayesini takip eder. NSA'nın Shadownet bölümünün, yeterince eğitilmemiş ajanlar da dahil olmak üzere ek kaynaklar konuşlandırmasını gerektiren bir dünya krizi meydana geldiğinde eğitimleri kesintiye uğrar.

Görevler, iki yeni ajan için ateşli bir sınava dönüşür. Oyuncular tek başına çalışabilse de, seviye tasarımı ekip çalışmasını teşvik edecek şekildedir.

Splinter Cell Chaos Theory VS modunda oyuna iki ek oynanış modu eklenmiştir. Yeni oyun modları, seviye boyunca yerleştirilmiş diskleri yakalayan ve ardından diskleri çıkarma noktalarına geri getiren casuslardan oluşan disk avını içerir. Diğer oyun modu, karşı takımdaki casusları veya paralı askerleri öldürmekten oluşan ölüm maçıdır.

Spy vs. Mercenary oyun modu, Pandora Tomorrow'dan birçok iyileştirmeyle geri dönmüştür. Bunlar arasında her iki ekip için yeni araçlar, casus ekibi için co-op hareketler ve paralı askerler için iyileştirilmiş yakın mesafeli dövüşler yer alır. Casuslar öldürücü olmayan silahlarla donanmıştır ve gizlilik, beceri ve aletlere güvenirler. Casuslar, paralı askerleri yalnızca boyunlarını kırarak ve bir çıkıntıdan sarkıtıp aşağı çekerek öldürebilir. Casusların araçları da genellikle diğer casusları etkilemez. Paralı askerler, SHADOWNET casuslarının ağır silahlı düşmanlarıdır.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Hikayesi

Haziran 2007'de, Japonya'nın Bilgi Öz Savunma Gücü (I-SDF) oluşturması nedeniyle Çin, Kuzey Kore, Güney Kore ve Japonya arasındaki gerilim yükselir. Bunu 2. Dünya Savaşı sonrası Anayasasının 9. maddesinin ihlali olarak değerlendiren ve ülkelerine yönelik bilgi savaşı saldırılarından I-SDF'yi sorumlu tutan Çin ve Kuzey Kore kuvvetleri, Japon gemilerine karşı Sarı Deniz'de bir abluka oluşturur. Japonya, Amerika Birleşik Devletleri'nin bir müttefiki ve buna bağlı olarak NSA'nın Üçüncü Echelon'u olduğundan, ABD Donanması gelişmiş bir savaş gemisi olan USS Clarence E. Walsh'u (CG-80) Sarı Deniz'e gönderir. Kore geri adım atar.

Sam Fisher, Salvadorlu devrimci Hugo Lacerda liderliğindeki Perulu bir ayrılıkçı grup tarafından yakalanan Amerikalı bilgisayar programcısı Bruce Morgenholt'u bulması için Peru'nun Talara sahilindeki bir deniz fenerine gönderilir. Morgenholt, Fisher'ın 2005 yılında suikast düzenlediği Phillip Masse tarafından geliştirilen son derece gelişmiş silahlı algoritmalar olan "Masse Çekirdeklerini" deşifre etmek için çalışır. Fisher, çekirdeklerin yanlış ellere geçmemesini sağlamakla görevlendirilir.

Fisher, Lacerda'nın gemisine biner ve onu öldürür. Bilinmeyen taraflar, algoritmaları Japonya ve Doğu Sahili'ni karartmak için kullanır. I-SDF'den Amiral Otomo, Third Echelon'u muhtemelen Kuzey Kore ve Çin'in sorumlu olduğu konusunda uyarır.

Panama'da keşfedilen bir ipucunun ardından Fisher, Morgenholt ile çalışan Abrahim Zherkezhi'yi araştırmak için New York'a gider. Eski arkadaşı Douglas Shetland'ın sahibi olduğu ABD merkezli özel bir askeri şirket olan Displace International'ın Zherkezhi'yi koruduğunu öğrenir. Fisher, Displace ofislerine zorla girer ve Zherkezhi'yi Hokkaido'ya yerleştiren Bosnalı silah tedarikçisi ve savaş suçlusu Milan Nedich'i öğrenir. Orada Fisher, Nedich'in temiz olduğunu iddia eden Shetland ile buluşur. Fisher, Zherkezhi'nin tutulduğu sığınağa sızar, Nedich'i öldürür ve Shetland'ın Zherkezhi'yi öldürmesine tanık olur. Shetland kaçar ve yeraltına iner.

Clarence E. Walsh 4 Temmuz 2007'de Kuzey Kore gemisavar füzesi tarafından batırılıp Kuzey Kore, Güney Kore ve ABD'yi savaşın eşiğine getirdiğinde ABD'nin güç gösterisi geri teper. Kuzey Kore, füzenin kasıtsız olarak fırlatıldığını iddia ettiği için, nedeni belirlemek için Fisher onu ateşleyen füze bataryasına gönderilir.

Fisher, Kuzey Kore'nin doğruyu söylediğini keşfeder, ancak ülke aniden Güney Kore'ye tam ölçekli bir işgal başlatır. Fisher, Seul'e gider ve savaşı Displace International'ın düzenlediğini öğrenir. Displace, Zherkezhi'den kazanılan Masse Çekirdeklerini Kuzey Kore'nin füze sistemlerini kaçırmak ve Clarence E. Walsh'u batırmak için ABD'yi Shetland'ın kâr sağlayabileceği bir savaşa çekmek için kullanır.

Üçüncü Echelon, Fisher'ı Tokyo'daki bir hamama, Shetland ile I-SDF olduğu ortaya çıkan bilinmeyen suç ortakları arasındaki bir toplantıyı gözetlemesi için gönderir. Toplantıda I-SDF, Shetland'a ihanet eder ve Shetland'ın askerleri ile I-SDF birlikleri arasında bir çatışma çıkar; Kaosun ortasında Fisher, Shetland'ı çatıya kadar takip eder. Shetland'ın dostluklarını ABD'ye olan bağlılığına karşı test ettiği bir soğukluğun ardından Fisher, Shetland'ı öldürür.

Shetland'ın ölümünün ardından ve ondan Masse Kernels'in bir kopyasını alan Otomo, Japonya'yı İmparatorluk yönetimine geri döndürmeye çalışır; algoritmaları bir Japon şehrine Kuzey Kore nükleer füzesi fırlatmak için kullanmakla tehdit ederek Japon hükümet yetkililerine ve üst düzey JSDF görevlilerine şantaj yapar. Çin, Kuzey Kore'yi ve ABD de Japonya'yı destekleyeceğinden, olay muhtemelen III. Dünya Savaşı'nı ateşleyecektir. Otomo'nun sadık I-SDF askerleri, saldıran JSDF askerlerini püskürtmeyi başarsa da Fisher, I-SDF karargahının en alt seviyelerine sızar ve Otomo'nun planlarını durdurur.

Fisher Otomo'nun hayatını kurtarır ve onu yakalar. Otomo, Birleşmiş Milletler'de yargılanır ve tüm Kore krizinin tüm sorumluluğunu alarak bölgeye istikrar getirir.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Geliştirilme Süreci

Chaos Theory'deki grafikler, normal haritalama, HDR aydınlatma ve paralaks haritalamanın eklenmesi dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler içerir. Oyunun 10 milyon dolarlık bir geliştirme bütçesi ve 10 milyon dolarlık bir pazarlama bütçesi vardır.

Bu oyun Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki bir savaşı tasvir ettiği için Güney Kore'de 2007 yılına kadar yasaklanmıştır.

Sınırlı Koleksiyoncu Sürümü

Sınırlı Koleksiyoncu Sürümü PC, PS2, Xbox ve GameCube için mevcuttu. Her sürüm bir koleksiyon kutusunda paketlenmiştir ve PC, PS2 ve Xbox sürümleri, ekstra bir diskte aşağıdaki bonus özellikleri içerir:

  • Özel G4 "Yapım" Videosu
  • Chaos Theory film müziğinden resmi bir müzik
  • Geliştirme ekibi video günlükleri
  • Penny Arcade Casus Eğitim Kılavuzu (Xbox sürümüne dahil değildir)
  • Mega 64 videolar

PC sürümü ayrıca, başlangıçta yalnızca Xbox Live'da indirilebilen Kola Cell, Vselka Infiltrasyon ve Vselka Submarine görevlerini eklemek için orijinal Splinter Cell için sürüm 1.3 yamasını içerir.

İlk sürüm, yüklenmeyen ve Ubisoft'tan ayrı olarak talep edilmesi gereken bozuk bir yama içeriyordu, ardından yamayı içeren bir CD-R göndereceklerdi.

Bonus disk, Ubisoft.com ile e-posta yoluyla iletişime geçilerek GameCube sürümü ile de edinilebilir. Xbox sürümü ayrıca orijinal Splinter Cell'in PC sürümüne kurulabilen disk 2'de XBL görevlerini içerir.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Müzikleri

Chaos Theory – The Soundtrack to Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory, Brezilyalı elektronik müzik sanatçısı Amon Tobin'in beşinci albümüdür. 25 Ocak 2005'te Ninja Tune tarafından yayınlandı. Yeni ufuklar açan besteci Jesper Kyd ayrıca oyunun sinematiklerinin müziklerini yapması için işe alındı.

Albüm, Tobin'in oyun için yazdığı şarkılardan oluşur. Ubisoft, Tobin'in çalışmasından o kadar memnun kaldı ki, albümü asıl oyundan birkaç ay önce yayınlamaya karar verdiler. Oyun içi müziklerin çoğu, farklı dizilerin bir araya getirilmesiyle üretildiğinden, oyun içi müzik dizileri resmi film müziğine benzer ancak aynı değildir. Bu albüm, Tobin'in vinil kayıtlardan örnek toplamaktan örneklerini kaydetmeye geçişinin başlangıcını sergiledi.

Chaos Theory – Splinter Cell 3 Film Müziği'nin kaydı için Tobin, üyeleri Meksikalı besteci Nacho Mendez'den Japon flütçü Eiji Miyake'ye kadar uzanan bir canlı müzik grubu tuttu. CD'nin notlarında Tobin, Mendez, Eiji ve Modugno kardeşlerin albüm üzerinde çalışmasının "gerçekten özel bir oturum" olduğunu belirtti. Tobin, bir sonraki 2007 albümü Foley Room'da saha kayıtlarını kullanarak örneklerinin kullanımını daha kapsamlı bir şekilde keşfedecekti.

Diğer tüm Tom Clancy's Splinter Cell oyunlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Splinter Cell

Splinter Cell Pandora Tomorrow

Splinter Cell Essentials

Splinter Cell Double Agent

Splinter Cell Conviction

Splinter Cell Blacklist

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com