Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent, Ubisoft Milan ve Ubisoft Shanghai tarafından geliştirilen ve Microsoft Game Studios ve Ubisoft tarafından yayınlanan 2006 tarihli bir aksiyon-macera gizlilik video oyunudur. Amerikalı yazar Tom Clancy tarafından desteklenen Splinter Cell serisi, Üçüncü Echelon adlı Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) gizli operasyonlar bölümü tarafından istihdam edilen bir ajan olan Sam Fisher'ı konu alır.

Double Agent, Ekim 2006'da GameCube, PlayStation 2, Xbox ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Wii ve Microsoft Windows sürümleri Kasım 2006'da piyasaya sürüldü. Mart 2007'de bir PlayStation 3 sürümü yayınlandı. Ubisoft daha sonra 2006 1. çeyreği için mali çeyrek sonuçlarını açıkladı ve 2006 3. çeyrek gelirini artırmak için Double Agent'ın en az bir ay erteleneceğini duyurdu.

Double Agent'ın üç ayrı sürümü vardır. Bir sürüm Splinter Cell: Pandora Tomorrow'un geliştiricileri Ubisoft Milan ve Ubisoft Shanghai tarafından yapıldı ve Xbox 360, Microsoft Windows ve PlayStation 3'te yayınlandı. Diğer sürüm Ubisoft Montreal (Splinter Cell ve Splinter Cell: Chaos Theory) tarafından yapıldı.) ve Xbox, PlayStation 2, Nintendo GameCube ve Wii için yayınlandı.

Ubisoft Milan ve Shanghai versiyonu tamamen özel bir motora sahipken, Ubisoft Montreal versiyonu daha çok klasik Splinter Cell oyunları gibi oynanır. Oyunlar aynı genel olay örgüsünü paylaşır ancak farklı hikayeler, olay örgüsü kıvrımları ve seviyeler içerir. Cep telefonları için ayrı bir başka sürüm ise Gameloft tarafından geliştirilmiştir.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Hikayesi

Oyunun iki ana versiyonu farklı olay örgüsüne sahiptir.

Splinter Cell: Essentials olaylarından önce Sam Fisher, kızının yakın zamanda bir araba kazasında kaybedilmesiyle başa çıkmalıdır. Ancak yas tutmak için çok az zamanı vardır, çünkü kısa süre sonra Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir terörist gruba sızmak için bir suçlu gibi davranmasını gerektiren gizli bir göreve gitmesi gerekecektir.

Bu yeni görev, Fisher'ı doğru ile yanlış arasındaki çizginin Fisher'ın alışık olduğunun ötesinde bulanıklaştığı ve binlerce masum hayatın dengede olduğu yeni ve çok tehlikeli bir gri alana zorlar.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonları

Eylül 2007'de, Sam Fisher ve çaylak saha ajanı John Hodge, aynı zamanda John'un eğitim görevi olan bir jeotermal tesisteki şüpheli faaliyetleri araştırmak için İzlanda'ya uçar. Bu sırada Sam'in tek çocuğu Sarah Fisher, sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu ölür. 

Lambert, yeniden odaklanmasına yardımcı olacağını umarak ona resmi olmayan bir gizli ajan olarak bir iş teklif eder. NSA, Fisher'ı John Brown's Army (JBA) olarak bilinen yerel bir terör örgütüne sızması için gönderir. Örgüt çok sayıda banka soygunu ve cinayete neden olmuştur. CIA tarafından, bir JBA üyesi olan Jamie Washington ile aynı hücre bloğuna yerleştirildiği Kansas'taki Ellsworth Hapishanesine gönderilmesi planlanır ve kaçmak için bir tünel kazmaya başlar. Şubat 2008'de Fisher, Washington'ın kaçmasına yardım eder ve JBA'ya kabul edilir.

JBA'nın lideri Emile Dufraisne, yerleşkelerinde Sam'e hapishaneden kaçmak için kullanılan helikopterin pilotu Cole Yeager'ı vurma emrini verir ve Fisher'ın JBA ile NSA arasındaki duruşunu etkiler. Daha sonra, JBA'nın silah uzmanı Enrica Villablanca'dan telsiz bağlantısı alırken, Okhotsk Denizi'ndeki bir Rus petrol tankerini devralması için bir göreve gönderilir.

Fisher işini bitirir bitirmez uçakla Şangay'daki Jin Mao Oteli'ne götürülür. Yussif'in örgütüne sızan CIA ajanı Hişam Hamza, ona Emile ile Pakistanlı nükleer bilim adamı Dr. Aswat arasındaki bir görüşmeyi kaydetmesini emreder. Toplantı sırasında Aswat, Emile'e bir termonükleer bombanın gücüyle patlayabilen patlayıcı bir malzeme olan birkaç kilo kırmızı cıva satar. Üçüncü Kademe yüksek alarmdayken, Fisher'a toplantı odasındaki kasadan bir numune alması söylenir. O bunu yaparken, JBA'nın güvenlik şefi Carson Moss telsizle içeri girer ve ona Aswat'ın otel odasından notlar çalmasını emreder. NSA daha sonra Aswat'ın öldürülmesini emreder.

Hem kırmızı cıva hem de Dr. Aswat'ın notlarıyla JBA, test etmek istedikleri bir bomba yapar. Emile, Fisher'ı bir yolcu gemisini havaya uçurması için Cozumel'e gönderir. Bombanın başarısı oyuncu tarafından belirlenir ve bu nedenle üç büyük olaydan ilkidir. Fisher, JBA ile kimliğini koruyarak bombanın patlamasına izin vermeyi, sinyali bozarak patlamayı önlemeyi veya oyuncu onu üçüncü JBA HQ görevi sırasında ofisinden alırsa, silahsızlandırma kodunu kullanarak Enrica'yı suçlamayı seçebilir. Sinyali karıştırmak, oyuncunun JBA güvenini kaybetmesine neden olurken, Enrica'yı suçlamak hem NSA hem de JBA'nın güvenini korur. Her iki durumda da patlama olmaması, Dufraisne'in Enrica'yı öfkeyle öldürmesine neden olur.

Emile daha sonra Yussif ve JBA'nın bir başka müttefiki olan Alejandro Takfir ile Kinşasa'da bir toplantıya gider. Fisher toplantıyı rahatsız eder ve üç terörist liderin her birinin Kırmızı Cıva bombalarına sahip olduğunu öğrenir. Mexico City, Los Angeles ve New York City'yi yok etmeyi planlamaktadırlar. Görüşme sırasında Hişam'ın kimliği ortaya çıkar.

Emile, Fisher'a savaştan zarar görmüş bir Kinşasa'da Kongo başkanlık sarayına kaçan Hişam'ı öldürmesini emreder. Fisher, keskin nişancı tüfeğiyle bir radyo kulesinin tepesinden pozisyon alıyor. Fisher, Hişam'ı vurabilir veya onu kurtarıp çıkarabilir.

Fisher karargaha döndüğünde, kompleksin içinde gizlice dolaşırken yakalanan Lambert'i vurması emredilir. Oyuncu, Lambert'i veya Washington'u vurmaya karar verebilir. Lambert'i vurmak JBA'nın güvenini koruyacak, Washington'u vurmak ise JBA'yı yüksek alarm durumuna geçirecek ve Fisher'ın bir hain olduğunu ortaya çıkaracaktır. Sam laboratuvarlara vardığında, Emile'i (ve onu daha önce öldürmediyse Washington'u) öldürmeyi başarır ve bombayı etkisiz hale getirir. Bir SWAT ekibi daha sonra yerleşkeye saldırır ve tavandan içeri girer. Double Agent'ın bu versiyonu, hikaye dizisinin resmi versiyonudur.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Çoklu Sonlar

Son, aşağıdaki hedeflerin tamamlanmasına bağlıdır: yolcu gemisi, Hisham ve Lambert'i kurtarmak.

  • Fisher üçünde de başarısız olursa veya NSA %33'ün altındayken ikisinde başarısız olursa, başlangıçta SWAT ekibine teslim olur, ancak bir sis bombası kullanarak hemen kaçar.
  • Fisher, NSA %33'ün üzerindeyken ikide başarısız olursa veya NSA %33'ün altındayken iki veya üçü tamamlarsa, yakalanır, cinayet ve terörizm için komplo kurmakla suçlanır ve "suçsuz" olduğunu iddia eder. Ancak duruşmadan sonra Sam hapisten kaçar.
  • Fisher, NSA %33'ün üzerindeyken iki veya üç hedefi tamamlarsa, yakalanmaktan kurtulur ve bir SWAT subayını etkisiz hale getirerek ve çalınan üniformasını giyerek yerleşkeden kaçar. Kilitlenmemiş bonus seviyesinde, Carson Moss'un son bombayı atmak için kullandığı çalıntı bir Sahil Güvenlik gemisine biner. Fisher, Moss'u öldürür, bombayı etkisiz hale getirir ve Üçüncü Echelon gemiyi yok etmeden saniyeler önce kaçar. Bu son, "Devam edecek..." ile biten tek sondur.

Kanonik olarak, Sam yolcu gemisini kurtarır, Hişam'ı kurtarır ve kimliğini korumak için Lambert'i vurur.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Xbox, PlayStation 2, GameCube ve Wii versiyonları

2008'de Sam ve CIA ajanı Hisham Hamza, bir jeotermal tesisteki şüpheli faaliyetleri araştırmak için uçakla İzlanda'ya götürülür. Ancak, Irving Lambert'in tesisi yok etmek için iki kişilik bir Splinter Cell ekibini harekete geçirmesiyle görev iptal edilir. Sam, kötü haberi iletmek için Osprey'de Lambert tarafından karşılanır. Sam'in tek çocuğu Sarah Fisher, sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu ölür. Kederin üstesinden gelemez, işine konsantre olamaz ve aktif hizmetten çıkarılır.

Lambert, John Brown'ın Ordusuna (JBA) sızarak Sam'in yeniden odaklanmasına yardımcı olacağını umarak Sam'e resmi olmayan bir gizli ajan olarak bir iş teklif eder. Çok aşamalı banka soygunları ve cinayetlerinde rol alan Fisher, kötü şöhretli bir suçlu olur ve bir JBA üyesi olan hücre arkadaşı Jamie Washington ile arkadaş olduğu Kansas, Ellsworth Hapishanesinde hapsedilir. Bir Splinter Cell ekibinden dolaylı yardım alan Fisher, Washington'un kaçmasına yardım eder ve JBA'ya kabul edilir.

New Orleans'taki yerleşkelerinde Sam, JBA üyesi Cole Yeager tarafından JBA'yı devralma niyetini açıklayan bir e-posta bulur. Bu bilgiyi NSA'ya göndermeyi seçerse, sorgulama için Yeager'ı kısaca çıkarırlar; bilgi JBA'ya da gönderilebilir, bu durumda Yeager teröristler tarafından öldürülür. Sam daha sonra Grand Central Station'da büyük miktarda para, altın ve mücevher taşıyan bir treni kaçırması için gönderilir. Lambert, JBA için bir silah tüccarı gibi davrandığı için Sam, NSA ekipmanına erişebilir ve kolayca bilgilendirilir.

JBA kırmızı cıva kullanarak bir bomba yaptıktan sonra Emile, Fisher'ı bir yolcu gemisini havaya uçurarak test etmesi için Meksika'nın Cozumel kentine gönderir. Oyuncu bomba patlamasını sabote etmeyi seçerse, Sam ve Enrica ciddi şekilde dövülür. Fünye çalışır durumda bırakılırsa, bomba birçok kurbanla birlikte patlayacaktır. Diğer versiyonun aksine bu karar oyunun sonunu etkilemez.

Sam daha sonra Okhotsk Denizi'ndeki bir Rus petrol tankerini ele geçirme görevine gönderilir. Tankerdeki iki bilgisayarda, Lambert'in silah tüccarı kimliğini açığa çıkarmaya niyetli isimsiz bir göndericiden Emile'e gönderilen bir e-posta vardır. Emile daha sonra JBA'nın müttefikleri Alejandro Tekfir ve Massoud Ibn-Yussif ile daha fazla kırmızı cıva satın almak için Kinşasa'da bir toplantıya gider. Fisher'a Hisham'ı öldürmesini emreder ve oyuncunun eylemlerine bağlı olarak Sam, Emile veya Lambert tarafından azarlanır. Fisher, Splinter Cell ekibinin Takfir'e ait bir kimyasal sığınağı sabote etmesi için bir görev oluşturan bilgileri ortaya çıkarır. Massoud'un bilgisayarındaki bir e-posta, NSA'nın içinde bir köstebek olduğunu ortaya çıkarır.

Fisher karargaha döndüğünde, Lambert'in rehin alındığını ve teröristlerin Red Mercury'yi göndermek üzere olduğunu keşfeder. Sam, Lambert'in NSA bağlantılarını onaylamak veya reddetmek için sunucu bilgilerini değiştirmelidir; seçim ya Lambert'in ölümüne neden olur ya da Sam'e (sırasıyla) önemli ölçüde JBA güvenine mal olur. Ek olarak oyuncular, taşınmadan önce iki kırmızı cıva bombasını etkisiz hale getirmeyi seçebilir ve bu da Sam'in patlamalarını önlemesine olanak tanır.

Oyuncu seçimlerinden bağımsız olarak JBA, New York'taki son operasyonları sırasında Sam'in bir casus olduğunu keşfeder. Müdür Yardımcısı Williams, Beşinci Özgürlük'e izin verir ve Sam'e JBA'nın tüm üst düzey üyelerini öldürmesini emrederken, başka bir Splinter Cell ekibi, tankerle Los Angeles'a giden çeşitli Red Mercury bombalarını etkisiz hale getirir. Fisher'ı öldüremeyen Enrica, Sam'e yardım eder. Sam, Emile'i öldürür ve çatıdaki son bombayı etkisiz hale getirir. Enrica, Sam'i aramaya gelir, ancak bir Splinter Cell ajanı tarafından vurularak öldürülür. Öfkelenen Sam, ajanı pusuya düşürür ve öldürür ve bıçağını kullanarak koklear implantını çıkarırken ayrılır. Williams'ı Enrica'yı öldürmekle suçlar ve intikam almaya ant içer.

Krediler sırasında bir son dakika haberi gösterilir: Sam'in sabote etmediği bombalar patlatılarak binlerce kişi ölür; ancak devre dışı bırakılan bombaların keşfedildiği bildirilir.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Multiplayer Bakış

Oyuna katıldıktan sonra oyuncu iki taraftan birini seçer: Üçüncü Kademe Casusları veya Upsilon Force Mercenaries. Taraf seçimi, oyuncunun görev hedeflerini, ekipmanını ve genel oyun stilini etkiler.

Üçüncü Kademe Casusları

Echelon Casusları son derece hızlı ve çeviktir. Casuslar, haritada gezinmelerine ve rakiplerinin yürüyerek ulaşamayacağı alanlara sızmalarına olanak tanıyan çeşitli neredeyse insanüstü akrobatik manevralara sahiptir. Casusların görev hedefi, haritanın etrafına dağılmış dört terminalden iki şifrelenmiş dosyayı almaktır. Casuslar, terminali hacklemek için bilek bilgisayarlarını kullanır. Casus terminale ne kadar yakınsa, o kadar hızlı hacklenebilir.

Herhangi bir terminali hacklerken kaydedilen tüm ilerlemeler, söz konusu casus için öldürülene ve bilgiler kaybolana kadar biriktirilir. Oyunu kazanmak için casus ekibin 2 dosya alması ve bunları başlangıç noktalarına geri götürmesi gerekir. Casus ekibi, tüm Upsilon Force üyelerini öldürerek de kazanabilir, ancak bu yöntem risklidir ve çok yetenekli olmadıkça tavsiye edilmez. Tüm görev 20 dakikadan daha kısa sürede gerçekleşir, aksi halde Upsilon maçı kazanır.

Upsilon Force'un Paralı Askerleri

Upsilon Force'un Paralı Askerleri, davetsiz misafirleri etkisiz hale getirmek için çeşitli yöntemlerle ağır silahlara sahiptir. Rakiplerini yere düşüren ve geçici olarak sersemleten bir yakın dövüş saldırıları var. Sınırlı bir süre için koşarak dönme ve nişan alma isabetliliğini azaltırlar. Paralı askerler ayrıca bir casusa koşarak onu yere serebilir ve geçici olarak sersemletebilir. Belirli yüzeylere iple inerek alt katlara hızla hareket etmelerini sağlarlar.

Paralı askerlerin görev amacı, dört terminali casusların saldırılarına karşı korumaktır. Paralı askerler, tüm casusları öldürdüklerinde veya casuslar iki dosyayı başarılı bir şekilde geri döndürmeden önce süre bittiğinde kazanır. Paralı askerler, bir terminal saldırıya uğradığında sesli ve görsel bir uyarı alır ve ayrıca hangi Spy'ın o anda hacklediğini ve dosyanın ne kadarının alındığını görebilir.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Müzikleri

Michael McCann oyunun müziklerinin baş bestecisidir. Ubisoft Shanghai versiyonu için McCann, kıdemli oyuncular Cris Velasco ve Sascha Dikiciyan tarafından bestelenen main theme dışındaki tüm müzikleri besteledi. McCann, oyun için bestelenen müziklerin çoğunu web sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak yayınladı.

Altıncı Nesil versiyonu için, Velasco ve Dikiciyan tarafından bestelenen sinematikler dışındaki tüm müzikleri McCann üstlendi.

Tom Clancy's Splinter Cell Double Agent Ödülleri

  • 2006'nın En İyi Xbox Aksiyon Oyunu dalında IGN ödülünü aldı
  • Xbox 360 için IGN'den "2006'nın En İyi Orijinal Müzik Puanı" ödülünü aldı
  • Academy of Interactive Arts & Sciences tarafından 2006'nın "En İyi Aksiyon/Macera Oyunu", "En İyi Erkek Performansı", "En İyi Ses Tasarımı" ve "En İyi Orijinal Müzik" dallarında aday gösterildi
  • Xbox sürümü için TeamXbox'ın "En İyi Aksiyon Oyunu" ve "Yılın Oyunu" ödüllerini kazandı.
  • Xbox sürümü için GameSpy'nin "Yılın Oyunu" ve "En İyi Aksiyon Oyunu" ödüllerini kazandı.
  • Resmi Xbox Magazine tarafından Yılın Aksiyon-Macera Oyunu Ödülünü Kazandı - Şubat 2007
  • Resmi Xbox Magazine tarafından Yılın Eşli Oyunu Ödülünü Kazandı - Şubat 2007

 

Diğer tüm Tom Clancy's Splinter Cell oyunlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Splinter Cell

Splinter Cell Pandora Tomorrow

Splinter Cell Chaos Theory

Splinter Cell Essentials

Splinter Cell Conviction

Splinter Cell Blacklist

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com