Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 31 Ekim - 6 Kasım

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyunlar serisinde bu hafta 7 oyunla karşındayız. Prime Gaming, Epic ve daha pek çok platformda ücretsizler!

Geçtiğimiz hafta ücretsiz sahip olabileceğin oyunların içeriğinden ayrıntılı şekilde bahsettiğimiz Haftanın Ücretsiz Oyunları başlığımızda bu hafta birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 7 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu Filament ile başlayan listemiz Indiana Jones and the Last Crusade ile son buluyor. Toplamda 7 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için okumayı bırakma.

Filament (Epic Store)

Filament, görünüşte terk edilmiş bir uzay gemisini keşfederken kablo tabanlı bulmaca setlerini çözmeye odaklanan, hikaye açısından zengin, karmaşık ve son derece bağımlılık yapan tek oyunculu bir bulmaca oyunu. Bu oyunda The Filament Corporation'ın amiral gemisi araştırma gemilerinden biri olan Alabaster'a bineceksin ve gizemli bir gezegenin yörüngesinde dönen tek başına kalan mürettebat üyesi Juniper ile tanışacaksın.

Filament oynarken kazanmak için neler yapman lazım? Hemen sayalım... Öncelikle Alabaster'da ne olduğuna dair gerçeği araştırmak için geminin etrafında bulunan mürettebat günlüklerini, mesajları, kayıtları, kişisel eşyaları ve bibloları araştırman ve mürettebatın kim olduğunu öğrenmen lazım, belki de bunu yaparken neden gittiklerini de öğrenirsin. Ardından 300'den fazla zorlu ve çeşitli bulmacayı çözerek gemiyi özgürce keşfetmen gerekiyor. Gemiyi incelerken ve bulmacaları çözerken Juniper ile sürekli iletişim halinde olacaksın, kendisi sana oyun boyunca eşlik edecek.

Epic Games'te 3 Kasım'dan 10 Kasım'a kadar ücretsiz sahip olabileceğin Filament bize Sci-Fi bir macera sunarken aynı zamanda içerisinde yer alan bulmacalarla oyuncuyu aktif tutmayı başarıyor. Biz sevdik, sen de buraya tıklayarak bi' göz at deriz.

Rising Storm 2: Vietnam (Epic Store)

Rising Storm 2: Vietnam, Antimatter Games ve Tripwire Interactive tarafından geliştirilen ve Tripwire Interactive ve Iceberg Interactive tarafından ortaklaşa yayınlanan ve Amerika Birleşik Devletleri ordusu ve Kuzey Vietnam gerilla kuvvetleri arasındaki çevrimiçi savaşlarda 64 oyuncuya kadar heyecan verici savaş deneyimlerini sunan çok oyunculu bir taktik birinci şahıs nişancı oyunu. Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya uçakları bu asimetrik nişancı oyununda gökyüzüne hükmediyor.

Oyuncuların kadroları istedikleri gibi oluşturmasına olanak tanıyan gelişmiş kadro sistemine sahip bu oyunda kadrona isim verebilir, arkadaşlarını ekleyebilir ve oyunda kadro etiketi rengini ayarlayabilirsin. Aynı zamanda oyun esnasında takım için özel VOIP kanallarına ve birlikte çalışma bonuslarına sahip olabilirsin. 3D sesli sohbet imkanı veren bu oyunda yakındaki ekip arkadaşlarınla kolayca iletişim kurabilirsin. Haritalara baktığımızda ise Vietnam'ın ünlü ormanlarını içerdiğini görüyoruz.

Şehirlerde, inişli çıkışlı tepelerde, ABD ateş üslerinde, pirinç tarlalarında ve daha birçok otantik yerde meydana gelen savaşları da kapsadığı için Rising Storm 2: Vietnam bize peyzajı ayrıntılı tasarlanan bir doğada savaşma opsiyonu sunuyor, hem görselleri hem de mekaniğiyle bizi etkiliyor. Epic Games'te 3 Kasım'dan 10 Kasım'a kadar ücretsiz olan Rising Storm 2: Vietnam'ı sakın kaçırma!

Lego Harry Potter Collection (PS Plus)

LEGO Harry Potter Koleksiyonu, klasik PS3 yapımları olan LEGO Harry Potter: Years 1-4 ve LEGO Harry Potter: Years 5-7'yi yeniden elden geçirilen versiyonlarını içinde barındıran, aynı zamanda Karakter Paketi ve Büyü Paketi DLC'leriyle birlikte servis edilen bir paket oyun.

LEGO evreninin kendine has enerjisi ve mizah anlayışı ile Harry Potter kurgusunun harmanlandığı bu oyunda Hogwarts'taki büyü evreninin müthiş bir şekilde LEGO evrenine empoze edildiğini görüyoruz. Peki, bu oyunda neler mi yapıyoruz? Yedi kitabı ve iki oyunu içeren bir maceraya atılan Harry, Hermione ve Ron'u Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na kadar izleyecek. Sen ise, Harry'nin Hogwarts yemek salonundaki ilk tanışmasından en büyük düşmanını alt etmesine kadar oyun boyunca karşısına çıkan tüm engelleri aşmasına ve tüm bulmacaları adım adım çözmesine yardımcı olacaksın.

Geliştirilmiş grafikleri, daha ayrıntılı ortamları, ilave ışık ve görsel efektleriyle J. K. Rowling'in sevilen epik fantastik yapımlarının LEGO’nun benzersiz yaratıcılığıyla buluştuğu bu oyunların keyfini çıkarmak Kasım ayı boyunca PS Plus'ta ücretsiz olarak verilen LEGO Harry Potter Koleksiyonu'nu koş ve kap!

Nioh 2 (PS Plus)

Nioh 2, çetin dövüşler yaparken hem stat ayıran RPG ögelerini hem de teçhizata dayalı karakter yapılarını barındıran sevilen bir rol yapma oyunu. Gerçek tarihi figürlere yer veren ve Japon mitolojisiyle bütünleşen bir Sengoku dönemi hikayesini konu alan selefinin fantastik bir devam oyunu olan Nioh 2'de, oyuncular Odachi ve Kusarigama gibi çeşitli silahlarla donatılıyor ve her birinin kendine has bir becerisi ve özel yetenekleri var. Orijinal oyunu olan Nioh'a ait heyecan verici teknik aksiyon bu oyunda geri dönmüş olarak gözükse de oyun bize aynı zamanda dört yeni silah türü, doğaüstü saldırıları çağırmamıza izin veren yokai yetenekleri ve inanılmaz derecede kullanışlı bir karşı saldırı teknisyeni ekliyor. 

Nioh’u sevdiysen, Nioh 2’nin bazı yönlerden aynı ancak neredeyse her yönden daha iyi olduğundan emin olabilirsin. Nioh 2, selefinin oyun temelini hayranlık uyandıracak şekilde geliştirmiş ve genişletmiş, mükemmel aksiyon ve etkileyici RPG özelleştirmesi sunmuş. Yeni mekanikler son derece tatmin edici, yeni teçhizat yaratıcı inşa seçenekleri sunuyor ve yeni düşmanlar, gelişmiş saldırı yeteneklerinizi karşılamak için meydan okumayı hızlandırıyor. 

Sert aksiyonu ve ince ayarlı karakter yapılarını seviyorsan, canın tarihi ve mitolojik ögelerle tasarlanmış zorlu bir aksiyon RPG oyunu çekiyorsa, devam oyunu olan Nioh 2'yi tereddüt etmeden kütüphanene ekleyebilirsin, zaten Kasım ayı boyunca PS Plus'ta ücretsiz!

Heavenly Bodies (PS Plus)

Uzayın kendi doğası gibi, Heavenly Bodies de hem güzel, hem korkutucu, hem gizemli hem de komik bir oyun. Bu bir veya iki oyunculu "aldatıcı fizik" simülasyon oyununda, istasyonun ayrıntılara verdiği ayrıntılı özene hayran kalabileceğin, büyük bilinmeyene doğru sürüklenmekten endişe duyabileceğin veya sadece kozmonot arkadaşının sinirlerini bozabileceğin pek çok sahne var diyebilirim.

Oyun, çeşitli görevleri yerine getiren kozmonotları konu alıyor. Oyuna bir kozmonot olarak başlıyorsun yani. Ee, nedir senin görevlerin bir kozmonot olarak? Uydu çanağının açısını ayarlamak, bitkileri sulamak ve süper uzun bir sandığı bir kargo bölmesinden geçirmek gibi basit görünen ama oldukça zor olan bazı görevlerin var. "Neden zor?" diye sorarsan, bu oyunda kollarını ve ellerini birbirinden bağımsız olarak kontrol edebildiğin için basit bir tünelden geçme eylemi bile zor olabiliyor.

Kontrollerin seni zorladığı sinir bozucu anlarda bile, Heavenly Bodies hakkında sevilecek çok şey var. Bu oyunun solo modu da güzel ama co-op modunda zevki doruklarda yaşattığını düşünüyorum. Oyuna girdiğin kankan elini kolunu kontrol edemediğinde mücadelen eğlenceli bir serüvene dönüşecek. Bu zor ama keyifli oynanan Heavenly Bodies, Kasım ayı boyunca PS Plus'ta ücretsiz indirmemiz için bizi bekliyor!

Last Day of June (Prime Gaming)

Sevdiğin için neler yapardın? Sevdiğinin ölümüne sebep olsan ne hissederdin? Düşüncesi bile korkunç olan bu senaryoyu oynamaya hazır mısın? Last Day of June, Ovosonico tarafından geliştirilen, 505 Games tarafından yayınlanan ve Steven Wilson'ın "Drive Home" şarkısından uyarlanan bir macera bulmaca video oyunu. Oyun 2017 yılında PlayStation 4 ve Windows için piyasaya sürüldü. Last Day of June capcanlı ve şıkır şıkır bir renk paletiyle bizlere sevdiği kadını bir bakıma canlandırmak isteyen bir adamın dramını anlatıyor. Bir bulmaca oyunu olan Last Day of June, içerisindeki dahiyane bulmacalar ve sanatsal grafikleri sayesinde bizi benzersiz bir maceraya sokuyor.

Oyun, bir araba kazasında sevgilisi June'un ölümüne sebep olan ve kendi de tekerlekli sandalyeye mahsur kalan Carl'ın trajedisini konu alıyor. Carl'ın bir avantajı var, geçmişe geri dönüp olanları değiştirebiliyor. Eşini, geçmişi değiştirme pahasına seven Carl'ın da yapacağı tek bir şey kalıyor o zaman. Oyun boyunca Carl olanları birçok kez değiştiriyor ve her girişimi farklı koşullar nedeniyle kaza ile sonuçlanıyor. Oyunun sonunda ise Carl aslında ölümü engelleyemeceğini ve geçmişi değiştiremeyeceğini öğreniyor. Biraz Final Destination kurgusunu anımsattı sana da değil mi? Çık bakalım bu rezalet durumun içinden çıkabilirsen.

Her eylemin başka bir eylem doğurduğu ve bu eylemler silsilesinde parçaları doğru oturtarak o kazanın hiç oluşmamasını engellemek için birbirinden ilginç ve zekice bulmacalar çözdüğümüz Last Day of June, Kasım ayı boyunca Prime Gaming'te ücretsiz!

Indiana Jones and the Last Crusade (Prime Gaming)

Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure, Lucasfilm Games tarafından aynı isimli filmin vizyona girmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde 1989 yılında piyasaya sürülen bir grafik macera oyunu. SCUMM motorunu kullanan üçüncü oyun diyebiliriz.

Konu, Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi filmini yakından takip ediyor ve genişletiyor. Yıl 1938 ve maceracı Indiana Jones'a bu görevde babası da katılarak Adolf Hitler'in Kutsal Kase'yi ele geçirmesini engelliyor. Faşist Nazi liderini durdurmaya çalışırken Nazi muhafızları, Luftwaffe ve düşman casuslarıyla uğraşmak zorunda kalıyor. Tarih severler ve Indiana Jones hayranları için unutulmaz bir oyun olması muhtemel, oyun esnasında Nazi uçakları tarafından takip edilmek gibi bazı risklerin var.

Oyun geliştiricileri esnek bir puan sistemi (IQ puanı veya "Indy Quotient") ekleyerek ve oyunun birkaç farklı şekilde tamamlanmasına izin vererek LucasArts'ın geleneksel macera oyunu yapısını güncelledi diyebiliriz. Puan sistemi Sierra'nın macera oyunlarına benziyor, ancak oyun yeniden başlatıldığında veya geri yüklendiğinde önceki oyunun toplam IQ'su korunuyor. 800'lük maksimum IQ'ya ulaşmanın tek yolu ise bir gardiyandan kaçmak yerine onunla savaşmak gibi bulmacalara alternatif çözümler bulmak. Biri 16 renkli EGA grafikli, diğeri 256 renkli VGA grafikli olmak üzere piyasaya sürülen iki PC versiyonuyla saf aksiyon sahnelerini tarihin altın tepsisinde sunmayı başaran Indiana Jones and the Last Crusade, Kasım ayı boyunca Prime Gaming'te ücretsiz!

 

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com