Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar Ücretsiz PC Oyunları

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 19 Eylül - 25 Eylül

19 Eylül - 25 haftasındaki ücretsiz oyunlar hangileri merak ediyorsan hemen bu içeriği okumalısın. Oyunları kaçırma, eğlencenin tadını çıkar.

Geçtiğimiz hafta birbirinden güzel oyunları derlediğimiz Haftanın Ücretsiz Oyunları yazımıza bu hafta da hız kesmeden devam ediyoruz. Neler var neler? ARK: Survival Evolved ile başlayan listemiz Deathloop ile son buluyor. Toplamda 12 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve hepsinin tadını çıkarmak için okumaya devam et. 

1- ARK: Survival Evolved (Epic Games)

ARK adlı gizemli bir adanın acımasız kıyılarında mahsur kalan, çıplak, donmak ve açlıktan ölmek üzere olan bir karakter olarak topraklarda dolaşan çok sayıda Leviathan dinozorunu ve diğer ilkel yaratıkları öldürmek, evcilleştirmek veya topraklardan sürmek için becerini ve kurnazlığını kullanacaksın. Hayatta kalmak, hükmetmek ve kaçmak için yüzlerce diğer oyuncuyla takım kurarken aynı zamanda onları avlayabilirsin. Bu oyunda kimseye güvenme deriz o yüzden!

Yapman gerekenler çok basit; avla, kaynakları topla, eşya üret, mahsul yetiştir, teknoloji araştır, elementlere dayanacak ve değerli eşyaları saklayacak barınak inşa et ve hayatta kal! Oyun, erken erişimde iki yıldan fazla bir süre kaldıktan sonra 29 Ağustos 2017'de piyasaya sürüldü ve Steam, Xbox Live Marketplace, PlayStation 4, mobil cihazlar, Nintendo Switch ve Epic Games Store'da sürekli yeni güncellemeler ile mevcut durumda ve 22 Eylül'den sonra bir haftalığına Epic Games'te ücretsiz!

ARK: Survival Evolved seni bekliyor. 

2- Gloomhaven (Epic Games)

İster maceranın çağrısıyla, ister karanlıkta parıldayan altın arzusuyla Gloomhaven'a mutlaka çekileceksin. Beğenilen masa oyununun dijital uyarlaması olan Gloomhaven, Taktik-RPG ve dungeon crawl tarzının bir karışımı gibi. Gloomhaven, sürekli değişen güdüler dünyasında, Avrupa'dan ilham alan bir taktik savaş oyunudur. Oyuncular, kendi özel becerileri ve dünyanın bu karanlık köşesine seyahat etme nedenleri ile gezgin bir maceracı rolünü üstlenecekler.

Oyuncular, tehditkar zindanları ve unutulmuş kalıntıları temizlemek için zorunluluktan birlikte çalışacaklar. Bu süreçte, deneyim ve ganimet ile yeteneklerini geliştirecek, keşfedecekleri ve yağmalayacakları yeni yerler bulacak ve verdikleri kararların körüklediği sürekli büyüyen bir hikayeyi ortaya çıkaracaklar. Oldukça keyifli olan bu oyun 22 Eylül'den sonra bir haftalığına Epic Store'da ücretsiz!

Gloomhaven kütüphanenin nadide parçası olsun.

3- Rumbleverse (Epic Games)

Rumbleverse, herkesin şampiyon olabileceği, tamamen yeni, oynaması ücretsiz, Iron Galaxy tarafından tasarlanan 40 kişilik bir Brawler Royale oyunu. Zafere giden yolda savaşırken bir Grapital City vatandaşı olarak başlıyorsun bu oyuna.

Şimdi bir Battle Royale hayal et ama silahları yok say. Temel görevlerin var; yüzlerce benzersiz öğeyi karıştırıp eşleştirerek dövüşçünü özelleştir, kalabalığın arasından sıyrıl, çatıdan çatıya atla ve açık kasaları parçalayarak silahları bul. Ancak dikkatli ol, her köşede ve her gökdelenin tepesinde büyük aksiyonlar var. Bu şehirde sana pek huzur yok diyebiliriz. Oyunun oynanışı kolay, bu yüzden oyuna saçmalamak ve gülmek için girebilirsin. Tamamen serbest olduğun bu çerezlik oyunu hem Epic Games'de, hem Xbox'da, hem de PlayStation platformlarında ücretsiz oynayabilirsin.

Rumbleverse'e koş ve kap!

4- Rocket League (Epic Games)

Futbol ile araba tutkusunu bir araya getirmeyi başaran Rocket League, Temmuz 2015'de oyuncularla buluştu ve çok kısa sürede fenomene dönüştü. Eş zamanlı oyuncu sayısı 150 bin sınırına kadar dayanan bu oyunun düzenli olarak turnuvaları yapılıyor. Yakalanan bu başarının ardından sayısız iş birliği yapıldı, oyunun içeriği her geçen yıl daha da zenginleşti ve yapımcı Psyonix’i 2019 yılında Epic Games satın aldı. Epic Games'ten her zaman ücretsiz edinebileceğin bu oyunu şiddetle tavsiye ediyorum. Kendi aracını kendin yarat ve şıkır şıkır otomobilinle topa kafa at!

Rocket League'i bi' dene bizce.

5- The Dig (Prime Gaming)

90’ları hepimiz özlüyoruz değil mi? Oldies but Goldies kavramı ile özdeşleşen bir incidir 90’lar. Kıyafetler, renkler, müzikler, filmler hepsi ayrı bir lezzete sahipti sanki. 1995 yılında piyasaya çıkan The Dig, hikayesinin derinliği, bulmacalarının kalitesi ve oynanışı çok keyifli olan ve şu an Prime Gaming'te ücretsiz verilen bir retro oyun. Oyunun amacı ise Dünya'yı yok edebilecek bir felakette hayatta kalmaya çalışmak. Dünyaya yaklaşmakta olan meteoru durdurmak için gönderilen bir ekibin içerisindesin. Hedefin zor, herkesi kurtarmak zorundasın. Görevin ise çok basit, meteora patlayıcıları yerleştir, patlat ve BOM!

"Hayırdır, Deep Impact filmi mi bu?" dediğinizi duyar gibiyiz. Hayır, Deep Impact filmi değil bu çünkü meteor olarak bildiğimiz şey aslında gezegenler arası yardım isteyen bir takım varlıkların Dünya'ya gönderdiği bir gemi çıkıyor. Haydaa! Bir de üstüne bu uzaylımsı varlıklar bizim bu 3 astronotu kaçırıp boyutlar arası başka gezegene götürmesin mi? Al sana hakiki uzay macerası demişler resmen.

The Dig ilgini mi çekti? Kaçırma o halde.

6- Defend the Rook (Prime Gaming)

Defend the Rook, satranç tahtasında geçen bir roguelike taktik oyunudur. Aynı zamanda kule savunma oyunlarına da benzer. Unutma, bu oyunda en önemli hedefin hayatta kalmak! Yalnız baştan uyaralım, topraklarını kurtarmak için işgalci sürüleri alt etmen gerekiyor.

Bu oyunda çok işimiz var. Önce düşmanı alt etmek için kahramanlarını görevlendirmen, sonra yıkıcı büyülerin yardımıyla işgalcilerin durumunu tersine çevirmen, ardından saldırıdan kurtulmak için kuleler inşa etmen ve kaleni savunmak için tuzaklar ve barikatlar kurman lazım. Biraz meşakkatli bir oyun anlayacağın. Hayatta kalmak için kahramanlarının zekası ve hünerlerinden daha fazlasını kullanman gerekecek. Defend the Rook, bu ay Prime Gaming'te ücretsiz!

Defend the Rook'u kütüphanene ücretsiz ekle deriz.

7- We. The Revolution (Prime Gaming)

20 saate yakın bir süre oynandığı halde asla tekrara düşmeyen, daima gelişen bir ana karakteri içinde barındıran, toplumsal yapı ve siyasi konjonktürlerin önem arz ettiği tek oyunculu olarak oynanan We. The Revolution, tarih severleri oldukça tatmin edecek bir oyun.

1794’lü yılların Paris'ine gittiğimiz bu oyunda Fransız Devrimi’nin kanlı olaylarına şahit olacağız. Oyuna Fransız İhtilali döneminde pek saygın olmayan bir yargıç olarak başladığımız için bol bol kirli politikalarla karşılaşacağız, dikkat et. Fransız Devrimi’nde kimin öleceğine ve kimin hayatta kalacağına sen karar vereceksin, işin kritik. We. The Revolution, şimdi Prime Gaming'te ücretsiz!

We. The Revolution'ı kütüphanemize eklemezsek çok ayıp olur.

8- Castle on the Coast (Prime Gaming)

Castle on the Coast, çocuklar, oyun dünyasına yeni girenler ve 3D platform hayranları için harika bir seçim. Elle çizilmiş bu arcane retro 3D koleksiyonda ana karakter olan George the Giraffe olarak sihirli şatoda parkur yapacaksın. Kristal mağaraları, taş dolu salonları ve üç boyutlu alternatif boyutları keşfedeceğin bu mücadelede sana başarılar!

Merak etme bu macerada yalnız olmayacaksın, cooperation modunu seçersen Swirlz adlı sincap arkadaşın sana yardım edebilir. Tüm bu Atari eğlencesinin yanı sıra Castle on the Coast bize Atari oyunlarından daha ciddi bir perspektif sağlıyor. Unutma, George ve Swirlz birlikte çalıştığında hiçbir şey imkansız değildir!

Castle on the Coast da olsun kütüphanende, ne olacak?

9- Word of the Law: Death Mask Collector's Edition (Prime Gaming)

Domini Games, Word of Law: Death Mask'te tüyleri diken diken eden yeni bir seriyi gururla sunar! Word of the Law: Death Mask, bir dizi cinayet etrafında dönen bulmaca mekaniğine sahip bir macera oyunudur. Garip vakaları çözme becerisine sahip bir dedektif olarak şehirde alçıya sarılı ve heykel gibi pozlanmış birden fazla kurban bulunduğunda tüm yeteneklerin nihai teste tabi tutulacak.

Birisi cinayeti bir sanat haline getirmek istiyor, ama kim? Seri cinayetlerin arkasında kimin olduğunu ortaya çıkarmak ve sergilerine son vermek için gerekenlere sahip misin? Seri suçları ve şehir yönetimi sırlarını araştırdığın bu tüyler ürpertici dedektiflik oyununda katilin izini sürebilecek ve cinayet zincirini kırabilecek tek kişi sensin. Meydan okumaya hazır mısın?

Word of the Law: Death Mask Collector's Edition'ı biz olsak kaçırmazdık.

10- Watch Dogs 2 (Ubisoft Connect)

Watch Dogs 2, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir açık dünya aksiyon-macera üçüncü şahıs video oyunudur. Dünya çapında 15 Kasım 2016'da PlayStation 4 ve Xbox One için, 29 Kasım 2016'da ise PC için piyasaya sürüldü. 2014'teki öncülü Watch Dogs'un devamı, San Francisco, California'da geçiyor.

Oyuncu, bir bilgisayar korsanı ve CTOS 2.0'ı devirmeyi amaçlayan hacktivist bir grup olan DedSec'in bir üyesi olan Marcus Holloway'in kontrolünü ele alıyor. Merak etme, oyun sana görevini tamamlamak için birden fazla seçenek sunuyor. Dikkat et, her görevdeki başarının ardından DedSec grubunun takipçi sayısı artıyor. Güçlü grafikleri ile etkileyici bir atmosfere sahip olan Watch Dogs 2, Ubisoft Connect'te ücretsiz!

Watch Dogs 2'i hala kütüphanende değil mi? Olmaz öyle.

11- Dragon Ball Xenoverse 2 (PlayStation Store)

Dragon Ball Xenoverse 2 Lite, Dragon Ball serisine dayalı olarak Dimps tarafından geliştirilen ve Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon rol yapma dövüş oyunudur ve 2015 Dragon Ball Xenoverse oyununun devamı. 25 Ekim 2016'da PlayStation 4 ve Xbox One için, 27 Ekim'de Microsoft Windows için piyasaya sürüldü.

Dragon Ball Xenoverse 2, oynanış açısından selefine çok benziyor. Oyunun yaratıcıları tarafından bildirildiği üzere oyundaki Conton City, Toki-Toki City'den yedi kat daha büyük. Bu oyunda oyuncular merkez dünyayı özgürce dolaşabilirler ve uçma yeteneğinin kilidini açtıklarında bazı bölgelerde uçabilirler. Oyuncular ayrıca Namekian Köyü ve Frieza'nın gemisi gibi diğer merkezlere seyahat edebilirler. Bazı becerilerin, önceki oyunda olduğu gibi, yalnızca bu ekstra merkezlerde bulunan ustalar aracılığıyla öğrenilmesi gerekiyor. Biraz kaldıracaksın yani totoyu. Xenoverse 2, karakter özelleştirme özelliğine sahip dördüncü Dragon Ball video oyunudur ve oyuncuların beş ırk arasından seçim yapmasına olanak tanır: İnsanlar, Saiyanlar, Majinler, Namekyalılar ve Frieza'nın ırkı... Not geçelim, her biri farklı güçlü ve zayıf yönlere sahip.

Dragon Ball Xenoverse 2 Lite PlayStation Store'da seni bekliyor.

12- Deathloop (Xbox Series)

Deathloop, Arkane Lyon tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunu. Oyun, Microsoft Windows ve PlayStation 5 için 14 Eylül 2021'de piyasaya sürülmüştü, Xbox Series X ve Series S için ise 20 Eylül 2022'de piyasaya sürülecek. Bir hatırlatma geçelim, Deathloop, The Game Awards 2021'de En İyi Oyun Yönetimi ve En İyi Sanat Yönetmeni ödüllerini kazandı.

Deathloop, son derece tatmin edici bir macera yaratmak için benzersiz bir zaman döngüsü mekaniğinde eğlenceli araştırma çalışmalarını ve tatmin edici dövüşü bir araya getiriyor. Oyuncu, oyun dünyasında hareket etmek için Arcane'in önceki Dishonored ve Prey oyunlarında olduğu gibi gizli, parkur, saldırı becerileri, silahlar, araçlar ve güçlerin bir kombinasyonunu kullanır. Bu oyunu oynarken korumalardan kaçmalısın veya muhafızları etkisiz hale getirmelisin, başka bir seçeneğin yok gibi. 

Deathloop şimdi Xbox Series X/S'de 20 Eylül'de ücretsiz! Biz 19 Eylül gecesi saat 23.59'a alarm kurduk bile.

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com