PUBG Mobile

Dünyayı kasıp kavuran ve büyük bir tutku ile oynanmaya devam eden PUBG Mobile'ın oynanışından geliştirme sürecine kadar pek çok detay PUBG Mobile rehberinde.

PUBG Mobile, Tencent Games'in bir bölümü olan LightSpeed ​​& Quantum Studio tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz bir battle royale video oyunudur. PUBG: Battlegrounds'un mobil oyun uyarlamasıdır. İlk olarak 19 Mart 2017'de Android ve iOS için piyasaya sürüldü.

Aralarında Krafton, Tencent ve VNG Games'in de bulunduğu farklı bölgelerde birden çok yayıncı tarafından yayınlandı. Aralık 2022 itibariyle, PUBG Mobile yaklaşık 1,3 milyar indirme biriktirirken 9 milyar doları aşan hasılat elde ederek onu en yüksek hasılat yapan üçüncü mobil oyun haline getirdi. Aynı zamanda tüm zamanların en çok oynanan ikinci mobil video oyunudur. 2021'de oyun, Battlegrounds Mobile India adında bir Hint versiyonu ve PUBG Evreninde yer alan New State Mobile adlı ayrı bir oyun ortaya çıkardı.

PUBG Mobile Oynanış

PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile, orijinal PlayerUnknown's Battlegrounds'a benzer bir oynanışa sahiptir. Oyuncular uzaktaki bir adaya paraşütle atlar ve maçtan önce seçilen oyun moduna bağlı olarak tek başlarına veya iki veya dört kişilik takımlar halinde yarışarak ayakta kalan son oyuncu olarak kalmak için savaşırlar. Her maç yaklaşık 30 dakika sürer. Bölgenin tamamen kapanması ise tam olarak 32 dakika 50 saniye sürüyor. Bundan sonra, bölgenin içinde ölene kadar yaklaşık 11 saniye daha, yani kendinizi iyileştirmeye çalışırsanız potansiyel maksimum yaklaşık 33 dakika 10 saniye.

Oyun, katılımcıların yine maçtan önce seçilen birçok olası haritadan birinin üzerinde bir uçakta uçmasıyla başlar. Oyuncular haritayı geçerken nereye paraşütle atlayacaklarını seçerler. Uçak uçuşunu bitirdiğinde, adanın çevresinde güvenli bölge ile dış mavi bölge arasındaki sınırı belirleyen mavi bir sınır oluşur. Güvenli bölge her birkaç dakikada bir daralır ve mavi bölgede kalan herkes, orada kaldıkları sürece, potansiyel olarak ölüm noktasına kadar sürekli olarak sağlık kaybeder. Güvenli bölge küçüldükçe sağlık kaybı oranı artıyor.

Oyuncular adaya erzak veya silah olmadan ilk ulaştıklarında, onları çevrelerinde bulmalı veya yere düşen oyunculardan yağmalamalıdır. Genel olarak, haritanın daha tehlikeli kısımlarında daha iyi silahlar ve ekipmanlar bulunur. Güvenli bölgenin düzenli olarak daralmasına ek olarak, geçici kırmızı bölgeler rastgele bomba yağmuruna tutulmuş gibi görünebilir ve zaman zaman uçak savaş alanının üzerinden uçarak bulunamayan öğeler de dahil olmak üzere özel ekipmanlı bir paketi serbest bırakır. adanın başka bir yerinde. Normal güvenli bölge daralması da dahil olmak üzere tüm bu özel olaylar, oyunculara adil bir uyarı vermek için gerçekleşmeden önce duyurulur.

PUBG'nin mobil sürümüne özgü ek özellikler arasında oturum açma bonusları, görevler ve mikro hedefler, mürettebat alımı, takım arkadaşlarının yakınında daha büyük ve net işaretlerle harita ve pusula iyileştirmeleri ve bir otomatik ganimet sisteminin yanı sıra artırılmış sayıda botlar.

PUBG Mobile Geliştirme Süreci

PUBG Mobile Geliştirme Süreci

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) Mobile, PUBG Studios ve LightSpeed ​​& Quantum Studio tarafından geliştirilen, Tencent Games tarafından dünya çapında yayınlanan popüler battle royale oyunu PUBG: Battlegrounds'ın mobil uyarlamasıdır. Oyun Mart 2018'de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri haline geldi.

PUBG Mobile'ın geliştirilmesi, dünyanın dört bir yanından çok sayıda ekibin projeye katkıda bulunması nedeniyle tamamlanması sadece 4 ay sürdü. Proje, Brendan Greene (PlayerUnknown olarak bilinir) tarafından geliştirilen ve 2017'de piyasaya sürülen oyunun orijinal PC ve konsol versiyonuyla başladı. Bu oyunun başarısının ardından Tencent Games, PUBG Studios ile kendi geliştirme projesini başlattı. Bunu yaparken, Unreal Engine 4'ün bir evrimini yaratmaları gerekiyordu ve daha akıcı performansa ve geliştirilmiş grafiklere odaklanarak mobil platforma uyacak şekilde optimize edildi.

Oyunun düşük kaliteli Android cihazlar için kısaltılmış bir versiyonu olan PUBG Mobile Lite, ilk olarak 24 Ocak 2019'da Tayland'da yayınlandı ve ardından Asya, Latin Amerika ve Afrika ülkelerinde yayınlandı.

PUBG Mobile Oyununun Piyasaya Sürülmesi

PUBG Mobile Piyasaya Sürülmesi

Hindistan'ın Windows sürümü için uluslararası anlaşmasının ardından Tencent Games ve PUBG Corporation, Çin'de oyunun iki mobil sürümünü piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. İlki olan PUBG: Exhilarating Battlefield, orijinal oyunun kısaltılmış bir versiyonudur ve Tencent Games'in dahili bir bölümü olan LightSpeed ​​& Quantum Studio tarafından geliştirilmiştir.

İkincisi, PUBG: Army Attack, savaş gemilerinde gerçekleşen aksiyon dahil olmak üzere daha fazla arcade tarzı öğe içeriyor ve Tencent'in Timi Studio tarafından geliştirildi. Her iki sürüm de oynaması ücretsiz ve 9 Şubat 2017'de Android ve iOS cihazlar için piyasaya sürüldü. Oyunların toplamda 75 milyon ön kaydı vardı ve lansman sırasında Çin iOS indirme listelerinde birinci ve ikinci sırada yer aldı.

Kanada'daki yumuşak bir lansmanın ardından, PUBG Mobile olarak yerelleştirilen Exhilarating Battlefield'ın İngilizce versiyonu 19 Mart 2018'de dünya çapında yayınlandı. Kore ve Japon odaklı bir sürüm olan PUBG Mobile KR ve Vietnam odaklı bir sürüm olan PUBG Mobile VN, sırasıyla Haziran 2018 ve Ocak 2019'da piyasaya sürüldü.

Çin'de PUBG Mobile, oyunun yalnızca herkese açık bir test olarak sunulabileceği yetkili bir sürüm için hükümet tarafından onaylanmayı bekliyordu. Bununla birlikte, Tencent'in planlanan sürümü, 2018'in büyük bölümünde hükümet onayının dondurulması nedeniyle askıya alındı. Mayıs 2019'a kadar Tencent, PUBG Mobile'ı artık Çin'de yayınlamayı düşünmeyeceğini, bunun yerine oyunu Game for Peace adıyla yeniden yayınlayacağını duyurdu.; oyunun bu sürümü, kan ve vahşeti ortadan kaldırmak gibi Çin'in içerik kısıtlamalarını karşılamak için orijinal oyunun unsurlarını değiştirdi. Yayınlanmasının ardından oyunun Tayvan versiyonu olan PUBG Mobile TW yayınlandı.

Alt düşük segment mobil cihazlara yönelik bir sürüm olan PUBG Mobile Lite, 25 Temmuz 2019'da yayınlandı. Bu, birden fazla Android cihazda yüksek FPS oyun desteğine sahiptir ve 60 oyuncu için yapılmış daha küçük bir harita içerir. Uygulamanın Çince versiyonu, 2020'de yeniden Peacekeeper Elite olarak yeniden adlandırıldı.

PUBG Mobile Espor Ekosistemi

PUBG Mobile Espor Ekosistemi

Oyun birkaç espor ligini ve turnuvasını destekler. Her büyük bölgede bir PUBG Mobile Club Open (PMCO) vardır ve oyuncular sonraki turnuvalara kadar kendi bölgelerinde yarışırlar. Kaydolan birçok takımdan sadece 32 takım kalifiye olabilir. Bu aşama, 32 takımın sekizerli dört gruba ayrıldığı PMCO grup aşaması olarak bilinir.

Hindistan'da PMCO ilk kez 2019'da düzenlendi ve turnuvanın galibi Naman Mathur ve ekibi oldu. Grup aşamaları geçtikten sonra, ilk 16 takımın oynadığı finaller oynanır. Buradan takımlar, PUBG Mobile Pro League (PMPL) olarak bilinen daha yüksek bir rekabet düzeyine ulaşmak için rekabet eder. Daha sonra eSpor, Hindistan, Çin, Endonezya ve daha pek çok ülkede çok büyüdü ve birçok potansiyel oyuncuya fırsatlar verdi.

PUBG Mobile Güncellemeleri

PUBG Mobile Güncellemeleri

Güncelleme 2.2: Cadılar Bayramı güncellemesi olarak adlandırılan Pubg Mobile'ın yeni güncellemesi geldi. Bu güncellemede tanımlayacağımız 8 güç var. PUBG ekibi bu sefer haritada birçok değişiklik yaptı. Cadılar bayramı kuleleri haritanın bazı yerlerinde verildi. Bazı kuleler büyük, bazı kuleler küçüktür ve hepsinin farklı yerleri var. Halloween Power Match'e başlamadan önce kullanmak istediğiniz gücü seçmelisiniz.

Güncelleme 2.3: PUBG Mobile'da futbol arenası veya futbol karnavalı olarak adlandırılan futbolla ilgili yeni bir etkinlik var. Bu güncelleme önceki güncelleme gibi büyük bir güncellemedir. Bu güncellemede 8 şey eklendi.

2.4 Güncellemesi: 30 Aralık 2022 Yeni Dövüş Hesaplaşması temalı mod burada! Doğu dövüş sanatlarının ihtişamını birlikte yaşayın!

Gear Front geri dönüyor! Daha fazla stratejik derinlik için 2 yeni harika beceri eklendi!

Ateşli Silah ve Araç İyileştirmeleri: Bal Porsuğu ve 2 Kişilik Bisiklet Eklendi!

Polaris yan yana araçlar savaş alanlarına girdi!

Döngü 4 Sezon 10, 4 yeni başlık ve bir başlık arşiv sistemi ile başlar. Efsanevi öğeler almak için görevleri tamamlayın!

PUBG Mobil İndirme Sayıları

PUBG Mobile İndirme Sayıları

PUBG Mobile, dünya çapında yaklaşık 300 milyon indirme ile 2018'in en çok indirilen ikinci mobil oyunu oldu. Oyunun en büyük pazarı, oyunun indirilmesinin %29'unu oluşturan Çin'di ve onu indirmelerinin yaklaşık %10'unu (30 milyon) gerçekleştiren Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri izledi. Fortnite'tan yaklaşık 200 milyon daha fazla yükleme ile 2018'in en çok yüklenen battle royale oyunuydu.

Mart 2021'de PUBG Mobile, Çin dışında bir milyardan fazla indirme topladı. Oyunun Çince versiyonu Peacekeeper Elite ve Battlegrounds Mobile India dahil olmak üzere oyunun toplam oyuncu sayısı Aralık 2022 itibariyle yaklaşık 1,3 milyardı.

PUBG Mobile Geliri

PUBG Mobile Geliri

PUBG Mobile, 2018'de Japonya'da 3,58 milyar Yen (32,42 milyon $) hasılat elde etti. PUBG Mobile, Ağustos 2020 itibarıyla 3,5 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

PUBG Mobile 2020'de 2,6 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek yılın en çok hasılat yapan oyunu oldu ve Aralık 2020 itibarıyla toplam gelirini 4,3 milyar doların üzerine çıkardı. Bu rakam, Aralık 2022 itibarıyla 9 milyar doların üzerine çıktı.

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com