Mobile Legends: BANG BANG

Asya'nın en sevilen ve başarılı oyunları arasında yer alan Mobile Legends Bang Bang'in oynanışı, hikayesi ve daha fazlası Mobile Legends Bang Bang rehberinde.

Mobile Legends: Bang Bang, ByteDance'in bir yan kuruluşu olan Moonton tarafından geliştirilen ve yayınlanan mobil çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası (MOBA) oyunudur. 2016'da piyasaya sürülen oyunun popülaritesi dünya çapında arttı özellikle en belirgin olarak Güneydoğu Asya'da. Çıkış tarihinden bu yana da 1 milyar indirmeyi aştı ve aylık en yüksek oyuncu sayısı 100 milyon oldu. 2021'de Mobile Legends: Bang Bang, gelirinin yüzde 44'ü Asya dışından gelen tüm zamanların brüt 1 milyar ABD Doları'na ulaştı ve bu, onu türünün en küresel cazibeye sahip en iyi mobil oyunu haline getirdi.

Oyunun özünde, en az 10 saniyelik eşleştirme ve 10 dakikalık maçlarla 5 kişilik 2 takım gerçek zamanlı olarak karşı karşıya gelir. Geleneksel savaş arenası oynanışına sahip oyuncular, düşmanın kulesini ele geçirmek ve kendi kulelerini savunmak için üç lane üzerinde savaşmalıdır. Klasik MOBA'larda olduğu gibi, seviye atlamak veya açılı oynamak için ödeme yaparak kahraman eğitimi yoktur; kazananlar ve kaybedenler beceri, yetenek ve stratejiye göre belirlenir.

Başarının ardından Moonton, Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde Mobile Legends: Bang Bang Professional League (MPL) olarak adlandırılan birkaç bölgesel turnuva oluşturarak espor sahnesine girdi. Filipinler'de düzenlenen 2019 Güneydoğu Asya Oyunları'nda espor yarışmasının ilk madalya etkinliği için seçilen altı oyun arasında yer aldı.

Orijinal adı Mobile Legends: 5v5 MOBA olan oyunun 2016'daki ilk sürümü, başka bir MOBA oyunu olan League of Legends ile benzerlikler gösteren eleştirilerle karşılandı. Temmuz 2017'de Riot Games, telif hakkı ihlali nedeniyle Moonton'a dava açtı; ancak dava, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Kaliforniya Merkez Bölge Mahkemesi tarafından reddedildi.

Mobile Legends: Bang Bang Oynanış

Mobile Legends Bang Bang Oynanış

Mobile Legends: Bang Bang, cep telefonları için tasarlanmış çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası (MOBA) oyunudur. Oyun ücretsizdir ve yalnızca karakterler ve görünümler gibi oyun içi satın alımlarla para kazanılır. Her oyuncu, benzersiz yeteneklere ve özelliklere sahip, Kahraman adı verilen seçilebilir bir karakteri kontrol edebilir. Kahramanların ana amacını tanımlayan altı rol vardır: Tank, Nişancı, Suikastçı, Savaşçı, Büyücü ve Destek. Bu roller, oyuncuların kendi takımları için sorumluluklarını belirler. Oyuncular ayrıca kahramanlar için oyun içi öğeler ve amblemler içeren özel yapılar da ayarlayabilirler.

Dereceli ve Klasik Oyun Modu

Mobile Legends Bang Bang Dereceli ve Klasik Oyun Modu

Beş oyuncudan oluşan iki takım gerçek zamanlı olarak karşı karşıya gelir. Oyuncular mevcut sıralamalarına göre eşleşir. Oyunda yedi seviye vardır ve en düşük seviye Savaşçıdır, ardından Elit, Usta, Büyük Usta, Destan, Efsane ve en yüksek seviye Efsanevi gelir. Bir oyuncu, yalnızca benzer düzeydeki diğer oyuncuları veya bir üst veya daha düşük düzeydeki oyuncuları davet edebilir ve onlarla bir takım oluşturabilir.

Rakip üssü yıkmak, zafere ulaşmanın ana hedefidir. Oyunda üç lane vardır: Altın şerit (üstte), deneyim şeridi (altta) ve orta şerit. Bir oyuncunun haritanın hangi tarafında (mavi veya kırmızı) başladığına bağlı olarak, altın ve tecrübe koridorları yer değiştirecektir. Her şerit arasında orman var. Orman dört bölüme ayrılabilir: ikisi düşmanın koridorları arasında ve ikisi oyuncunun takım koridorları arasında. Ormanda deneyim ve altın sunan farklı sürüngenler ve canavarlar vardır.

Bir oyuncu, önce en az bir şeritte rakip taretleri devirmeden doğrudan düşman üssüne saldıramaz. Her şeritte kahramanlara ateş eden ve tonlarca hasar veren üç taret vardır. Onlara hasar almadan saldırmak için bir oyuncunun takımının kölelerinin yardımına ihtiyacı vardır. Minyonlar sürekli olarak ekiplerin üslerinde doğar ve her şeritte aşağı doğru hareket eder. Bir veya tüm kulvarlardaki tüm taretleri başarılı bir şekilde yok eden takım, karşı takımın üssünü yok etme şanslarını artıracaktır.

Klasik modda oyun benzerdir. Ancak, bir maçı kazanmak veya kaybetmek bir oyuncunun sıralamasını etkilemez. Oyuncular ayrıca rütbe farklılıklarına bakılmaksızın bütün bir takım oluşturabilir ve haftalık ücretsiz olanlar ve sahip oldukları herhangi bir deneme kartı ile birlikte herhangi bir kahramanı özgürce seçebilirler.

Arcade ve Diğer Oyun Modları

Mobile Legends Arcade ve Diğer Oyun Modları

Arcade, Mobile Legends: Bang Bang'de zaman zaman özel etkinlikler, tatiller veya özel günlerde oynanabilen ek bir oyun modudur. Mod, çeşitli strateji tabanlı alt oyunlara sahiptir.

Brawl, oyunculara oyunun başında envanterlerinde rastgele iki kahramanın verildiği bir oyun modudur. Bu mod, her iki takımın üssünü savunan iki taretli yalnızca bir şerit içerir. Öğeler yalnızca üssün içinden satın alınabilir ve buradan ayrılan oyuncular yeniden doğmadıkça tekrar giremezler. Zaman zaman Shadow Brawl adlı özel bir varyasyon yayınlanmaktadır. Aradaki fark, oyunun başındaki oyuncuların aynı kahraman setinden seçim yapacak olmalarıdır. En çok oyu alan kahraman tüm ekip tarafından kullanılacaktır.

Bir otomatik savaş oyunu olarak Magic Chess, strateji ile ilgilidir. Bir "komutan" tarafından temsil edilen bir oyuncu, satranç benzeri bir savaş alanında birkaç tur boyunca diğer yedi oyuncuyla karşı karşıya gelir. Bir oyuncu kendi kendisiyle savaşmak yerine, Mobile Legends: Bang Bang Heroes'u oluşturan birimleri satın alır, donatır ve sıralar. Farklı türdeki "sinerjilerin" yanı sıra, bir oyuncunun savaş alanındaki her bir kahramanın özel konumuyla ilgilenirken kazandıkları rastgele öğeleri devretmesi gerekir. Ek olarak, bir oyuncu tasarruf ederek veya kazanma/kaybetme serilerine devam ederek altın gelirini artırabilir. Sonunda, bir oyuncu, komutanının sağlık puanlarını sıfıra indirerek diğer rakip oyuncuları ortadan kaldırmak zorundadır. Bir oyuncunun yerleşimine bağlı olarak, oyundan sonra belirli bir miktarda sıralama puanı kazanırlar. Warrior'dan başlayarak oyuncular, ana oyunun sıralama sistemine benzer şekilde Mythic'e kadar sıralama yapabilirler. Güncelleme yama notu 1.4.60'ta Magic Chess, Ocak 2020'de geçici olarak eklendikten sonra kalıcı bir atari oyun modu olarak dahil edildi. Bu ve Brawl, şimdiye kadarki tek kalıcı arcade modlarıdır.

Çeşitli atari oyunları, sıralı/klasik modla aynı savaş alanını kullanır, ancak değişikliklerle birlikte. Bu modlar arasında, tüm kahramanların yeteneklerinin geliştirildiği ve bir oyuncunun oyuna dördüncü seviyede başladığı Mayhem, oyuncuların tek bir maçta farklı kahramanları oynayacağı Deathbattle ve aynı takımın oyuncularının yer aldığı Mirror modları yer alır.

Diğer oyun modları arasında AI kahramanlarına karşı savaşma seçeneği, diğer oyuncularla özel 5'e 5 savaşlar ve kahraman eğitimi yer alır.

Mobile Legends: Bang Bang Geliştirme Süreci

Mobile Legends Bang Bang Geliştirme Süreci

Moonton'un 20 kişilik ekibi, 2015'te ticari başarıya ulaşan Magic Rush: Heroes adlı ilk oyununu geliştirmeyi bitirdikten sonra, şirketin bir sonraki projesi olan, daha sonra Mobile Legends adını alacak mobil çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası (MOBA) oyunu geliştirmeye devam ettiler. Ekibin Magic Rush: Heroes'u küresel bir pazar için mühendislik deneyimi oldu. Örneğin özelliklerini çeşitli ülkelerin farklı kültürlerine ve telekomünikasyon durumuna göre özelleştirmek, Mobile Legends'ı küresel oyuncular için çekici bir oyun olarak etkili bir şekilde tasarlamaları için faydalı oldu. Mobile Legends, Moonton tarafından 14 Temmuz 2016'da "5v5 MOBA" alt başlığıyla yayınlandı. Oyun Amerika Birleşik Devletleri'nde Elex Tech tarafından dağıtıldı. Ancak 2017'de Riot Games'in açtığı davanın ardından Moonton, oyunu Google Play'den kaldırdı ve Mobile Legends: Bang Bang adıyla yeniden yayınladı.

Mobile Legends: Bang Bang, Facebook, Messenger ve SHAREit gibi uygulamaları da etkileyen bir güvenlik açığı olan CVE-2015-8271'den (FFmpeg RTMP video akışı) etkilendi. Sonuçlar, üçüncü taraf bileşenlerin ve kitaplıklar da dahil olmak üzere açık kaynak kaynaklarının kullanılmasının, uygulamalarda hala eski, güvenlik açığı bulunan kodların bulunmasına yol açmış olabileceğini gösterdi.

18 Temmuz 2019'da Moonton, Epicon 2019 konferansı aracılığıyla Mobile Legends: Bang Bang 2.0'ı duyurdu. MLBB 2.0, Unity oyun motorunun 4. sürümden 2017 sürümüne kadar daha yeni bir sürümüne motor yükseltmesinden oluşur. Moonton ayrıca daha hızlı yükleme süreleri ve %60'a varan başlatma hızı sözü verdi. Güncellemenin diğer iyileştirmeleri arasında azaltılmış gecikme, iyileştirilmiş karakter modelleme ve yeni oyun içi harita "Imperial Sanctuary" yer aldı. Güncelleme, oyunun Eylül 2019'da kazandığı 56 milyon olan platformlar arası sosyal medya görüntülemelerinin bir sonraki ay 76 milyona çıkmasına yardımcı oldu ve oyunu ABD'deki tüm oyun markalarının tüm kanalları arasında dördüncü sıraya yerleştirdi.

2020'nin başlarında oyun, Moonton'u yasaklanan oyuncuların hesap kimliğini ifşa eden sosyal medya hesapları aracılığıyla verilen cezaları kamuya açık bir şekilde yayınlamaya sevk eden harita korsanlıklarına izin veren üçüncü taraf eklentiler ve komut dizilerinden büyük ölçüde etkilendi. Moonton'dan yapılan resmi bir açıklamaya göre, bazı hesaplar, üçüncü taraf komut dosyaları nedeniyle olabilecek Cihaz Kimliği istismarları nedeniyle de saldırıya uğradı. Yanıt olarak, 1.4.86 yaması, yeni bir cihazda oturum açarken iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdi.

5 Haziran 2020'de duyurulan Project NEXT, Moonton'ın Mobile Legends: Bang Bang'in 5. yıl dönümü için planlanan bir sonraki büyük projesiydi. Bu, kullanıcı arayüzündeki değişiklikleri, birkaç eski kahramanın 3B modellerinde, beceri setlerinde, hikayelerinde ve seslendirmelerinde yapılan yenilemeleri içeriyordu. Doğruluğu daha da artırmak için "Akıllı Hedefleme" adlı bir yöntemi duyurdular. Dövüş oyun modunun yenilenmiş bir versiyonunun piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, özellikle oyunculara çok daha iyileştirilmiş bir oyun deneyimi sağlamayı amaçlayan çok sayıda değişiklik vardı. Bu güncelleme ile yeni oturum açma etkinlikleri, özel kozmetikler ve yeni bir kahraman tanıtıldı. Project NEXT üç aşamaya ayrıldı: İlk aşama 22 Eylül 2020'de, ikinci aşama 15 Haziran 2021'de ve üçüncü aşama 21 Eylül 2021'de yayınlandı.

Mobile Legends Bang Bang Karakterleri ve Hikayesi

Mobile Legends Bang Bang Karakterleri ve Hikayesi

Mobile Legends: Bang Bang, 2016'da piyasaya sürüldüğünde başlangıçta Heroes olarak anılan 10 seçilebilir karaktere sahipti. Daha sonra Kasım 2018'de 70'e çıktı ve Aralık 2021 itibarıyla canlı sunucuda 112 kahraman var. Kahramanların çoğunun ikamet ettiği ve hikayelerin geçtiği kurgusal ortama Şafak Diyarı denir. Her konumun kendi tarihi olaylarını, masallarını, savaşlarını, gruplarını ve farklı ırklardan kahramanları içerdiği yedi ayrı bölgeye bölünmüş bir dünyadır; bazıları birbiriyle bağlantılı ve/veya iç içe geçmiş yaşamlara sahiptir. Moonton, yeni kahramanları tanıtmak ve bir dizi hikaye oluşturmak için bu ayarı kullanır.

Oyunun Güneydoğu Asya'da katlanarak artan popülaritesi ile Moonton, oyunun çekiciliğini daha da artırmak için Güneydoğu Asya tarihlerinden ve folklorundan gerçek insanlara ve karakterlere dayanan birkaç kahraman yayınladı ve Lapu Lapu (Filipinler) gibi kahramanları tanıttı. Minsitthar (Kyansittha; Myanmar), Kadita (Nyai Roro Kidul; Endonezya) ve Badang (Malezya).

Haziran 2017'de Moonton, çizgi romandaki Gatotkaca'yı Mobile Legends: Bang Bang'de oynanabilir bir karakter olarak dahil etmesi için en çok Garudayana (bir Cava aksiyon fantastik çizgi roman dizisi) ile tanınan Endonezyalı çizgi roman sanatçısı Is Yuniarto'ya başvurdu. Kasım 2020'de Moonton, Filipinler'deki Mobile Legends: Bang Bang'in marka elçisi olarak Filipinli profesyonel boksör Manny Pacquiao'yu duyurdu. Ortaklığı anmak için Moonton, Paquito olarak bilinen oyunda Pacquiao'ya dayalı bir kahraman da sundu.

Ara sıra Moonton, ana bilgiden ayrı hikayelere eşlik eden birden fazla dış görünüm serisi yayınlar. Kahramanlar genellikle Takımlar halinde gruplandırılır; bunlardan en dikkat çekeni, çizgi romandan ilham alan süper kahraman ve kötü adam mangalarıdır. 10 Ocak 2022'de Moonton, orijinal müzikleri besteci Yasuharu Takanashi'ye ait olan Japon ses aktrisleri Yoshino Nanjō ve Nana Mizuki'nin yer aldığı The Aspirants adlı ilk anime temalı dış görünüm serisini duyurdu.

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com