FIFA 22

FIFA 22 , Electronic Arts tarafından yayınlanan bir futbol simülasyonu video oyunudur. FIFA serisinin 29. bölümüdür ve 1 Ekim 2021'de Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Windows, Xbox One ve Xbox Series X/S için dünya çapında yayınlandı.

Bununla birlikte, son sürüm için ön sipariş veren oyuncular, dört günlük erken erişim aldılar ve oyunu 27 Eylül'den itibaren oynayabildiler. Kylian Mbappé üst üste ikinci kez kapak sporcusu oldu. 2022'de Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline yanıt olarak EA, Rus milli takımlarını futbol video oyunlarının tüm sürümlerinden kaldırdı (1.22 yamasından beri) ve Rus ve Belaruslu oyuncuları FIFA 22'ye uygun hale getirmedi.

FIFA 22 Özellikleri

HyperMotion Teknolojisi

FIFA 22, yüksek yoğunluklu bir futbol maçı oynayan 22 gerçek hayattaki oyuncudan toplanan hareket yakalama verilerini kullanan "HyperMotion Teknolojisini" sunuyor. Oyuncu hareketleri, müdahaleler, hava düelloları ve top hareketlerinden toplanan veriler FIFA 22 oynanışını güçlendirmek için kullanılıyor.

EA Sports basın açıklamasına göre, FIFA 22 bu verileri gerçeğe yakın oyuncu hareketleri ve animasyonlar oluşturmak için "8,7 milyondan fazla gelişmiş maç yakalama karesi" kullanan makine öğrenimi algoritmasında kullanıyor. Bu "HyperMotion" özelliği, oyunun yalnızca 9. Nesil ve Stadia sürümlerinde mevcuttur ve "Powered By Football" sloganının doğmasına neden olmuştur.

Kariyer Modu

FIFA 22'de, kullanıcının 15 yıllık bir kariyer boyunca bir oyuncu veya menajer olarak oynayabileceği tek oyunculu bir "kariyer modu" bulunuyor. FIFA 22, menajerlik kariyerinde bir kulüp oluşturma seçeneği sunarak oyuncuların özelleştirilmiş formalar, arma ve ev sahibi stadyumla yeni bir kulüp tasarlamasına olanak tanıyor. Kariyer modu, kullanıcıların oyuncu becerilerinin kilidini açan deneyim puanları ve istatistikleri iyileştirmek için "yetenekler" toplayarak oyuncularını ilerletebilecekleri bir seviye özelliği sunuyor.

Ultimate Team

FIFA 22 Ultimate Team, kullanıcıların bir takım oluşturup çevrimiçi veya çevrimdışı oyunlar oynayarak takımlarına ekleyebilecekleri "FUT Heroes" gibi çeşitli kartlar kazanabilecekleri bir oyun modudur. FIFA 22 Ultimate Team, özel derecelendirmeler ve niteliklerle farklı oyuncuları temsil eden "FUT Heroes" kartlarını tanıttı.

FUT Heroes kart listesi şunları içerir: Mario Gómez, Tim Cahill, Diego Milito, Jorge Campos, Fernando Morientes, Sami Al-Jaber, Robbie Keane, Abedi Pelé, Lars Ricken, Ole Gunnar Solskjær, Antonio Di Natale, Iván Córdoba, Freddie Ljungberg, Jürgen Kohler, Jerzy Dudek, Aleksandr Mostovoi, Joe Cole ve David Ginola.

Oyun kullanıcılarını eğlendirmek için oyuncuların kartlarında promosyonlar uyguluyor. Bu promosyonlar, Noel veya Cadılar Bayramı gibi dünya çapında önemli olaylar olduğunda yapılıyor. Ancak FIFA topluluğundaki UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi veya UEFA Konferans Ligi gibi etkinliklerle ilgili promosyonlar da var. Video oyunu sezonundaki en önemli promosyonlardan ikisi, yılın en iyi 12 oyuncusunun kutlandığı yılın takımı (TOTY) ve en gelişmiş liglerin en iyi oyuncularının kutlandığı sezonun takımıdır (TOTS). Tüm bu promosyonlar, fiziksel özelliklerden beceri hareketleri yıldızları gibi spor özelliklerine kadar oyuncu istatistiklerinde iyileştirmeler içerir.

FIFA 21'de olduğu gibi, önemli eski oyunculara "FUT Heroes"a benzer "simge" kartları verilir. FIFA 22 için eklenen yeni oyuncular arasında Ilker Casillas, Robin van Persie, Wayne Rooney ve Cafu yer alıyor.

Oyuncular, satın alıp almamaya karar vermeden önce bir paketten ne alacaklarını önceden görmelerine izin vererek, önceki oyunda olduğu gibi Gümüş ve Altın oyuncu paketlerini önizleme seçeneğine sahiptir. "Simge" kartları son derece nadir olarak sınıflandırılır, bir oyuncu paketinden bir tane alma olasılığı %1'in altındadır.

VOLTA Futbol

FIFA 22'deki yeni VOLTA mekaniği, oyuncuların maç sırasında belirli bir özellikte oyuncunun avatarını güçlendirecek özel yetenekleri tetiklemesine olanak tanıyor. Üç Süper Yetenek mevcut: Güç Vuruşu, Saf Hız ve Agresif Müdahale.

FIFA 22 oyuncuları ayrıca yeni VOLTA Arcade'in bir parçası olacak çeşitli çevrimiçi mini oyun modlarında en fazla üç oyuncuyla oynama fırsatına sahip oluyor.

Pro Kulüpler

Pro Clubs, oyuncuların 11'e 11 çevrimiçi maçlarda yer almak için kendi sanal karakterlerini yaratabilecekleri bir oyun modu. Oyuncular, her oyuncunun sahada kendi sanal karakterlerini kontrol ettiği çevrimiçi bir maçta en fazla 10 arkadaşla oynayabilir.

Oyuncular ayrıca oyun içi yetenekler üzerinde etkisi olan avatarlarının fiziksel yapısını da ayarlayabilirler. Örneğin, daha uzun bir avatar, genellikle daha kısa bir avatardan daha düşük bir koşu hızına sahip olacaktır. Pro Clubs avatarları da daha fazla oyun oynadıkça ve maçlarda iyi performans gösterdikçe zamanla gelişir. Oyuncular ayrıca takımın arması, formaları ve stadyum görünümü gibi takımlarıyla ilgili çeşitli özellikleri değiştirme yeteneğine de sahiptir.

Lisanslar

Oyunda 30'dan fazla resmi lisanslı lig, 700'den fazla kulüp ve 17.000'den fazla oyuncu bulunuyor. İlk kez, Hindistan Süper Ligi ve on bir takımının yanı sıra 2021'de kurulan Avrupa kulüp futbolunun üçüncü kademesi olan UEFA Avrupa Konferans Ligi eklendi. Oyuna eklenen yeni stadyumlar arasında S.L.'nin evi olan Estádio da Luz yer alıyor. FC Porto'nun Estádio do Dragão'nun evi Benfica ve Cádiz CF'nin evi Nuevo Mirandilla. Ek olarak, Ocak 2022'de yapılan bir güncellemeyle Brentford'un evi olan Brentford Community Stadyumu oyuna eklendi ve böylece 20 Premier Lig takımının hepsinin kendi stadyumlarına sahip olması sağlandı.

Juventus, Roma, Atalanta ve Lazio lisans sorunları nedeniyle FIFA 22'de yer almıyor ve bunun yerine sırasıyla Piemonte Calcio, Roma FC, Bergamo Calcio ve Latium yerini alıyor. Oyun, oyuncuların benzerliklerini koruyor ancak resmi rozet, formalar ve stadyumlar, EA Sports tarafından oluşturulan özel tasarımlar ve genel stadyumlarla değiştiriliyor. Bayern Münih ve Barcelona da oyunda lisanslı oyuncular ve formalarla yer alıyor, ancak stadyum lisanslarına sahip değiller ve bu nedenle jenerik stadyumlarda oynuyorlar.

Kanadalı aktör Ryan Reynolds ve Amerikalı aktör Rob McElhenney'nin Kasım 2020'de RR McReynolds Company LLC aracılığıyla kulübü devralacaklarını açıklamasının ardından, Wrexham A.F.C. "Rest of World" bölümünün bir parçası olarak dahil edildi ve seride yer alan ilk lig dışı takım oldu. Wrexham'ın FIFA serisindeki son görünümü, 2. Lig'den Ulusal Lig'e düştükleri FIFA 08'deydi.

Yorumcular

Oyunun İngilizce versiyonunda iki yeni yorumcu yer alıyor. Derek Rae'nin yardımcı yorumcusu olarak Lee Dixon'ın yerini Stewart Robson alırken, Kariyer Modu'nda oyun içi skor güncellemelerini sağlama rolünde Alex Scott Alan McInally'nin yerini alıyor.

Scott, 2018'de Sky Sports ve Match of the Day'de uzman olduğunda emekli olmadan önce eski bir Arsenal kadın takımı oyuncusuydu. Robson, Arsenal'in medya ekibine katılmak ve çeşitli medya kuruluşlarında yorumcu olarak çalışmak için emekli olmadan önce, oyunculuk kariyeri boyunca Arsenal için 150 kez forma giydi.

FIFA 22 Sürümleri

FIFA 22, Standart Sürüm ve Ultimate Sürüm olmak üzere iki sürüm olarak mevcuttur. Serideki önceki oyunlarda Şampiyonlar Sürümü bulunurken, FIFA 22'de yoktur. Ultimate Edition için ön sipariş veren oyunculara çeşitli bonusların yanı sıra dört günlük erken erişim hakkı verildi.

Standart Sürüm

Standart sürüm için ön sipariş veren oyuncular aşağıdaki bonuslara hak kazandı:

  • Haftanın Takımı 1 Oyuncu Öğesi
  • Kylian Mbappe Kiralık Ürün
  • FUT Elçisi Kiralık Oyuncu Seçimi
  • Kariyer Modu Yerli Yetenek

Ultimate Sürüm

Ultimate sürüm için ön sipariş veren oyuncular aşağıdaki bonuslara hak kazandı:

  • Takas Edilemez "İzlenmesi Gerekenler" Oyuncu Öğesi
  • 4.600 FIFA Puanı
  • Çifte Yetkilendirme: Yeni nesil konsollara ücretsiz yükseltme
  • Dört Günlük Erken Erişim

FIFA 22 Satış Sayıları

FIFA 22 satışlarının yüzde 77'si, piyasaya sürüldükten sonraki ilk hafta boyunca dijital olarak indirildi; bu, franchise'daki geçen yılki yüklemelere göre FIFA 21 için %62'den önemli bir sıçrama.

Aralık 2021 itibarıyla EA, FIFA 22'nin dünya çapında 9 milyondan fazla kopyasının satıldığını ve 460 milyondan fazla maçın oynandığını belirtti.

Veri analitiği firması GFK, FIFA 22'nin araştırma kapsamındaki 19 Avrupa ülkesinden 17'sinde en çok satan oyun olduğunu ve onu yakından takip eden Mario Kart 8 Deluxe olduğunu belirtti.

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com