Divinity

RPG severlerin uzunca bir süre büyük bir keyifle oynadığı Divinity serisindeki tüm oyunların oynanış, hikaye ve geliştirme notları Divinity rehberi yazımızda.

Divinity, Larian Studios tarafından geliştirilen bir rol yapma video oyunu serisidir. Franchise, 2002 yılında Divine Divinity ile tanıtıldı. Divinity: Original Sin'in (2014) eleştirel ve ticari açıdan başarılı bir şekilde yayınlanmasının ardından seri, ana akımda daha fazla ilgi gördü.

Divinity Oyun Serileri

Divinity oyun serisinde toplamda 5 ana oyun, 2 adet de spin-off yer alır. Ana oyunlar sırasıyla Divine Divinity, Beyond Divinity, Divinity II, Divinity: Original Sin ve Divinity: Original Sin II'dir.

Divine Divinity

Divine Divinity, Larian Studios tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows için cdv Software Entertainment tarafından yayınlanan ve Eylül 2002'de piyasaya sürülen bir aksiyon rol yapma oyunudur. Beyond Divinity, Divinity II ve Divinity: Original Sin II olmak üzere üç devam oyunu vardır. 

Divine Divinity Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Divine Divinity, yukarıdan aşağıya kamera açısına sahip ve öncelikle fareyle kontrol edilen bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oynanışı, hack and slash dövüşüne odaklanmıştır ve rastgele ekipman üretimi ve arketipler halinde organize edilmiş geniş bir beceri seti gibi özellikleriyle Diablo ile önemli benzerliklere sahiptir.

Diablo'dan farklı olarak, Divine Divinity aynı zamanda dallanan konuşma ağaçları, kilit açma, yankesicilik ve takas gibi savaş dışı beceriler ve NPC'lerin nasıl tepki vereceğini izlemek için bir itibar ve eğilim sistemi gibi önemli miktarda geleneksel bilgisayar rol yapma oyunu öğelerine de sahiptir.

Oyun ayrıca, oyuncunun dünyadaki belirli öğeleri hareket ettirmesine ve manipüle etmesine olanak tanıyan işaretle ve tıkla öğelerini de içerir. Örneğin, bir namluyu hareket ettirmek için tıklanıp sürüklenebilir, bu da altında bir anahtar olduğunu ortaya çıkarır veya onu yaymak ve oyuncunun dinlenmesi için bir yatak sağlamak için bir saman balyası tıklanabilir.

Daha sonraki Divinity oyunlarında temel unsur haline gelecek olan beceri sistemi, herhangi bir başlangıç ​​sınıfından bir karakterin herhangi bir beceriyi öğrenmesine izin verir. Nitelikler sistemi de açık uçludur ve oyuncunun başlangıç ​​sınıfından bağımsız olarak karakterini herhangi bir yönde geliştirmesine izin verir.

Divine Divinity Hikayesi

Oyunun başlamasından iki bin yıl önce, Rivellon diyarında Yediler Konseyi'nde oturanlar, büyünün karanlık tarafına geçmiş bir grup hain büyücüye karşı mücadelede kendilerini feda ederler. Yediler Konseyi'ni anmak için, bilge adamların bilgilerini sonraki nesillere aktarmak için "İlahi Düzen" kurulur.

Oyunun başında oyuncu, bir şifacılar kasabası olan Aleroth'ta bir evde uyanır. Kasabanın lideri Mardaneus'un delirdiği ortaya çıkar ve oyuncudan, Mardaneus'u çılgına çeviren ölümsüz büyücü Thelyron'u durdurmak için kasabanın altındaki yer altı mezarlarına giderek yardım etmesi istenir. Thelyron dinlendirildikten sonra, Mardaneus oyuncuyu yüzeye geri getiriyor gibi görünür.

Aleroth'taki kriz çözüldüğünde, oyuncu keşfetmek için ayrılır ve bir ejderha binicisi tarafından pusuya düşürülür, ancak oyuncunun üç İşaretli Kişiden biri olduğunu açıklayan ve oyuncudan buluşmasını isteyen büyücü Zandalor'un ortaya çıkmasıyla kurtarılır. Oyuncu, Rivellon'u iblis Kaos'un çağrısına karşı koruyacağı kehanet edilen bir mesih olan İlahi olduğunu iddia eden genç bir soylu olan Duke Janus'un evi olan Castle Stormfist'e davet edilir. Oyuncu, Janus için basit görevler yapmaya zorlanır ve ne yaparlarsa yapsınlar, sonunda bir zindana girerler ve çıkış yolu için savaşmaları gerekir.

Zandalor serbest kaldıktan sonra oyuncuyu Yediler Konseyi'nin buluştuğu yere götürür ve gerçek İlahi'yi bulmak için Yediler Konseyi'nin varislerinin bir araya getirilmesi gerektiğini açıklar. Oyuncu bunu yaparken, olayların Kaos iblisini Rivellon'a geri getirmeye adanmış kötü organizasyon olan Black Ring tarafından manipüle edilme şekli hakkında daha fazla şey öğrenir.

Yeni konsey üyeleri, oyuncuyu İlahi Olan'a dönüştürecek ritüeli tamamlamak için bir araya gelirken, Kara Yüzük ile işbirliği içinde olan ve Kaos'u çağırmaya çalışan Dük Janus ortaya çıkar ve kendini Yalanlar Demon'u olarak gösterir. Konsey saldırıya uğradı ve oyuncuyla birlikte birkaç üye öldürüldü. Ancak oyuncu, İlahi olarak yeni yeteneklerle hayata döner ve Kara Yüzük'ün Kaos'u çağırdığı kaleye ulaşabilir. Divine, Janus'u yener, ancak Kaos'un gemisi olarak seçilen, çağırma sunağında yatan bir bebek bulur ve bebeği kollarında taşır.

Divine Divinity Geliştirilme Süreci

İzometrik oyun motorunun erken bir versiyonu, Larian Studios tarafından 1996'da ilk projesi olan The Treachery of Death için kullanıldı. Larian Studios, Atari ile bir yayıncılık anlaşması imzalamak üzereydi, ancak öyle olmadı. Atari, PC platformundan ayrıldığını duyurdu. Attic Entertainment Software'in Larian'a katılmasından kısa bir süre sonra, The Dark Eye evreninde geçen bir oyun olan The Lady, the Mage and the Knight'a dönüştürüldü. İki geliştirme stüdyosu ve yayıncısı Infogrames arasındaki mali sorunlar nedeniyle The Lady, the Mage and the Knight Temmuz 1999'da iptal edildi.

Divine Divinity geliştirmesi 1999'un başlarında kod adı Project C ve daha sonra Divinity: The Sword of Lies olarak başladı. Yayıncı, Larian'ı, adını Divinity: The Sword of Lies'tan Divine Divinity olarak değiştirmeye zorladı.

Oyun, Beyond Divinity: Deluxe Edition'ın bir parçası olarak Beyond Divinity ile birlikte 2004 yılında yeniden yayınlandı. 2009'da, Divine Divinity'nin yeniden düzenlenmiş bir versiyonu GOG.com'dan indirilerek piyasaya sürüldü, asıl değişiklik daha yüksek çözünürlük desteği oldu.

2012 yılında, "yeniden düzenlenmiş" sürüm 1.4'ün kaynak kodunun bir yedekleme hatası nedeniyle kaybolduğu fark edildi. Daha sonra yayınlanan dijital dağıtım sürümleri, bu nedenle, 1.32 düzeltmesinden (Finnigan'ın sihirli kilitleri gibi) bazı düzeltmeleri içeren, ancak son perakende sürüm 1.34a'daki tüm hata düzeltmelerini içermeyen, kaynak kodunun önceki bir sürümünü temel alır. 

Beyond Divinity

Beyond Divinity, Larian Studios tarafından 2004 yılında piyasaya sürülen bir aksiyon rol yapma oyunudur. Divine Divinity'nin devamı niteliğindedir.

Aynı yıl Beyond Divinity ve Divine Divinity'nin kopyalarını içeren bir Deluxe Edition da yayınlandı. 2009'da, güncellenmiş disk sürümüne eşdeğer bir dijital indirme sürümü yayınlandı. Oyun, 15 Kasım 2013'te Mac OS X için yayınlandı.

Beyond Divinity Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Oyun büyük ölçüde Divine Divinity'ye dayanmaktadır, ancak oyuncunun her biri kendi istatistiklerine ve ekipmanına sahip iki karakteri kontrol etme yeteneği ekler.

Beyond Divinity dört bölüme ayrılmıştır; ilki nispeten doğrusal olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak sona doğru açılır ve sonraki eylemler çok daha fazla hareket özgürlüğüne sahiptir.

Her perdede, kilidi açıldıktan sonra oyuncunun dilediği zaman girip çıkabileceği bir Battlefield (tüccarlar ve bazı isteğe bağlı, rastgele oluşturulmuş zindanlar içeren bir alan) vardır.

Beyond Divinity Hikayesi

Beyond Divinity'nin hikayesi, orijinal oyundan 20 yıl sonra geçiyor. Oyuncu, büyücülerden nefret eden ve onları avlayan bir paladin olan İlahi Olan'ın hizmetkarı rolünü üstlenir. Özellikle aşağılık bir büyücüyle yapılan savaş sırasında, paladin bir iblis olan Samuel tarafından yakalanır ve kötü bir yaratık olan bir ölüm şövalyesine dönüştüğü başka bir evrene sürüklenir. Başka bir paladin ve ölüm şövalyesi, bu dövmeyi kırmanın bir yolunu bulmak için birlikte ilerlemelidir. Başarılı olmak, kendiniz için belirlediğiniz yolu yeniden sürdürmektir. Başarısız olmak, hor gördüğün şeye sonsuza dek bağlı kalmaktır.

Divinity II

Divinity II, Larian Studios tarafından üretilen bir aksiyon rol yapma oyunudur. 2009'daki ilk sürüm Ego Draconis altyazılıydı ve dtp Entertainment tarafından ve ABD'de cdv Software Entertainment tarafından yayınlandı. Flames of Vengeance geliştirmesini içeren güncellenmiş 2011 yeniden sürümü The Dragon Knight Saga ve Divinity II: Developer's Cut olarak 2012'nin son sürümü Focus Home Interactive tarafından yayınlandı.

Divinity II'nin güçlü özelliği, bir ejderha olarak hava muharebesi ile bir insan olarak daha geleneksel üçüncü şahıs aksiyon-rol oynama oyunu arasında geçiş yapma yetkisidir. 

Divinity II Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Oyunun ana odak noktası, görevleri tamamlamayı, oyun dünyasını keşfetmeyi ve çeşitli oyuncu olmayan karakterlerle etkileşimi içeren geleneksel aksiyon-rol oyunu olmasıdır. Oyunda dallanan konuşma ağaçları, oyundaki diğer olayları etkileyen seçimler ve platform oluşturma veya bulmaca öğeleri gibi savaş dışı bölümler gibi daha geleneksel rol yapma oyunlarından öğeler de kullanır. 

Oyunculara eğitim sırasında karakterleri için başlangıç ​​paketleri seçeneği sunulur, ancak ilerleme serbesttir ve oyuncu isterse karakterini farklı bir yönde geliştirmekte özgürdür. Beceriler, geleneksel rollere karşılık gelen "okullar" halinde gruplandırılmıştır, ancak tüm beceriler tüm karakterler tarafından kullanılabilir ve bu roller arasında karıştırmaya izin verilir. Birden çok zanaat biçimi mevcuttur: oyuncunun iksir yaratmasına izin veren simya; bir oyuncunun çağrılabilir bir ölümsüz evcil hayvanı özelleştirmesine izin veren büyücülük; ve karakterin ekipmanını yükselten büyüleyici.

Oyunda belirli bir noktadan sonra karakter, Savaş Kulesi olarak bilinen bir operasyon üssünün yanı sıra geniş alanlarda ejderha olma yeteneği kazanır. Ejderha savaşı, yer tabanlı savaşa benzer şekilde çalışır, ancak üç boyutludur; bir ejderha olarak, karakterin hala düzenli bir saldırısı, kullanabilecekleri becerileri ve yeteneklerini geliştirmek için ekipmanı vardır.

Divinity II Hikayesi

Oyuncu karakteri, eğitiminin sonunda, kalan son ejderhalarla savaşmaya yardım etmeleri için onlara gaddar güçler verildiğinde bir Ejderha Avcısı olarak başlar. Bu güçler ayrıca eğitimleriyle ilgili anılarını da siler, ancak anılarının hızla geri geleceği konusunda güvence alırlar. Olağan işlemler, yakınlarda görülen bir ejderha haberiyle kesintiye uğrar, oyuncu karakteri onlarla birlikte ejderhanın en son görüldüğü yere götürülür.

Oyun boyunca kahraman, Damned One Damian ile birkaç karşılaşma yaşar. Damian, Rivellon'u yok etmek için canavar ordularını toplar. Aşkı Ygerna'nın üvey babası Lucian'ın (ilk oyunun kahramanı The Divine One) ellerinde ölmesiyle bu tür eylemlere yönelmiştir. Oyuncu, Damian'ın kendisine ve Ygerna'ya yerleştirdiği tersine çevrilmiş bir ruh dövmesini öğrenir. Yani Ygerna'yı diriltmek Damian'ı öldürecektir. Kahraman, Ygerna'yı canlandırması için kandırıldığını ve tersine dönen ruh yapımının asla gerçek olmadığını keşfeder. Ygerna'yı canlandırdıktan sonra oyuncu, yankı salonunun içindeki kristal bir hapishanede mahsur kalır.

Flames of Vengeance adlı expansion paketinde Dragon Knight, Rivellon'un mesih figürü olan Divine Lucian'ın da hapsedildiği Hypnoteromachia düzlemindeki kristal bir hapishanede uyanır. Behrilin adında bir hayalet gelir ve Ejder Şövalyesi onu dünyevi hapishanesinden kurtarmaya yardım ederse İlahi Olan'ı serbest bırakmayı teklif eder. Hayalet onu, Damian'ın yok etme kampanyasından sonra Rivellon'daki son şehre taşır, ancak güçlü büyücü Zandalor tarafından yaratılan sihirli kalkan sayesinde hala ayaktadır. Kalkan kırılmadan önce işgalci gücü yok etmek ve şehrin savunmasını güçlendirmek için oyuncunun yardımına yalvarır.

Divinity II Geliştirme Süreci

Divinity II'deki geliştirme, Larian Studios'un bir Divinity devam filmi üzerinde ciddi bir şekilde geliştirmeye başlamak için yeterli parayı elde etmesinden sonra 2006 civarında başladı. Başından itibaren ejderhaya dönüşme özelliği düşünülerek planlanmış olan oyun, hatta ejderha ve insan formlarının ortasında yer alan ve karada savaşmak için güçlü bir form görevi görecek üçüncü bir forma da yer vermiş. Ancak model, oyundaki düşmanlar için yeniden kullanılmasına rağmen son oyunda uygulanmadı. Orijinal konseptler, Divine Divinity'deki orijinal Rivellon haritasına dayanan daha fazla alanın yanı sıra çok oyunculu, kooperatif ve Savaş Kulesi'ne verilen daha büyük önem gibi özellikleri içeriyordu.

Oyun, Oblivion ve Fallout 3'te kullanımıyla bilinen Gamebryo motorunu kullanır.

Ego Draconis'in ilk sürümünden sonra Larian, ilk oyundaki birçok hatayı ve sorunu düzeltecek ve motorun performansını iyileştirecek güncellenmiş bir sürüm yayınlamakla ilgilendi. Aynı zamanda, birçok kişi oyunun orijinal sonunun tatmin edici olmadığından şikayet ettiği için, oyunun bitiminden sonra gelecek bir expansion geliştirdiler. Ana oyuna ve genişlemeye yönelik güncellemeler, Flames of Vengeance eklentisi olarak birlikte satıldı veya The Dragon Knight Saga adıyla ana oyunla birlikte paketlendi. Flames of Vengeance ve The Dragon Knight Saga, Almanya'da Ağustos 2010'da ve diğer tüm dillerde Kasım 2010'da piyasaya sürüldü. The Dragon Knight Saga'nın 12 Nisan 2011'de Xbox 360'ta bir film müziği CD'si ve bir sanat kitabıyla birlikte piyasaya sürülene kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde perakende sürümü yoktu.

Divinity serisinin onuncu yıl dönümü ve Divinity Anthology'nin piyasaya sürülmesi için Larian, oyunda başka bir güncelleme yaptı ve son sürüme Divinity II: Developer's Cut adını verdi.

Divinity: Original Sin

Divinity: Original Sin, Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir rol yapma video oyunudur. Divinity oyun serisinin dördüncü ana girişi, orijinal Divine Divinity oyununun ve serideki diğer ana oyunların öncesini anlatır. İlk olarak 30 Haziran 2014'te Microsoft Windows'ta yayınlandı.

Kısmen Kickstarter tarafından finanse edilen oyun, onu oluşturan editörle birlikte gönderilerek oyuncuların kendi tek oyunculu ve çok oyunculu maceralarını oluşturmasına ve çevrimiçi yayınlamasına olanak tanır. Genişletilmiş bir hikaye ve yeni oyun seçenekleri içeren Divinity: Original Sin - Enhanced Edition adlı yeniden sürüm, 2015 yılında Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Linux ve OS X'te yayınlandı. birçoğu RPG türünü modernize etme yeteneğini övüyor. Divinity: Original Sin II adlı devam filmi 2017'de yayınlandı.

Divinity: Original Sin Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Original Sin, Divinity evreninde bir RPG'dir. Divinity: Original Sin, iki kahramanı ilgilendirir. Oyun, sıra tabanlı aksiyon ve macera, co-op çok oyunculu, etkileşimli bir dünya sunar ve yeni içerik oluşturmak için kullanılan bir modlama aracı içerir.

Divinity: Original Sin Hikayesi

Oyunun özelleştirilebilir kahramanları bir çift "Kaynak Avcısı"dır. Tek oyunculu modda, oyuncu ikisini de kontrol ederken, iki oyunculu kooperatifte her oyuncu birinin kontrolünü ele alır. Oyunun başlangıcında Kaynak Avcıları, Rivellon'un güneyindeki bir liman kasabası olan Cyseal'da bir belediye meclis üyesinin şüpheli bir Sourcerer tarafından öldürülmesini soruşturma emri alır.

Varışta, Cyseal'ı orklar ve ölümsüzler tarafından kuşatma altında bulurlar ve kısa süre sonra bunun daha iç kesimlerdeki Luculla Ormanı'nda yerleşik bir tarikat olan Immaculates ile bağlantılı bir Sourcerer komplosu tarafından düzenlendiğini keşfederler. Ayrıca Luculla Ormanı'nın koruyucusu Beyaz Cadı'nın cinayete karıştığını gösteren kanıtlar da bulurlar. Onu aramaları onları, onu Immaculates'in lideri Conduit tarafından bir buz bloğunun içinde kapana kısılmış olarak buldukları Hiberheim peri krallığına götürür. 

Serbest bırakıldıktan sonra, kendisini Icara olarak tanıtır ve kazara meclis üyesini öldürmekten suçunu kabul eder, ancak Lekesizler tarafından gerçekleştirilen Sourcery, toplu katliam ve insan kurban etme kanıtlarını ortaya çıkaran Kaynak Avcıları, ortak olana karşı onunla ittifak kurmayı seçer. Icara onlara Conduit'in aslında kendi görüşmediği kız kardeşi Leandra olduğunu açıklar ve onları onun planlarını öğrenmek için Lekesizlere sızmaya yönlendirir. Kaynak Avcıları, tarikatın Luculla Madenlerinde "tenebrium" adlı oldukça zehirli bir metal çıkardığını keşfederler ve burada Leandra tarafından tenebrium ve Kaynak kullanılarak Rivellon'u fethetmek için yaratılan yok edilemez ölümsüz savaşçılar olan "Ölüm Şövalyeleri" ile de karşılaşırlar. Leandra, Kaynak Avcılarını öldürmek amacıyla mayınları yok eder, ancak onlar, Ölüm Şövalyelerini savunmasız hale getiren arıza korumasıyla kaçmayı başarırlar.

Oyun boyunca, Kaynak Avcıları ara sıra "Yıldız Taşları" olarak bilinen sihirli kristallerle karşılaşırlar (bazıları Immaculates'in fedakarlıkları tarafından "kan taşlarına" dönüştürülür). İlkini bulduktan sonra, her ikisinin de hemen aşina olduğu, normal uzay-zamanın dışında gizemli bir kale olan "Homestead" e taşınırlar. Daha fazla Yıldız Taşı buldukça, onlardan Kaynağın, maddi dünyanın dışından gelen kötü bir güç olan Boşluk tarafından bozulmadan önce, yaşam tanrıçası Astarte ile ilişkilendirilen iyiliksever bir büyü olduğunu öğrenirler.

Kaynak Avcıları, Conduit'in izini, Lekesizler, orklar ve barbar paralı askerler tarafından istila edilen Hayalet Orman yakınlarındaki Hunter's Edge kasabasına kadar takip eder. Icara'nın sevgilisi ve Leandra'nın düşmanı büyücü Zandalor'un geride bıraktığı ve onları ormanın derinliklerine gizlenmiş eski bir Kaynak Tapınağı'na yönlendiren talimatları bulurlar. Tapınağın içinde Zandalor'u bulurlar ve ondan Leandra'nın amacının Homestead'den girebilecekleri Birinci Bahçedeki Tanrı Kutusu olduğunu öğrenirler.

Bahçede, Leandra ile yüzleşirler ve daha önce Hayalet Orman'da bunu yapmanın yolunu bulmuşlarsa, Icara ile ruh dövmesini geri yükleyebilirler. Tanrı Kutusuna ulaşan Kaynak Avcıları, Trife'ı yok etmek için Astarte ile güçlerini birleştirir, ancak önce Void Dragon'un kendisini çağırır. Devasa bir savaşta, Ejderhayı Kutuya geri sürmeyi başarırlar ve Astarte, Kaynak Avcılarına teşekkür ederek ve onlara diğer tanrıların bilerek Kaynağın bozulmasına izin verdiğini ifşa ederek sonsuza kadar onu korumak için kalır. Kaynak Avcıları daha sonra yeni bir maceraya atılmak için Birinci Bahçe'den ayrılır.

Divinity: Original Sin Geliştirilme Süreci

27 Mart 2013'te Kickstarter'da bir kitle fonlaması kampanyası başlatıldı. Larian, platformu kullanarak oyunun içeriğini ve oyun dünyasının tepkiselliğini genişletmek için ek fon sağlamayı amaçladı. Kickstarter, 26 Nisan'a kadar başarılı bir şekilde finanse edildi ve yaklaşık 950.000 $ topladı ve diğer kaynaklardan yapılan bağışlar, oyunun 4 milyon €'luk nihai bütçesinin toplamını 1.000.000 $'ın üzerine çıkardı.

Oyunun 2013'ün sonlarında çıkması bekleniyordu ancak 28 Şubat 2014'e ertelendi. Çıkış tarihi daha sonra 30 Haziran 2014'e ertelendi. Başlangıçta Larian, oyunun Windows ve OS X sürümlerini aynı anda yayınlamayı amaçladı ve OS X sürümü tamamlandıktan sonra bir Linux bağlantı noktasının zor olmayacağını belirtti. Ancak, oynanışa odaklanmak için OS X ve Linux sürümlerini ertelemeye karar verdiler. Linux ve Mac desteği, 23 Aralık 2015 tarihinde oyunun Gelişmiş Sürümü biçiminde sunuldu.

Mayıs 2015'te PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için genişletilmiş bir hikaye ve yeni oyun seçenekleri gibi yeni içerikler içeren oyunun geliştirilmiş bir sürümü duyuruldu. Yeniden sürüm daha sonra 27 Ekim 2015'te Windows için, ardından 23 Aralık 2015'te Linux ve OS X sürümleri için yayınlandı. Oyunun konsol versiyonu Focus Home Interactive tarafından yayınlandı. Sürüm ayrıca oyunun PC sürümünü zaten satın almış olan tüm oyuncular için ücretsizdi.

Divinity: Original Sin II

Divinity: Original Sin II, Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir rol yapma video oyunudur. 2014'teki Divinity: Original Sin'in devamı niteliğindeki oyun, Microsoft Windows için Eylül 2017'de, PlayStation 4 ve Xbox One için Ağustos 2018'de, macOS için Ocak 2019'da, Nintendo Switch için Eylül 2019'da ve iPadOS için Mayıs 2021'de yayınlandı.

Divinity: Original Sin II Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Divinity: Original Sin'de olduğu gibi, oyuncular tek başlarına veya gruplarında en fazla üç kişiyle birlikte oynayabilir. Arka plan hikayeleri olan birkaç önceden hazırlanmış karakter, oyuncu tarafından kullanılabilir. Oyuncular ayrıca oyunun başında özel bir karakter oluşturabilir ve istatistiklerini, ırklarını, cinsiyetlerini ve köken hikayelerini seçebilirler. Orijinal oyunun aksine, oyunculara mevcut ırklardan birinin ölümsüz karakterini yaratma imkanı da verilir. Steam Atölyesinde maksimum parti arkadaşı sayısını artıran modlar olmasına rağmen, kendilerine yardımcı olması için en fazla üç arkadaş toplayabilirler.

Oyuncular, grup üyelerini ayırabilir ve bireysel olarak kontrol edebilir, bu da potansiyel olarak karmaşık savaş taktiklerine ve rol oynama fırsatlarına yol açar. Oyun, hem rekabetçi hem de co-op'a dayalı hem çevrimiçi hem de yerel çok oyunculu modlara sahiptir. Beceri oluşturma sistemi, oyuncuların becerilerini karıştırmasına ve değiştirmesine olanak tanır. Oyun ayrıca, oyuncuların iki farklı takıma ayrıldığı ve bir arena haritasında birbirlerine karşı savaştığı rekabetçi bir çok oyunculu moda sahiptir.

Divinity: Original Sin II Hikayesi

Oyun, Divinity: Original Sin'den yüzyıllar sonra, Rivellon'un fantastik dünyasında geçiyor. Rivellon'daki canlı varlıklar, Kaynak olarak bilinen bir enerji biçimine sahiptir ve Kaynakçılar olarak adlandırılan kişiler, gelişmiş büyüler yapmak veya fiziksel savaş yeteneklerini geliştirmek için Kaynağı manipüle edebilir. Rivellon'un Yedi Tanrısı, ortak Kaynak güçlerinin bir kısmından vazgeçmiş ve onu, güçlerini Boşluğu durdurmak için kullanan, İlahi olarak bilinen Lucian adlı bir kişiye aşılamıştır. Ancak Lucian, Void ile Rivellon arasındaki Perdeyi zayıflatan oyun başlamadan önce ölür ve karanlık tanrıları Tanrı Kral'ın rehberliğinde Void'in canavarca yaratıkları Rivellon'u istila etmeye başlar.

Oyunun başında, bir Sourcerer olan oyuncu karakteri, İlahi Düzen tarafından yakalanır ve Fort Joy olarak bilinen bir ada hapishanesine gönderilir. Oraya giderken devasa bir Kraken Voidwoken saldırır ve gemiyi batırır, ancak oyuncu karakteri, oyuncuya "Godwoken" diyen gizemli bir ses tarafından kurtarılır.

Godwoken, Fort Joy'da, Lucian'ın oğlu Alexandar ve infazcısı Dallis tarafından yönetilen İlahi Düzen'in acımasız rejimine tanık olur. Fort Joy'daki kaynakçılar, Kaynaklarından "temizlenir" ve onları akılsız kabuklara dönüştürür. Godwoken, yaklaşık 1000 yıl önce ölmüş olan Braccus Rex adlı zalim bir Sourcerer kralı olduğunu da öğrenir. Godwoken, kaleden kaçar ve Yedi Tanrı'dan biriyle karşılaştıkları Yedi Tanrı'nın krallığı olan Yankı Salonu'nu ziyaret eder. Tanrı, gemide Godwoken'ı kurtardıklarını ve zayıflamış Peçe'nin Hiçlik'in Rivellon'a girmesine izin vererek Tanrıların güçlerini tükettiğini açıklar. Tanrı, Uyanmış Olan'ı bir sonraki İlahi olmaya ve Boşluğu geride tutmaya teşvik eder. Godwoken daha sonra adadan kaçar.

Godwoken, Reaper's Coast adasına yelken açar. Orada, Kaynak güçlerini genişletirler. Tanrılarıyla yeniden karşılaştıklarında, İlahi olmaya yetecek kadar Kaynağı emebilecekleri Yükseliş Kuyusuna yönlendirilirler. Godwoken ayrıca Dallis'in Kaynağı sonsuza kadar temizleyebilen bir eser olan Aeteran'ı kazdığını öğrenir. Ayrıca Godwoken, Rivellon'un orijinal sakinleri olan Eternals adlı bir ırkın üyesi olduğunu iddia eden ölümsüz bir varlık olan Aeterna ile tanışır. 

Godwoken, Well of Ascension'ın bulunduğu İsimsiz Ada'ya yelken açar. Orada, Void'deki Ebedilerin Hiçlik Uyanmış olduğunu ve Ebedilerin eski kralının Tanrı Kral olduğunu öğrenirler. God King ve Voidwoken, Rivellon'a geri dönmeyi ve orayı kendilerinin olarak geri almayı planlar. Godwoken, Kuyuya ulaşır, ancak onlar İlahi olamadan Dallis ortaya çıkar ve Aeteran ile Kuyuyu yok eder. Godwoken'ın başarısızlığı, onlara saldıran Tanrılarını kızdırır, ancak Godwoken onları yener.

Godwoken, Dallis'i Arx şehrinde Lucian'ın Mezarı'na kadar takip eder ve Lucian'ı içeride canlı bulur. Lucian, sahte ölüm uydurduğunu ve mezarına saklandığını ve Kaynağı Yedi'den Boşluğun değil kendisinin çektiğini açıklar. Lucian, tüm Kaynağı Rivellon'dan temizlemeyi ve onu dünyaya barışı getirmek için Peçe'yi kalıcı olarak mühürlemek için kullanmayı planlar. 

Braccus Rex, Dallis'in kontrolünden kurtulur ve Kraken'i Godwoken, Lucian ve Dallis'e saldırması için çağırır. Braccus Rex yenildikten sonra son, oyuncunun seçimine bağlı olarak değişir: Godwoken bir sonraki İlahi olabilir, Rivellon'daki tüm Kaynakları temizleyebilir, Kaynağı ve İlahi Vasfın güçlerini dünyaya salabilir veya Tanrı Kral'ın Rivellon'a dönmesine izin verebilir. 

Divinity: Original Sin II Geliştirilme Süreci

Oyun ilk olarak 12 Ağustos 2015'te duyuruldu. Oyunun 26 Ağustos'ta Kickstarter'da çıkacağı duyurulmuştu. Oyun, Kickstarter'daki 500.000$ hedefine 12 saatten kısa sürede ulaştı. Sonunda, toplamda 2 milyon doların üzerinde fon toplandı. Larian, şirketin oyunu geliştirirken topluluğun görüşlerini almak ve bu oyun için ilk başta sahip oldukları vizyonu daha da genişletmelerine izin vermek için tekrar Kickstarter'a yönelmeye karar verdiğini açıkladı. Oyunun müzikleri, 2015 yılında ölen eski dizi bestecisi Kirill Pokrovsky'nin yerini alan Borislav Slavov tarafından bestelendi.

Oyun, 15 Eylül 2016'da Microsoft Windows için erken erişim için yayınlandı ve 14 Eylül 2017'de tamamen yayınlandı. Lansman gününde Larian'ın geliştirme stüdyosunun bulunduğu Ghent'te bir elektrik kesintisine rağmen, oyun başarılı bir şekilde piyasaya sürüldü ve bir hafta içinde 75.000 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı ve o sırada Steam'de en çok oynanan oyunlardan biri oldu.

Orijinal oyunun sahipleri için ücretsiz bir "geliştirilmiş sürüm" güncellemesine ek olarak, 31 Ağustos 2018'de Bandai Namco Entertainment tarafından PlayStation 4 ve Xbox One'da da yayınlandı. Ayrıca 31 Ocak 2019'da macOS için ve 4 Eylül 2019'da Nintendo Switch için yayınlandı.

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com