Animal Crossing

2001 yılında çıkışından bu yana milyonlarca satan Animal Crossing oyununun hikayesinden karakterlerine kadar pek çok bilgi Animal Crossing rehberi yazımızda.

Animal Crossing, Nintendo tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir sosyal simülasyon video oyunu serisidir. Dizi, Katsuya Eguchi ve Hisashi Nogami tarafından tasarlandı ve oluşturuldu. Animal Crossing'de oyuncu karakteri, çeşitli antropomorfik hayvanların yaşadığı bir köyde yaşayan ve balık tutma, böcek yakalama ve fosil avcılığı gibi çeşitli aktiviteler yapabilen bir insandır. Seri, açık uçlu oynanışı ve zamanın gerçek geçişini simüle etmek için video oyun konsolunun dahili saatini ve takvimini kullanması ile dikkat çekiyor.

2001'deki ilk çıkışından bu yana, dünya çapında beş Animal Crossing oyunu yayınlandı. Seri hem eleştirel hem de ticari açıdan başarılı oldu ve dünya çapında 72 milyondan fazla sattı. Üç yan oyun da yayınlandı: Nintendo 3DS için Animal Crossing: Happy Home Designer, Wii U için Animal Crossing: Amiibo Festival ve mobil cihazlar için Animal Crossing: Pocket Camp. Nintendo Switch oyunu Animal Crossing: New Horizons için Animal Crossing: New Horizons – Happy Home Paradise adlı ücretli bir DLC de yayınlandı.

Animal Crossing Oynanışı - Nasıl Oynanır?

Animal Crossing oyunlarında oyuncu, antropomorfik hayvanlarla dolu kırsal bir köye taşınan ve orada süresiz olarak yaşayan bir insan karakterinin rolünü üstlenir. Oynanış açık uçludur: oyuncuların tanımlanmış hedefleri yoktur, bunun yerine köyde eşya toplama, bitki dikme, böcek yakalama, balık tutma ve köyün sakinleriyle sosyalleşme gibi herhangi bir sayıda faaliyet gerçekleştirerek zamanlarını geçirmeleri teşvik edilir. Animal Crossing oyunları, video oyun konsolunun dahili saati ve takvimi kullanılarak gerçek zamanlı olarak oynanır. Bu nedenle, oyun dünyasında geçen zaman, içinde bulunulan mevsimi ve günün saatini olduğu kadar gerçekte de bunu yansıtır. Tatiller veya bir ağacın büyümesi gibi bazı oyun içi olaylar belirli zamanlarda gerçekleşir veya geçmesi için belirli bir süre geçmesi gerekir.

Animal Crossing serisinin dikkate değer bir özelliği, bazıları oyunun sonucunu etkileyen yüksek düzeyde özelleştirmedir. Oyuncu karakteri, oyunun başlangıcında gerçek hayattaki oyuncu tarafından hem adlandırılır hem de cinsiyetlendirilir ve görünümleri, özel kıyafetler ve aksesuarlar satın alarak veya tasarlayarak veya saç stilini değiştirerek değiştirilebilir. Oyuncunun evi ayrıca döşenebilir, dekore edilebilir ve daha sonra genişletilebilir: oyuncu mobilya satın alıp toplayabilir ve evin herhangi bir yerine yerleştirebilir, ayrıca hem duvar kağıdını hem de zemin tasarımlarını değiştirebilir. Oyun ilk başladığında arazisi, bina konumları ve ilk sakinleri rastgele oluşturulurken (oyuncunun verilen dört kasaba arasında karar verdiği New Leaf ve oyuncunun benzer şekilde verilen dört ada arasında karar verdiği New Horizons hariç), köyün adı ve marşı ile sakinlerin bazı sloganları da oyuncu tarafından belirlenir.

Eşya toplamak Animal Crossing'in önemli bir yönüdür: oyuncu köyü keşfedebilir ve ağaçlardan meyveler, deniz kabukları ve atılan eşyalar dahil olmak üzere nesneleri toplayabilir. Neredeyse tüm nesneler, oyun içi para birimi olan Zil karşılığında satılabilir. Oyuncular, daha fazla Zil elde etmek için nesneler toplar ve bu çanlar daha sonra mobilya ve giysi satın almak, ev genişletmeleri satın almak ve oyun oynamak için kullanılabilir. Balık tutma ve böcek toplama gibi diğer etkinlikler için özel araçların çoğu mevcuttur. Fosiller ve tablolar gibi özel eşyalar köy müzesine bağışlanabilir. Oyuncu, sohbet ederek, mektup gönderip alarak, takas yaparak veya saklambaç oynayarak diğer hayvan sakinleriyle sosyalleşmeyi seçebilir. Sakinler, oyuncunun eylemlerine bağlı olarak köye girip çıkabilirler.

Animal Crossing, oyuncular arasında hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak bir tür iletişime izin verir. Tek bir köyde en fazla dört insan oyuncu barındırılabilir, ancak herhangi bir zamanda yalnızca bir kişi köyü keşfedebilir. Oyuncular, köy postanesi veya ilan panosu aracılığıyla yazılı mesajlar yoluyla etkileşim kurabilirler. GameCube yinelemesi, oyuncuların oyun verileriyle yazılmış hafıza kartlarını takas ederek diğer köylere seyahat etmelerine olanak tanır, ancak sonraki tüm taksitler, oyuncuların Nintendo Wi-Fi Bağlantısı aracılığıyla çevrimiçi seyahat etmelerine ve etkileşimde bulunmalarına izin verir, ancak City Folk ayrıca DS Suitcase'in başkalarının kasabalarına seyahat edin.

Animal Crossing Hikayesi ve Karakterler

Tom Nook, hem dükkan sahibi hem de emlak komisyoncusu olarak görev yapan bir tanuki karakteridir ve oyuncuya evleri için borç verir ve çeşitli iyileştirmeler yaparken faizsiz geri ödemelerine olanak tanır.

Bay Resetti, oyuncular oyunu kaydetmeden her kapattığında, oyunun sistemlerinden birini atlattıkları için onları azarlayan, yeraltından ortaya çıkan bir köstebek karakteridir. Yeni bir otomatik kaydetme işlevi nedeniyle, Kurtarma Hizmeti operatörü olarak yeni bir iş bulmasına rağmen Animal Crossing: New Horizons'daki işinden "kovuldu".

KK Slider, oyuncunun kasabasında belirli gecelerde çalan dizi bestecisi Kazumi Totaka'ya dayanan, köpek gezdiren bir müzisyendir. Daha sonra, müziğinin "özgür olmak istediğini" söyleyerek, çalan şarkının ücretsiz bir kopyasını oyuncuya verir. Bu, bazı hayranlar tarafından müzik korsanlığına destek olarak görüldü, ancak Nintendo bunun sosyal yorum amaçlı olduğunu reddetti.

New Horizon'da Isabelle, kasaba topluluk yöneticisi ve Tom Nook'un sekreteri olarak görünür. İlk olarak, oyuncu karakterine asistan olarak benzer bir amaca hizmet ettiği New Leaf'te tanıtıldı. Oyuncuların kasabanın bayrağını ve melodisini değiştirmesine ve ayrıca kasaba yaşamının belirli yönlerini (takma adlar ve köylü kıyafetleri) sıfırlamasına izin verir.

Tom Nook'un çırakları Timmy ve Tommy, serinin sonraki oyunlarında Nook's Cranny marketini yönetirler. Able Sisters ayrıca oyuncu için kıyafet sunar ve Mabel ve Sable kardeşler tarafından yönetilir. İki yeni karakter, Orville ve Wilbur, ıssız adadaki tek havaalanı olan Dodo Havayollarını yönetiyor.

Animal Crossing Geliştirme Süreci ve Oyunları

Animal Crossing ilk olarak Japonya'da Nintendo 64 için 14 Nisan 2001'de yayınlandı. Aynı yıl GameCube'de geliştirildi ve yayınlandı. Bu sürüm yerelleştirildi ve 16 Eylül 2002'de Kuzey Amerika'da, 17 Ekim 2003'te Avustralya'da ve 24 Eylül 2004'te Avrupa'da yayınlandı. "Dōbutsu no Mori e+" adlı genişletilmiş sürüm 27 Haziran 2003'te Japonya'da piyasaya sürüldü. Oyunun Nintendo 64 versiyonu, 2006 yılında iQue Player için Çin'de yayınlandı.

Wild World Nintendo DS için 23 Kasım 2005'te Japonya'da, Kuzey Amerika'da 5 Aralık 2005'te, Avustralya'da 8 Aralık 2005'te ve Avrupa'da 31 Mart 2006'da yayınlandı. Seride Nintendo Wi-Fi Connection kullanan ilk oyundu. Oyun daha sonra 13 Ekim 2016'da Wii U Virtual Console'da yeniden yayınlandı, ancak Wi-Fi çok oyunculu özelliği Nintendo Wi-Fi Connection'ın kullanımdan kaldırılması nedeniyle kullanılamıyor.

Avrupa ve Avustralya'da Let's Go to the City olarak bilinen City Folk, Wii için Kuzey Amerika'da 16 Kasım 2008'de, Japonya'da 20 Kasım 2008'de, Avustralya'da 4 Aralık 2008'de ve Avrupa'da Aralık'ta piyasaya sürüldü. 5, 2008.[20] Daha sonra 2010 yılında Güney Kore'de yayınlandı. Oyuncuların çevrimiçi oyun sırasında birbirleriyle konuşmasını sağlayan bir aksesuar olan Wii Speak'i kullanan ilk Wii oyunuydu.

New Leaf, E3 2010'da duyuruldu. Nintendo 3DS için Japonya'da 8 Kasım 2012'de, Kuzey Amerika'da 9 Haziran 2013'te, Avrupa'da 14 Haziran 2013'te ve Avustralya'da 15 Haziran 2013'te yayınlandı. Dizide ilk kez oyuncular Belediye Başkanı rolüne atanıyor. Kasım 2016'da, birkaç yeni konum, öğe ve etkinlik ekleyen Welcome Amiibo adlı yeni bir güncelleme yayınlandı.

Happy Home Designer, Nintendo 3DS için bir topluluk simülasyonu video oyunudur ve Animal Crossing serisinin ilk ürünüdür. 30 Temmuz 2015'te Japonya'da, 25 Eylül 2015'te Kuzey Amerika'da, 2 Ekim 2015'te Avrupa'da ve 3 Ekim 2015'te Avustralya'da yayınlandı. Oyun, köylülerin isteklerine göre evler tasarlama etrafında dönüyor. Oyuncular, Amiibo kartlarını tarayarak özel karakterlerin evlerini tasarlama yeteneğinin kilidini açabilir. Oyunun Metacritic'te 100 üzerinden 66 puanı var, bu da "karışık veya ortalama incelemeler" anlamına geliyor.

Amiibo Festivali, Kasım 2015'te yayınlanan ve Amiibo'yu yoğun bir şekilde kullanan Wii U için bir parti video oyunudur. Eleştirmenlerden olumsuz eleştiriler aldı. Nintendo Entertainment Planning & Development ve NDcube tarafından geliştirilmiştir.

Nisan 2016'da Nintendo, daha sonra Animal Crossing: Pocket Camp olarak adlandırılan bir Animal Crossing mobil oyununun mobil oyun serisinin bir parçası olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu. Oyun, Ekim 2017'de Avustralya'da geçici olarak piyasaya sürüldü ve 21 Kasım 2017'de dünya çapında piyasaya sürüldü. Pocket Camp, Metacritic'te 100 üzerinden 72 puan aldı.

New Horizons, Nintendo Switch için Eylül 2018'de bir Nintendo Direct'te duyuruldu. Oyun, 20 Mart 2020'de dünya çapında piyasaya sürüldü, ancak ilk olarak 2019 için piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Bir ay içinde beş milyon dijital satışa ulaşan ilk konsol oyunu oldu ve yüksek satışlar genellikle COVID-19 salgını sırasında sosyal mesafe ve evde kalma emirlerine atfedildi.

Oyun, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, seride lansmandan sonra ek içerik alan birkaç oyundan biri oldu ve gelecekteki eklemelerin yolda olduğu söyleniyor. Oyun, The Game Awards 2020'de En İyi Aile Oyunu ödülünü kazandı. Ekim 2021'de Nintendo, Animal Crossing: New Horizons için Happy Home Paradise adlı ücretli bir DLC duyurdu. DLC, 5 Kasım 2021'de yayınlandı. Happy Home Paradise, Animal Crossing: Happy Home Designer'ın devamı niteliğindedir ve oyuncunun tatil evlerine adanmış bir tatil yeri olan bir takımadadaki köylüler için tatil evleri tasarlamasını içerir. Bu DLC'de köylü olmayan iki yeni karakter tanıtıldı. Bir deniz ayısı olan Wardell, takımadaların genel merkezinin içindeki dükkânı işletiyor. Küçük bir maymun olan Niko, rıhtımda bir teknenin yanında bulunabilir. DLC ayrıca nookphone'a Room Sketch ve Happy Home Network uygulaması dahil olmak üzere ek uygulamalar ekler.

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com