Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 9 Ocak - 15 Ocak

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyun listesinde bu hafta 7 ücretsiz karşındayız. Platformlara özel ücretsiz oyunları kaçırma, oyun keyfini yakala.

Bu hafta da birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 7 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu Shadow Tactics: Aiko's Choice ile başlayan listemiz The Anacrusis ile son buluyor. Toplamda 7 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için sakın okumayı bırakma, çünkü birbirinden muazzam oyunlar seni bekliyor! E haydi, başlayalım o zaman.

Shadow Tactics: Aiko’s Choice

Epic Games

Masadan birer birer eksiliyor muydu yoksa dostlar... Eskimeyen ne var biliyor musun, Shadow Tactics! Oyunculara kendini sevdirmeyi başaran gizlenme taktik türündeki ilk oyunu ile öldüğüne inanılan Commandos türünü meydanlarda tüm artistliğiyle dirilten ve yıllardır hasretinden bir sigara yaktığımız Desperados'u ortamlara geri döndüren Mimimi Games, "Yetti gayrı, artık herkes bizi sevecek!" diyerek en büyük kozunu oynuyor ve Aiko’s Choice isimli bu muazzam ek paketi ortaya çıkarıyor. Eh, artık oyunu oynamış kimse tarafından platonik kalamıyor.

Ee peki ne dönüyor bu Aiko’s Choice'da? Hikaye Shadow Tactics'in ilk oyununun ortasında yani Edo erası Japonya'sında, ana kahramanlar ezeli düşmanları olan Kage-Sama'nın kampını yerlebir etmeden evvel geçiyor. Spoiler vermek gibi olmasın ama oyunun başında Leydi Chiyo bizimkilerin üssünü basınca oyun başlıyor kızışmaya. Bu oyunda da eski kahramanlar emrimize amade, fakat hikaye genelde usta ninja Aiko'nun çevresinde dönüyor. O zaman bir spoiler daha... Oyunda, düşmanlarının dikkatini geyşa kılığına girerek dağıtan bir usta ninja görüyoruz. Oyun gurmeleri, buraya... Bu oyun leziz!

Shadow Tactics - Aiko's Choice'u kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Kerbal Space Program

Epic Games

Simülasyon oyunları bize tır mı sürdürtmedi, çöp aracı mı kullandırtmadı, paraşüt mü açtırtmadı... Neleri neleri tecrübe ettik oyunlar sayesinde. Doymadım dediğini duyar gibiyiz? O zaman seni buraya alalım, işte karşında kendi mekaniğini kurmana izin vererek fezaya ulaştıran Kerbal Space Program! Yalnız dikkat, bağımlılık yapabilir. Neden mi? Kerbal Space Program oyuncuya astronot olma deneyimini en ayrıntılı şekilde yaşatan bir uzay simülasyonu ve yapımına NASA birinci dereceden dahil oldu. Yani bir kez oynadıktan sonra altının seni kesmeyeceğini garanti ederiz.

Sıkıcı yeryüzüne elveda, şimdi biraz uzay konuşacağız. Her simülasyon gibi Kerbal Space Program de epey meşakkatli, konu bir de ileri uzay teknolojisi olunca oynanışı bir miktar zorluyor. Ancak bu gözünü korkutmasın, zorluk seviyesi oyuncu tarafından ayarlanabilir. Öyle FromSoftware oyunları gibi insanı kanserize etmiyor yani. Yine de ortam kocaman bir güneş sistemi olunca her hareketi dikkatli atmakta fayda var, zira en ufak hatada kıyamet oluşturabiliriz. Birçok astronot ve NASA çalışanının oynadığını itiraf ettiği bu oyunu şiddetle öneriyoruz. Hata affetmeyen bu oyun tam mükemmeliyetçiler için! Bir de bilime ve uzaya ilgin varsa tadından yenmez.

Kerbal Space Program'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

The Evil Within 2

Prime Gaming

Elimizde piramit kafa kalmadı, onun yerine hayalet kadın verelim? Emin ol, piramit kafadan bile korkunç! Nasıl tasvir etsek... Samara'ya benziyor ama Geralt'ın avladığı çığlık atan wraith'leri de andırıyor. 2013 yılında Shinji Mikami yeni bir korku oyunu tasarlıyor denildiğinde içimiz titremişti çünkü Resident Evil ve Dino Crisis oyunlarını yapan birinden sağlam oyun bekliyorduk. Beklediğimiz gibi de olmuştu. The Evil Within bizi korkuya doyurmuştu. Yalnız selefiyle her ne kadar safkan bir korku oyunu olsa da ikinci oyunu korku temasından birazcık sıyrılarak oyuncu daha çok aksiyon ve gizlilik taraflarına odaklansın istenmiş.

Mikami, önce Tango Gameworks şirketini kurmasıyla, sonra da Bethesda gibi bir devi arkasına almasıyla kritik bir atak yaparak The Evil Within ile senelerdir hasretini çektiğimiz Resident Evil ambiyansını tekrar sevenleriyle buluşturdu. İlk oyunu öngörmek epey zordu ve oyun her konuda bizi tatmin etmişti. Peki ya ikinci oyun? The Evil Within 2, piyasaya sürüldüğü yıl selefi kadar ilgi görmedi. Yine de eğer aradığın 15 saatlik sürükleyici bir korku oyunuysa Sebastian’ın hikâyesini standardın dışında kurgulayan, STEM sisteminin arka planında dönen olaylara yer veren ve yarı açık dünyada korkuyu deneyimleme fırsatı veren bu oyunu şiddetle tavsiye ediyoruz. Baştan uyaralım, çok fazla jump scare var! Prime Gaming yılın ilk bombasını patlattı ve 350 TL'lik oyunu bu ay ücretsiz yaptı!

The Evil Within 2'yu kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Beat Cop

Prime Gaming

Herkes 80'lerin aksiyon filmlerinde tasvir edilen Amerikan polislerini bilir. Donut yiyen, sigara içen, güneş gözlüklü, deri ceketli ve aşırı cool Amerikan polisleri... Yapımcıları tam olarak bu filmlerdeki polislerden etkilenmiş olacak ki böyle bir oyun yapmışlar. Piksel grafikleriyle sanki Police Academy'den fırlamış gibi görünen Jack Kelly isimli bir dedektif polisi canlandırdığımız bu oyun, parıltılı retro bombasını üzerimize fırlatıyor ve bize dolu dolu nostalji cümbüşü yaşatıyor. Toplamda 12 dili destekleyerek dünyayı kucaklayan oyunda mafya, çete ve halk/polis olmak üzere üç ayrı sınıf var. Hangi sınıfla iyi, hangi sınıfla kötü anlaştığın ise sana kalmış. 

Dedektif polis olduğumuza bakma, oyunda başımızdan geçenler tam bir trajedi. Biz onurumuzla, gururumuzla, şerefimizle işimizi yaparken adımız Senatör ile kötü mü anılmıyor, cinayete mi karışmıyor, çalınan elmaslardan aranır hale mi gelmiyor... Şehrin güvenliğiyle uğraştığımız kalmıyor, bir de kendi yakamızı kurtarmanın peşine düşüyoruz. Patates olmuş bu polisin kaderi senin elinde anlayacağın. Biraz piksel grafik, bolca eğlence, az miktarda trajedi ve Hüsnü Çoban ekolünde bir polisi daha önce hiç oynamadım dememek için Beat Cop’ı oynamadan geçmeyiniz.

Beat Cop'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Lawn Mowing Simulator

Prime Gaming

Hanımlar, beyler... İşte karşınızda çim biçme simülasyonu olan Lawn Mowing Simulator! "Ee? Biz napalım şimdi bunu" demeden okumaya devam et. Oyun kulağa her ne kadar tuhaf gelse de başına oturduğunda zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsun. Enteresan bir şekilde rahatlatıcı etkiye sahip bu oyun bizim gibi apartman bebelerinin belki de içinde ukde olan bir deneyim sunuyor. Pek çok lisanslı çim biçme aracı bulabileceğimiz oyunda Büyük Britanya'nın yemyeşil kırsallarına bodoslama dalmanın keyfini de biz anlatmayalım, sen yaşa. 

Görsel ve fiziksel yönden özenle tasarlanmış Lawn Mowing Simulator, gerçek dünyanın önde gelen çim biçme makineleri markalarından olan Toro, SCAG ve STIGA'ya yer veriyor. Oyun Kariyer Modu, Serbest Mod ve Görev Modu olarak üç oynanışa sahip. Her modda arazi kontrolü yapmak, bıçak yüksekliğini belirlemek ve motor yükünü ölçümlemek gibi uymakta yükümlü olduğun kurallar var. Şerit silindir, malçlama kiti, çim toplayıcı, sap parçalayıcı gibi birçok aksesuarı bizimle tanıştıracak bu oyun çim biçme deneyimini üst seviyeye çıkaracak.

Lawn Mowing Simulator'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Breathedge

Prime Gaming

Fazla uzak duramadık, geldik tekrar uzaya. Hazırsan bir de Breathedge uzayına göz atalım mı? Denizde hayatta kalma oyunu Subnautica'yı andıran Breathedge'in oldukça rahat oynanan bir craft ve görev sistemi var. Bu açıdan Subnautica ile arasında dağlar kadar fark yaratan oyun Subnautica'daki gibi kaybolmuşluk ya da üşenme hissi yaratmıyor. Tehlikeli bir uzay ortamında oyuncuyu survival bir gerilimin içine fırlatan oyun, hayatta kalma oyunu tiryakilerinin gözdesi olabilecek nitelikte. Hoş grafikleriyle uzayın soğuk ve katı atmosferini iliklerine kadar hissettiren bu oyunu anlatmaya başlayalım o halde.

Çoğu hayatta kalma oyununda olduğu gibi, Breathedge'de de hayatta kalmak için yiyeceğe, suya ve ısınmaya ihtiyacın olacak. Bu üçünü de uzayda kendi başına başaramayacağından ötürü kurtarma ekibiyle irtibat kurman gerekecek çünkü kıyafetindeki oksijen limitli ve yakında bitecek. Bu oyunun muhtemelen en sinir bozucu aynı zamanda da en heyecan verici yönü ise limitli oksijenin yüzünden daima acele etmek zorunda kalman. Oyunda otomatik kayıt bulunmuyor, emeklerinin heba olmaması için oyunu ara sıra Esc tuşundan kaydetmeyi unutma deriz. Bir de bizim sonradan keşfettiğimiz bir Alt tuşu var diye de ekleriz. Bu tuş özellikle uzayda materyallere yaklaşırken odaklanma için kullanılıyor, böylelikle yavaşlayıp almamız kolay oluyor.

Breathedge'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

The Anacrusis

Steam

Bir baktık ki Half-Life ve Left 4 Dead gibi epik oyunların hikaye yazımında yer almış olan BAFTA ödüllü Amerikalı oyun yazarı Chet Faliszek'in co-op birinci şahıs oyunu olan The Anacrusis de bu hafta ücretsiz olmuş! 60'ların casusluk havasını muhteşem işlemiş bu oyunda aşırı cool bilim kurgu silahları ile uzay gemilerini istila eden ucubelerle savaşıyoruz. Konu olarak bambaşka bir kurgu sunsa da L4D ile benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. İlla muhatap edecekler bizi çirkin yaratıklarla. 

Anacrusis, keşfedilen uzayın kenarında mahsur kalan devasa bir yıldız gemisinde geçen dört oyunculu, işbirlikçi bir birinci şahıs nişancı oyunu olarak kalplerimizi fethetmeyi başardı. Ekibimizle paylaşabileceğimiz avantajların ve silahların gani gani olduğu, yeni oyun yollarının kilidini açmak için uzaylı ordularına karşı döngüye sıkışmış bir savaşta arkadaşlarımızla beraber mücadele etmemize olanak sağlayan oyun, zombimsi temasından beklenmeyecek şekilde Gaspar Noe filmlerinden alışık olduğumuz estetik bir renk cümbüşüne de sahip. 

The Anacrusis'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com