Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 30 Ocak - 5 Şubat

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyunlar serisinde bu hafta 7 ücretsiz oyunla karşındayız. PS Plus, Prime Gaming ve Epic Games'de ücretsiz oyunlar seni bekliyor.

Bu hafta da birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 7 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu Adios ile başlayan listemiz Destiny 2: Beyond Light ile son buluyor. Toplamda 7 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için sakın okumayı bırakma, çünkü birbirinden muazzam oyunlar seni bekliyor! E haydi, başlayalım o zaman.

Adios

Epic Store

Adios, Kansas’taki bir domuz yetiştiricisini ve cinayetlerini örtbas etmek için bu domuzları kullanan mafyayı konu alan sinematik bir aksiyon-macera oyunu. Oyunda biz artık bu işlere bulaşmak istemiyoruz, "bırakacağım bu işleri" diyoruz ve bunu mafyaya söylemeye karar veriyoruz ama tabi işler bizim istediğimiz gibi gitmiyor. Karakterimiz de "YETTİ LAN!" diyerek bu işe bir son vermek istiyor ve maceramız tam bu noktada başlıyor. Oyunun hikayesi ise tamamen bu süreçte vereceğimiz kararlara bağlı. Görevleri tamamlamak için bir adada bulunan zorlu mücadelelere katılacağız ve gizli sırları keşfetmeye çalışacağız. Bu esnada ise Adios, güzel grafikler, eğlenceli oyun mekanikleri ve ilginç bir hikaye sunuyor.

Adios oyun hikayesi, bir adada bulunan gizemli bir organizasyonun sırlarını keşfetmeye odaklanıyor. Yani organizasyonların sırlarını araştırırken aynı zamanda adadaki görevleri tamamlamak için zorlu mücadelelere de katılmak zorundayız. Oyuncu, silah kullanarak düşmanları yok etmeye çalışabilir veya sessizce hareket ederek fark edilmeden ilerleyebilir. Hell is Others, evimizin dışında gerçeklik ve delilik arasındaki çizgide yer alan Century City cehennemine kadar uzanan, yukarıdan görüş açısına sahip enteresan bir nişancı oyunu. Bu şehirde kanın para birimi olduğunu fark ederek gezersen işin daha da kolaylaşır.

Adios'u kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Hell is Others

Epic Store

Hell is Others, bir sanal gerçeklik oyunu ve hikayesi, oyuncuların bir adaya hapsedildiğini ve diğer oyuncularla etkileşim içinde kalarak hayatta kalmaya çalışmasını konu alıyor. Hell is Other Demons Arcade Pixel oyunların en eğlenceli hallerinden birisidir diyebiliriz. Bu oyunda gerçekten hızlı bir oynanış yapısı ve zorlayıcı haritaları ile biz oyuncuları gerçekten güzel bir arcade savaş oyunu bekliyor. Birkaç farklı karakter ve silah bulunan oyunda amacımız düşmanları yenmek ve oyun sonu canavarını öldürmek. Aslında hikâyeli bir oyun gibi dursa da hikayeden ziyade daha çok bölüm tarzında oluşan bir oyun ve bölüm sonu canavarları gerçekten çok zorlayabiliyor.

Oyunun amacı, diğer oyuncularla ilişki kurma, güvendiğin veya güvenmediğin oyuncuları takip etme, hayatta kalmak için gerekli malzemeleri toplama ve sonunda adayı terk etmeye çalışmak aslında. Bu yönden bir nevi Among Us ve Town of Salem'i andırıyor çünkü diğer oyunculara güvenip güvenmemen hayati değer taşıyor. Esas gayesi hayatta kalmak olan bu oyun, retro tarzı ve gerçekten emek harcanmış özenli çizimleri ile oynamasından daha çok izlemesi çok eğlenceli. Oyun içerisinde bulunan ses kalitesi ve şarkıları ile kalbimizi fethettiğini çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz, zira savaşın aksiyonu ile şarkıların ritimleri çok düzgün ve uyumlu bir şekilde artıyor. En iyi ses kalitesi için kulaklık ile oynamanızı önerdiğimiz bu oyunu biz canımız sıkıldıkça sonsuz modda oynuyoruz ve sana da şiddetle tavsiye ediyoruz!

Hell is Others'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

The Elder Scrolls III: Morrowind GOTY Edition

Prime Gaming

Ne kadar zamandır şöyle deyim yerindeyse "oturaklı" bir fantezi oyunu oynamadın? Bir düşün bakalım. Birkaç hafta, birkaç ay? Yoksa hatırlayamadın mı? Üzülme, Morrowind imdadımıza yetişti. The Elder Scrolls III: Morrowind, klasik bir rol yapma oyunu ve hikayesi Tamriel adlı bir dünyada geçiyor. Oyunda karakterimizi oluşturduktan hemen sonra Vvardenfell adlı bir adanın sıradışı olaylarını keşfetmeye başlıyoruz. Hikayemiz ise bir gemide başlıyor. İlk bakışta ortamın gerçekten göz alıcı şekilde iyi tasvir edilmiş olduğunu görüyoruz ve "Off" diyoruz, "İyi ki indirmişim bu oyunu!" Su sesleri mi dersin, geminin gıcırtıları mı dersin, oyunun her ayrıntısı özenle yaratılmış.

The Elder Scrolls III: Morrowind Game of the Year (GOTY) Edition, The Elder Scrolls III: Morrowind oyununun genişletilmiş bir sürümü. "Game of the Year" (Yılın Oyunu) ünvanı, oyunun başarısı ve beğeni oranının yüksek olmasından dolayı verildi. Boşa övmüyoruz bu oyunu yani. GOTY Edition, orijinal oyunun yanı sıra bazı ek içerikler, düzeltmeler ve geliştirmeler içeriyor. Ek içerikler arasında, yeni quest'ler, karakter kostümleri, silahlar ve ekipmanlar bulunuyor. Bu ek içerik, oyunun hikayesi ve deneyimini genişletir ve oyuncuların daha uzun süre oynamasını sağlıyor. Altını çizmekte fayda var, alınması ve oynanması gereken hatta arşivlere konulmayı hak eden bir oyun var elimizde. Bethesda'yı bu başyapıt kutluyoruz ve herkese şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

The Elder Scrolls III: Morrowind GOTY Edition'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

One Hand Clapping

Prime Gaming

Gel gelelim oyuncuların bulmacaları çözmek için mikrofonlarına şarkı söylemelerini gerektiren, 2 boyutlu bir platform oyunu olan ve indie kategorisinde bizi etkilemeyi başaran One Hand Clapping'e... One Hand Clapping, sunduğu eşsiz deneyim ve 2D grafikleri sayesinde oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Bu oyunu, hayal gücünü kullanma, melodiler ve ritimlerle oynama, keşfetme ve keşfetme deneyimi sunan bir müzikal bulmaca oyunu şeklinde özetleyebiliriz. Oyunun atmosferik ve sürreal dünyasında oyuncuların çevrelerindeki sesleri, objeleri ve etkileşimleri kullanarak melodiler oluşturması gerekiyor. 

One Hand Clapping'in en etkileyici özelliklerinden biri ise University of Southern California'nın oyun odaklı lisans ve yüksek lisans programı öğrencileri tarafından geliştirilmiş 72 oyundan biri olması. Bir üniversite bölümünün adeta oyun stüdyosu gibi üretim yapıp yayınlıyor olması gerçekten gıpta edilecek bir durum. Oyun sektöründe hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip olan ülkemizde daha çok bağımsız oyun geliştiricisi ve oyun stüdyosu olmalı. Adamlar yapmış, sen de sesinin gücüne güven ve hemen oyuna başla!

One Hand Clapping'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Mafia Definitive Edition

PS Plus Extra

Mafia Definitive Edition, 2002 yılında piyasaya sürülen Mafia oyununun yeniden yapılanmış ve geliştirilmiş bir sürümü. Godfather'ımsı bu oyun, 1930'lu yılların Amerika'sında geçen bir suç drama hikayesi sunuyor. Oyunda Tommy Angelo isimli bir sigma karakteri oynuyoruz ve suç dünyasına girdikçe Tommy'nin yükselişini ve içinde bulunduğu güç mücadelesini yaşayarak görüyoruz. 0'dan başlayan Tommy, oyun sonunda öyle fiyakalı bir karaktere dönüşüyor ki eserimizle gurur duyuyoruz. Oyun bilindiği üzere GTA'nın daha takım elbiseli ağır abi versiyonu gibi, aksiyon ve araç kullanma odaklı bir oynanış tarzına sahip. Mafia Definitive Edition ise bize orijinal oyunun grafiklerini, ses efektlerini, müziğini ve hikayesini iyileştirerek sunuyor.

Aynı zamanda oyun, düzenlenmiş oynanış deneyimi, geliştirilmiş ve yüksek çözünürlüklü grafikler ile gündeme geliyor. Bu sayede orijinal oyunun muazzam klasik hikayesini ve oynanış deneyimini güncellenmiş bir şekilde tekrar yaşayabiliyoruz. E, öncekine nazaran bazı değişiklikler de var tabii. Örneğin oyunda biricik sevdiceğimiz olan Sarah, bu kez ekran karşısında daha fazla zaman geçiriyor. Bunu özellikle çok beğendiğimizi söylemeliyiz çünkü Sarah karakterinin oyuna bambaşka bir boyut ve renk kattığını düşünüyoruz. Yenilenen grafikleriyle mimiklerini de okuyabildiğiniz karakter bütün o mafya hayatı, haraç toplama ve adam pataklama işlerinden sonra terapi etkisi yaratıyor. Oyunun duygusal yönü de bu sayede biraz daha öne çıkmış oluyor. Ah Sarah, üzümlü kekimiz...

Mafia Definitive Edition'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Evil Dead: The Game

PS Plus Extra

Teçhizatlarınızı hazırlayın, kötü ruhlar sizleri ağırlamaya can atıyor! Evil Dead: The Game, klasik film serisi olan Evil Dead'in bir uyarlama oyunu. Bu yüzden Evil Dead: The Game, aslında orta yaş grubundaki pek çok insanın tanıyabileceği yüzleri ve atmosferi içerisinde barındırıyor. 80'li yıllarda çıkan filmleriyle popülerleşen serinin günümüze dek herhangi bir oyunu bulunmasa da birçok eserin ve benzer yapımın en temelinde ilham kaynağı olmayı başarmıştı. Oyun, kötü ruhlu varlıklarla ve kabile üyeleriyle mücadele etmemizi konu alıyor. Oyunun en güzel taraflarından biri ise serinin sevilen karakterlerinden biri olan Ash Williams gibi karakterleri yönlendirebiliyoruz. Hem tek oyunculu hem çok oyunculu modları barındıran bu oyun hakkında şunu çok rahat söyleyebiliriz; her açıdan muhteşem bir adaptasyon.

Evil Dead: The Game'i yükler yüklemez menüye girdiğin anda ikonik seriye sadık kalan pek çok şeyle karşılaşacaksın. Birbirinden ayrıntılı karakter modellemeleri, nefes kesici ortamlar, pek çok koleksiyonu öğesi ve en önemlisi de ikonik menü müziği... Muazzam oğlu muazzam! Her oyunun müziklerini kolay kolay övmeyiz, keza Evil Dead: The Game müzikleri yönünden ön plana çıkacak türden bir oyun da değil ancak daha menüye girdiğiniz anda sizi o atmosferin içerisine sokmayı sonuna kadar başarıyor. Özetlemek gerekirse Dead by Daylight’ı veya benzeri oyunları oynadıysanız hem grafik, hem oynanış hem de mekanikleri yeni nesilde deneyimlemek isteyenlere Evil Dead: The Game’i denemelerini muhakkak tavsiye ediyoruz.

Evil Dead: The Game'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Destiny 2: Beyond Light

PS Plus Extra

Destiny 2: Beyond Light, FPS ve aksiyon türlerinde bir açık dünya rol yapma oyunu. Oyunun hikayesi, uzaya yerleşmiş insan topluluklarının, güçlü ölümsüz varlıklardan birini ele geçirme mücadelesini anlatıyor. Destiny, bir marka olarak birçok oyuncuya göre basit bir nişancı oyunu gibi görünebilir. Hikayeye önem veren insanlar, bu oyunda hiçbir hikayenin olmadığını düşünebilir ama aslında durum hiç de öyle değil. Bence bu marka, bugüne kadar hazırlanmış en ilgi çekici ve en derin evrenlerden birine sahip. Hikaye tarafındaki tek problem, en ilgi çekici olayların arka planda, sadece yazı duvarları ile anlatılıyor olması; daha basit seviyedeki olayların ise oyunun içerisinde işleniyor olması.

Bu zengin hikayede, The Light tarafı ile The Darkness tarafının savaşı her geçen gün yaklaşıyordu. Beyond Light isimli, Destiny 2 oyununun üçüncü genişletme paketi ile de bu savaşta çok önemli bir adım atılıyor. Aslında, bir önceki genişletme paketi olan Shadowkeep, piramitleri bizlere tanıştırmıştı. Sezonlar boyunca da bu piramitlerden gelen hediyeleri kabul etmiştik. Şimdi ise The Darkness, Beyond Light aracılığı ile en büyük hediyelerden bir tanesini veriyor: Statis. Ayrıca yazımızı bitirmeden hatırlatmak isteriz, oyun yeni nesil konsollarda 4K/60 FPS, Crucible modunun ise 120 FPS!

Destiny 2: Beyond Light'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com