Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 23 Ocak - 29 Ocak

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyunlar serisinde bu hafta da 7 oyunla karşındayız. PS Plus, Prime Gaming ve Epic Games'de ücretsiz oyunlar seni bekliyor.

Bu hafta da birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 7 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu Epistory: Typing Chronicles ile başlayan listemiz Erica ile son buluyor. Toplamda 7 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için sakın okumayı bırakma, çünkü birbirinden muazzam oyunlar seni bekliyor! E haydi, başlayalım o zaman.

Epistory: Typing Chronicles

Epic Store

Epistory: Typing Chronicles'da hikayenin anlatılmadığı, yalnızca keşfedildiği bir dünyada dev bir tilkiye binen küçük bir kız olarak oynuyoruz. Biz bu kızcağızın origami dünyasında ilerlerken, hikaye tam anlamıyla gözlerimizin önünde gelişiyor. Yazma tıkanıklığı yaşayan ve ilham perilerini onlara yardım etmek için kullanan minnoşlar minnoşu bir kızın hikayesi olduğu söyleniyor ama bizce bununla sınırlı değil.

Epistory: Typing Chronicles, oynanabilirliği açısından tamamen benzersiz. Oyunu ilk yüklediğimizde, tavsiye edilen oynama yolunun klavye olduğunu belirten bir mesajla karşılaşıyoruz ama bu demek değil ki gamepad kullanamayız ama adamlar tavsiye ediyorsa uymakta fayda var. Genel olarak Epistory: Typing Chronicles, yazma becerilerimizi geliştirmenin bir yolu olarak ikiye katlanan güzel ve dokunaklı bir deneyim sunuyor. 

Epistory: Typing Chronicles'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Rayman Raving Rabbids

Ubisoft Store

Rayman Raving Rabbids çok komik. Hem de çocuksu komik, absürt komik, komik oğlu komik. İçerisinde yalnızca bir dizi mini oyun barındırdığına bakma, oyunun hikayesi oldukça gülünç, tuhaf ve hatta enteresan bir şekilde karanlık. Bir grup halinde oynanan Raving Rabbids, birden fazla kişiyle oynanıyor ve oynayanı gül gül öldürüyor. Tamam, abartmayalım ama yeteri kadar eğlendiriyor.

Oyunun başında Rayman ormanda Globox'larla beraber piknik yapıyor, sonra aniden çevresindeki Globox'lar toprak içine çekiliyor ve çekildikleri yerden tavşanlar püskürüyor. Sen "aman yarabbi, neler oluyor" demeden güm güm güm sesi eşliğinde kocaman kara bir tavşan geliyor, bizi yakalıyor ve bizim hayatta kalma maceramız başlıyor. Bizi yakalayan tavşanların tipleri ise cidden komedi, hatta direk ofsayt olarak tabir edilebilir. Yine bir Ubisoft oyunu olan Jade için hazırlanmış Jade oyun motoru tercih edilmiş ve bu tercih de sevimli karakterlerimizin karakterlerini oldukça iyi yansıtmış diyebiliriz.

Rayman Raving Rabbids'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Just Cause 4

PS Plus Extra

Çatışma, baskı ve aşırı hava koşullarının yuvası olan Güney Amerika'daki Solis'e hoş geldin! Just Cause 4'te haydut kahraman Rico Rodriguez, ne pahasına olursa olsun geçmişiyle ilgili gerçeğin peşine düşmek için Solis'e iniyor. Önceki oyunlardan da aşina olduğumuz Black Hand örgütünün ordusunu komuta eden Gabriela Morales'in peşine düşüyoruz. Oyun daha en başında seriden alışık olduğumuz klişe bir giriş sekansı, hemen akabinde ise diktatöre karşı bir gerilla hareketi başlatılıp iç savaşa doğru yöneliyor. Oyun içerisindeki görevlerin tamamı ise şunu kurtar, şurayı yok et, şurayı ele geçirmek için şu kadar kaosa neden ol gibi zamanında eyvallah diyeceğimiz ancak artık gına gelen durumlardan oluşuyor.

Just Cause 4'da dikkat çekilen en büyük yenilik ise hava olayları. Oyundaki birbirinden çarpıcı doğal afetler gerçekten de oyuncuyu etkilemeyi başarıyor. Just Cause 4 safi aksiyon seven, etrafı yıkıp geçeyim, farklı araçlar kullanayım, devasa bir haritam olsun farklı bölgeler göreyim diyen oyuncuları çok tatmin edecektir ancak oyundan derin bir hikaye beklentin varsa, grafikleri ile aklımı başından alsın, mekanikleri ile oyunu bitirsem de aylarca oynayabileyim diyorsan, yapım seni ne yazık ki tatmin etmeyecektir. 

Just Cause 4'u kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Sayonara Wild Hearts

PS Plus Extra

Neon renkler, bol bol müzik, DANSSSS, ritim, tarot, Subway Surfers, tanrıçalar, Synth-Pop, Gaspar Noe... Bu saydığımız her şeyi barındıran bir oyunla karşındayız: işte Saynonara Wild Hearts! Sayonara Wild Hearts’ın hikâyesi biraz kafa karıştırıcı aslında. Oyun süresince tarot kartlarının üzerinde gördüğümüz figürler, alternatif bir evrenin tanrıçaları. Bu tanrıçaların düşmanları, dünyadaki bütün uyumu çalıp kendi kalplerinin içinde saklamışlar. Tanrıçalar, sırları yok olmadan evvel kırık kalp parçalarından yeni bir karakter yaratıyorlar. Çeşitli arcade haritalar üzerinde kalpler toplayarak bu tanrıçalara yardım gönderiyoruz. Tuhaf, değil mi? 

Hikayede bol bol metafor var, oynarken "şu bunu mu simgeliyor, bu şuna mı atıf?" diye sorgulaya sorgulaya kendimizi Kubrick filmi izliyor gibi bir hale sokacağız. Ancak bu seni korkutmasın, zira oyun sana bir hikaye değil, arcade oyun tecrübesi vadediyor. Bak şimdi, İlk Kayıt Noktası’nda bugüne kadar hiç söylenmemiş, söylenebileceğini de tahmin edemeyeceğin bir cümle kuruyoruz: Subway Surfers seven bu oyunu da sever dostlar. Evet, gerçekten oyun kocaman bütçeli bir Subway Surfers gibi. Arcade oyun seviyorsan, güzel synth-pop müzikler eşliğinde motosiklet sürüp rampalardan atlayarak kalpler toplamak istiyorsan bu oyunu da seversin.

Sayanora Wild Hearts'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Jett: The Far Shore

PS Plus Extra

Oldukça ilginç yapısı ile karşımıza çıkan JETT: The Far Shore, temelinde çizgiselliği hedefleyen bir aksiyon-macera oyunu. Daha çok sinematikleri ve çizgisel yapısıyla öne çıkan yapım, unutulmanın eşiğinde olan bir halkın geleceğini şekillendirmek için bir yıldızlararası yolculuğa çıkan bir karakterin hikayesini baz alıyor ve daha sonradan bu karakter yani Gözcü Mei ile mucizevi bir okyanus gezegenine doğru yola çıkıyoruz. 

JETT: The Far Shore'da zamanımızın bir kısmını ise jet sürmek alıyor. Sürüş esnasında tehlikemsi yapısını bir anda terk eden oyun, oyun içerisinde küçük bir mini-oyun oynatıyormuşçasına jetimizi bizlere kontrol ettiriyor. Muazzam anılar, telaşsız keşfetme hissi, yer yer gerilim dolu aksiyon, samimi dostluk dolu anlar ve varoluşsal korku gibi iddialı sahneler vaat eden JETT: The Far Shore, bizlere keşif niteliğindeki tek oyunculu bir macera sunuyor.

Jett: The Far Shore'u kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Omno

PS Plus Extra

Öncelikle bahsetmemiz gerekiyor ki Omno bir seyahat oyunu. Böyle bir tür resmi olarak var mı emin değiliz ama oyunun çeşitli dünyalarda birtakım bulmacaları çözmek ve "ışığı izlemek" üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu mecradaki yabancı insanlar, bu tür yolculuklardan yabancı dilde "journey" yerine "pilgrimage" olarak bahsederler. Pilgrimage'in kelime manası hac anlamına gelse de aynı zamanda "uzun ve zorlu yol" veya "insanın kendini keşfetmesine adaması" olarak da çevrilebilir ki bize göre bu anlam, Omno’ya daha çok yakışıyor. 

Omno’nun tam bir hikayesi yok. Peki ya oynanış mekanikleri? Üzgünüm sevgili oyun sever dostlar ancak burada umduğunuzu bulamayacaksınız. Omno, oynanış anlamında salt bir çizginin üstünde kalan ama o sınırı hiç aşmayan bir tutuma sahip. Zaman zaman karakterin yapabileceği hareketlerin açılması dışında ki örneğin sıçrama veya ışınlanma gibi, oyuncu yeni bir şeyle karşılaşmıyor ama bu demek değil ki oyun sizlere özgürlük vaat etmiyor. Mekanlardaki anekdotları almak isterken oraya nasıl ulaşacağımız ise tamamen bu hareketleri nasıl kullanacağımıza kalmış. 

Omno'yu kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Erica

PS Plus Extra

Psikoloji temalı interaktif bir hikaye kulağa heyecanlı geliyor değil mi? O zaman bu oyuna mutlaka göz at: Erica! Oynanış anlamında hikayesi kadar dikkat çekememiş olan Erica, oyuncuya gizem dolu ve derin bir hikaye veriyor. Gerçek görüntülerle hazırlanan Erica'dan hikaye tahmin edeceğin üzere yaptığımız seçimlere göre şekilleniyor. Babasının gizemli ölümü üzerine başlayan Erica’nın hikayesi, gençliğinde devam ediyor. 

Babasını öldüren kişinin, benzer cinayetlere devam etmesiyle suç perdesini aralamaya çalışan Erica, hikayenin sonuna yaptığı seçimlere göre karanlık bir kişiliğe bürünebiliyor. Yani bir nevi Anakin Skywalker'ın Darth Varder'ımlaşmasına benzer bir dönüşüm izliyoruz. Şahsi fikrimiz, verdiğimiz kararlarla bu dönüşümü sağlıyor olmak çok etkileyici. Bile isteye kötü yoldan gidiyoruz yani. Birden fazla sona sahip bu oyunda hikayede Erica'nın yan karakterlerle olan ilişkisini de biz belirliyoruz tabii. 

Erica'yı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com