Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar Ücretsiz PC Oyunları

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 2 Ocak - 8 Ocak

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyunlar serisinde bu hafta da ücretsiz oyunlarla karşındayız. PS, Steam, Xbox Gold ve Epic Games'de ücretsiz oyunlar seni bekliyor.

Bu hafta da birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 7 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu STAR WARS Jedi: Fallen Order ile başlayan listemiz Iris Fall ile son buluyor. Toplamda 7 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için sakın okumayı bırakma, çünkü birbirinden muazzam oyunlar seni bekliyor! E haydi, başlayalım o zaman.

STAR WARS Jedi: Fallen Order

PS5/PS4

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan Star Wars Jedi: Fallen Order bir aksiyon macera oyunudur. Oyun, serinin incisi olan üçüncü filmden, yani Sith'in İntikamı olaylarından 5 yıl sonraki zaman diliminde, üçüncü ve dördüncü Star Wars filmleri arasında geçiyor. Star Wars Jedi: Fallen Order, Cal isimli genç bir Jedi’ın macera dolu hikayesini anlatıyor.

Eğer sıkı bir Star Wars hayranıysan, Star Wars Jedi: Fallen Order seni kesinlikle memnun edecektir. Dövüş mekaniklerinin kalitesi ve Order 66 olayına yakından değinmesi oyuna heyecan katıyor ve oyuncuya keyifli bir deneyim yaşatıyor. Bilirsin, FromSoftware oyunları diğer yandan zorluklarıyla tanınır. Neyse ki Respawn Entertainment, bu konuda esinlenmemiş ve oyunculara seçenek sunmuş. Fallen Order'da 4 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Bunlar; Story Mode, Jedi Knight, Jedi Master ve Jedi Grandmaster şeklinde.

Star Wars Jedi: Fallen Order'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Fallout 76

PS4

Bu hafta PlayStation Plus abonelerine ücretsiz erişim sağlayan bir diğer oyun ise Fallout 76. Geçtiğimiz günlerde 13.5 milyonu aşkın oyuncu sayısına ulaşıp adeta küllerinden yeniden doğan oyun, tabii ki yine post apokaliptik bir yeryüzünde geçiyor. Çok oyunculu sistemi ve içerik eksikliği nedeniyle çok sayıda eleştiri alan oyun, Bethesda’nın getirdiği yeni güncellemeler ile birlikte bu sorunları çözmüş gibi görünüyor.

Fallout 76, Fallout evreninde geçen en eski tarihli oyun diyebiliriz. Şimdiye kadar çıkan tüm Fallout'lar uzun yıllar sonrası bombaların patladığı, kaotik ve cehennemi andıran bir dünyada geçiyordu. Fallout 76 ise Fallout evreninde çok kısa bir süre içerisinde ABD'yi yeniden kuracak olan 76 numaralı sığınağın üyelerinin başından geçenleri anlatıyor. Ciddi anlamda hiçbir şekilde NPC bulamadığımız bu izbe evrende süper mutant mı dersiniz, bizi kovalayan robotlar mı dersiniz, radyasyondan kafayı yemiş, ağzı yüzü kaymış, kanatlanmış düzinelerce tuhaf yaratık mı dersiniz, her türlü ucubeyle karşılaşıyoruz. Bunların dışındaki her şey ölmüş durumda. Al sana gerçek bir post apokaliptik deneyim.

Fallout 76'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Axiom Verge 2

PS5/PS4

2015 yılında çıkan ilk oyunun devamı niteliği taşıyan Axiom Verge 2, oyuncuları kayıp kızını bulmak için Antarktika’ya giden milyarder Indra Chaudhari’nin macera dolu hikayesine sürüklüyor. Yapım, ilk oyunuyla benzer taraflara sahip olsa da ilk oyunda olmayan yeni karakterler ve yeni özel güçler gibi çeşitli özellikler sunuyor. Axiom Verge 2, eski ve yüksek teknolojili bir uygarlığın kalıntılarıyla dolu alternatif bir evrende geçiyor. Makineleri hacklediğin ve canavarlarla savaştığın bu oyunun en çok dikkat çeken özelliği ise oyunun tek bir kişi yani Thomas Happ tarafından geliştirilmesi.

Axiom Verge 2'nun ana kahramanı olan Indra Chaudhari, kayıp kızının izini sürmeyi hedefleyen eksantrik bir milyarder kişi olarak karşımıza çıkıyor. Bu arayış onu terk edilmiş bir Antarktika araştırma istasyonuna ve farklı bir dünyaya açılan bir kargo asansörüne götürür. Yalnızca Axiom Verge evreninin en ateşli takipçileri ilk oyunun bağ dokusunu tespit edebilir. Bu açıdan oyun, ilk oyun ile bağımsız olduğunu gösteriyor. Metroidvania türünü seviyorsan, sarma koridorlarının ve unutulmuş teknolojinin alternatif bir boyutunu bu oyunla birlikte keşfedebilirsin.

Axiom Verge 2'yu kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Dishonored 2

Prime Gaming

Dishonored'ın bu heybetli geri dönüşü ile beraber sabaha kadar PC başında oturma devri başlıyor! İlk oyunuyla gönüllerimizde taht kurmuş olan Dishonored, ikinci oyunuyla da kalbimizi çalmaya devam ediyor. Arkane Studios’un ilk olarak 2016’da yayınladığı oyun, oyuncuyu aksiyon ve gizeme doyduran bir hikayeye sürüklüyor. Oyuncu seçimlerine bağlı olarak ilerleyen Dishonored 2'da farklı yeteneklere sahip iki farklı kahraman olarak oynayabiliyoruz. Teknik olarak selefinin doğrudan devamı niteliğinde olsa da, Dishonored 2'nun keyfini seri hakkında önceden bilgi sahibi olmadan veya ilkini oynamadan da çıkarabilirsin.

Gizlilik tabanlı oynanışı ve dövüş mekanikleriyle hepimize kendisini sevdirmiş olan Dishonored oyunundan hikaye olarak farklı olan Dishonored 2, bambaşka bir serüvenle karşımıza çıkıyor. Corvo Attano’nun başından geçenleri oynadığımız Dishonored’ın devam oyunu olan Dishonored 2, ilk oyundan 15 yıl sonrasında geçiyor. Oyun, Emily Kaldwin'in imparatoriçe olduğunu ve babası Corvo Attano’nun da ona akıl hocalığı yaptığını öğrenmemizle başlıyor. Daha önce Dishonored’ı oynamış olan herkes, ilk oyunda keyif aldıkları her şeyin bu oyunda da bulunduğunu ve hatta üstüne konulduğunu görebilir. Mükemmel bölüm tasarımı ve inandırıcı evreni, tüm karşılaşmaları bir savaş alanına çevirmeyi veya zekice kaçınmanıza olanak sağlayan zengin silah ve yetenek ağacıyla birleştirilmiş. 

Dishonored 2'yu kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Metal Slug 3

Prime Gaming

Son zamanlarda artık karşımıza çıkmayan o retro atari salonlarında tanıştığımız Metal Slug, yandan ilerlemeli aksiyon oyunları arasında ayrı bir yere sahip. Neden mi? Özgün ve komik bir mizah anlayışına, eğlenceli bir hikayeye, keyifli oynanışa ama yer yer saç baş yolduran zorluğa sahip ve bir zamanlar jetona dönüştürdüğümüz harçlıklarımızın katili olan bu oyun, sonraları Türkiye’deki kısıtlı bir oyuncu kitlesi tarafından da ev konsollarında oynanabildi. Peki 1996 yılında hayata başlayan seri şimdi ne durumda?

"2D öldü. Artık hiçkimse oynamak istemiyor!" sözlerine en iyi cevap olan Metal Slug 3, teknolojinin getirdiği yeniliklere sırtını dönmüş ve retro kalmayı başarmış. Kendine has yapısını koruyup, birkaç yeni düşman ve bir dolu espri ekleyerek yenilemiş oyununu. "Sağa doğru ilerle ve karşına çıkanı öldür" konseptini benimseyen oyunda kullanabileceğiniz birbirinden çılgın silahlar ve absürt araçlar var! Selefi oyunlarındaki gibi yine beş bölüme ayrılmış olan oyun, başlangıç noktasından en sağa gidip finaldeki boss’u öldürerek bir sonraki bölüme geçme sistemini benimsemiş. Aynı konsola iki gamepad bağlayıp, düşmanlara karşı arkadaşınızla Metal Slug 3 oynamaktan daha eğlenceli bir şey olamaz herhalde!

Metal Slug 3'yi kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Eximius: Seize the Frontline

Epic Store

Hepimiz Eximius'u büyük bir savaşı konu alan manga tabanlı bir FPS/RTS melezi olarak tanıdık. Eximius dört takım subayı ve bir komutandan oluşan takımların zorlu macerasını konu alan 5v5 çok oyunculu bir oyun. Eximius, her oyuncunun birbirinden farklı rolleri tercih ederek sadece kaba kuvvetle değil, aynı zamanda stratejik düşünerek de oynayabileceği çoklu bir rol yapma deneyimi sunuyor. Eximus: Seize the Frontline, hem FPS hem de RTS oyunlarından hoşlananlar için denemeye değer bir yapım olmuş. Bu türlere uzak olanlara kanser olmamaları adına bu oyundan uzak durmasını tavsiye ederiz, epey zorlar çünkü.

Alışılmadık bir türe sahip olan Eximus, hikaye açısından oldukça sağlam ama oynanış açısından zor bir oyun. FPS ve RTS türlerini birbirine harmanlamasıyla bazı oyunculara fazla niş gelebilir ama biz FPS ve RTS sevenler için denemeye değer bir oyun olarak görüyoruz. Oyuna başlarken hikayenin RTS tarafında kontrol sahibi olacak bir komutan rolünü seçerek hikayeye başlıyoruz. 5 kişilik ekibimizin diğer dört oyuncusu subay oluyor ve düşman birliklerini yenmek için özel yetenekler kullanıyor. Biz de komutan olarak bu ekibi yönetiyoruz. E komutan olmamızın bir ayrıcalığı da var tabi, komutan olarak birinci şahıs olarak oynayabiliyoruz ve savaşa katılabiliyoruz. Yalnız baştan söyleyelim, oyunun hızlı temposu komutanların yalnızca üs oluşturma ve birlik yönetimine odaklanmasını mecbur kılıyor.

Eximius: Seize the Frontline'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Iris Fall

Xbox Gold

Iris Fall, ilk olarak 2018'de tek renkli bulmaca tarzında bir macera oyunu olarak piyasaya sürüldü. Aydınlık ve karanlığın iç içe olduğu, hikayelerin çapraz bağlandığı ve 2D ve 3D'nin kusursuz bir şekilde harmanlandığı bu oyunda labirenti andıran fantastik bir evrende geçen bir yolculuğa çıkıyoruz. Iris Fall herhangi bir sağlam hikaye veya arka plan temelinden yoksun olsa da, ana karakterin tuhaf macerasının yansıyan olağanüstü sanat tasarımı nedeniyle oyuncuları memnun bırakacağını garanti ederiz.

Zekice kurgulanan bulmacalara yer veren ve gizemli bir hikayeye sahip olan Iris Fall, "ışık ve gölge" temasına sahip ve oyuncuyu tek renkli enteresan bir maceraya çıkarıyor. Peki ne oluyor bu oyunda? Rüyadan uyandıktan sonra Iris, önce siyah bir kediyi takip ederek harap olmuş bir tiyatro salonuna giriyor ve sonra gördüğü ışığı kovalayarak gölge labirentinde mahsur kalıyor. Hikaye ilerledikçe Iris, bu tiyatrodaki her şeyin kendisiyle bir tür gizli bağlantısı varmış gibi göründüğünü fark etmeye başlıyor ve BOM, bizim serüven başlıyor!

Iris Fall'u kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

 

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com