Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 19 Aralık - 25 Aralık

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyunlar serisinde bu hafta 8 oyunla karşındayız. PS Plus'tan Steam'e farklı platformlarda bu oyunlar seni bekliyor.

Geçtiğimiz hafta ücretsiz sahip olabileceğin oyunların içeriğinden ayrıntılı şekilde bahsettiğimiz Haftanın Ücretsiz Oyunları başlığımızda bu hafta birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 8 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu Sable ile başlayan listemiz Divine Knockout (DKO) ile son buluyor. Toplamda 8 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için okumayı bırakma.

Sable

Epic Store

İsmini ana karakterinden alan bu çok tatlı animasyonlara sahip oyun, Sable'ın "gliding" denilen ve yaşanılan toprakları terk edip yeni yerler ve yeni insanlar keşfetmemize yarayan bir nevi hac ibadetini gerçekleştirirken yolculuk esnasında yaşadığı maceraları konu alıyor. Yolculuğunu maceralı mı yoksa sakin mi yaşamak istediğin de oyuncu olarak sana kalıyor tabi. Gerçi sakin bir yolculuk geçirmeye gayret etsen de yine de dağ taş demeden gezeceksin ve yeni yerler, yeni insanlarla tanışacaksın.

Yalnız baştan uyaralım, Sable yavaş ilerleyen bir oyun, bu yüzden bu oyuna biraz vakit tanınması gerekli. Fonda eşlik eden müziğinin temposu bile yavaş, mesela birkaç sahnede bağımsız müzik grubu Japanese Breakfast'dan kaliteli parçalar kullanılıyor ve oyunun atmosferini resmen efsunluyor. Sabırlı, ağır kanlı ve kaşif ruhluysan Sable'ı şiddetle öneririm çünkü oyun boyunca uzay gemisi kalıntıları ve antik yapılarla kaplı geniş çöllerden ve büyüleyici manzaralardan geçerken hem gerçek kimliğine bir adım daha yaklaşacaksın, hem de büyüleneceksin.

Sable bugün 19.00'a kadar Epic Games'te ücretsiz, sakın kaçırma!

Colt Canyon

Xbox Live Gold

Colt Canyon, sadece kovboyla değil aynı zamanda oynadıkça açabileceğin diğer farklı karakterlerle de rogue-like oynanabilen bir 2D sanatsal piksel nişancı oyunudur. Bu koyboyvari oyunda aksiyon haliyle bol çünkü ortalıkta haydut çok, hatta bu acımasız haydutlar senin ortağını bile kaçırıyorlar ve senin oyundaki yegane görevin ise haydutların kaçırdığı ortağını bulup kurtarmaya dönüşüyor. Tamam, ben bunları yaparım ama kovboy olmak istemiyorum dersen onun da çaresi var.

Colt Canyon aynı zamanda yalnızca kilidini açarak elde edebildiğin ve sağlık, hız, kaçma becerisi, yakın dövüş hasarı, yeniden yükleme süresi, doğruluk ve en önemlisi de başlangıç teçhizatı gibi farklı istatistiklere ve becerilere sahip birden fazla oynanabilir karakter içeriyor. Şahsi fikrimiz, kilitle açılabilen karakterlerin olması oyunu daha da şevkle ve hırsla oynatıyor. Karakterlerdeki farklı istatistikler, bir çalışma içinde bulunan yükseltmeler kullanılarak daha da iyileştirilebilir veya telafi edilebilir. Fazla uzatmadan yanında silahını ve patlayıcılarını hazır etmeni ve gizli hazineler ve aşağılık suçlularla dolu zorlu bir kanyonda bu yolculuğa başlamanı tavsiye ederiz.

Ee ne duruyorsun, Xbox Gold'un varsa hemen bir tane Colt Canyon edin bedavaya.

Bladed Fury

Xbox Live Gold

Bladed Fury 2D action adventure hack&slash oyunudur ve görsel açıdan muazzamdır. Hikayesi de yavan değil he, Çin tarihinde geçen “Warring States Period” yani beyliklerin birbirlerine dayılanması dönemini konu alıyor. Oyunun dövüş mekaniklerine baktığımızda ise klasik, her hack&slash oyununda gördüğümüz gibi hızlı ama hasarı düşük silah, yavaş ama hasarı yüksek silah, dash, neredeyse her şeyi engelleyecek güçte bir kalkan ve sınırlı sayılarda büyülerden oluşuyor.

Oyuna dair bizi en çok mest eden şey ise oyundaki el çizimleri ve fondaki mistik müzikleri oldu. Zaten halihazırda Bladed Fury tek bir çizgide ilerleyen platform oyunları seven insanlar için kaçırılmaması gereken bir oyunken aynı zamanda içerdiği tarihi ve mitolojik elementlerle oyuncuyu memnun da bırakıyor.

Bladed Fury süre olarak biraz kısa gelebilir, ancak yine de keyifli bir macera sunuyor.

Far Cry 5

PlayStation Plus

2004 yılında oyuncular ile tanıştırılan, müzikleriyle damgasını vurmuş ve oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olmuş olan Far Cry, en başta Crytek'in elinden çıkmıştı fakat 2005 yılında el değiştirmiş ve Ubisoft'a geçiş yapmıştı. Far Cry 5'te ise Ubisoft emarelerini bolca görüyoruz. Modern zamanlarda geçen Far Cry 5, bizleri ABD'nin Montana eyaletindeki kurgusal bir kasaba olan Hope County'e götürüyor ve bizleri kendisine "Baba" adını veren Joseph Seed isimli bir kült liderini tutuklamak için göreve yolluyor.

Hikayemiz bununla sınırlı değil, görev için çıktığımız yolda bizi enteresan maceralar bekliyor. Oyunun co-op sistemine uygun olabilmesi için karakterimizin halihazırda belli bir hikayesi yok, kendi karakterimizi kendimiz oluşturuyoruz ve alacağımız tüm aksiyonlara biz karar vererek kaderimizi biz belirliyoruz. Spoiler vermek istemem ama hedefimiz yine aynı, önceki Far Cry'larda olduğu gibi çılgın kötü adamı yok etmek üzerine kurulu, hem de yine gaza getiren ilahivari müzikler eşliğinde!

PS Store yılı bitirmeden yaptı torpilini, Far Cry 5 şimdi ücretsiz!

Far Cry Primal

PlayStation Plus

Taş devrini keşfetmeye hazır mısın? Hazırım diyorsan şimdi gelelim bir de bu Far Cry'a... Nedir peki bu Far Cry Primal? Yabani severler, vahşi takılanlar ve survival oynamaktan hoşlananlar için üretilmiş ve en büyük hedefimiz Wenja kabilesini yeniden diriltmek olduğu bir Far Cry'dır bu.

Bu doğrultuda kabilemizi sıfırdan kurarak yanımıza yandaşlar almalı, yoldaşlar bulmalı, köyümüzü güçlendirmeli ve düşman kabileleri ekarte etmeliyiz. Bilirsin işte, klasik survival gereklilikleri. Tee MÖ 10.000 yılına geri gideceksin, ortalıkta dev mamutlar ve sivri dişli kaplanlar görürsen sakın korkma çünkü senin adın Takkar ve bu oyunda ana karakter olarak senin hayvanları evcilleştirme yeteneğin var!

PS Plus bizi bu sene Far Cry'a doydurdu gibi. Yok ben doymadım diyorsan Far Cry Primal'ı hemen koş ve kap!

Mortal Shell

PlayStation Plus

Mortal Shell, Souls oyunlardan mekanik olarak etkilenen ama hikaye olarak bizi bambaşka bir yere götüren en yeni souls-like oyun olarak karşımıza çıkan ve Cold Symmetry tarafından Unreal Engine 4 motorunun gücü ile geliştirilen bir oyundur. Oyunda ismini, yeteneklerini hatta cinsiyetini dahi bilmeyen insanımsı bir karakteri kontrol ederek başlıyoruz, açıkçası biz de bilmiyoruz neyi yönetiyoruz. Normalde Souls-like oyunlar hikaye anlatımları ile değil de oynanışları ile öne çıkar ama bu oyun bize zengin bir hikaye de sunuyor.

Yolculuğumuz esnasında insanlığın sonuna yaklaşılan ve post apokaliptik elementler barındıran toz dumana bulanmış bir dünyada zincirlerle bağlı bir varlıkla karşılaşıyoruz. Bizim saf gönlümüz o gariban varlığı orada bırakmaya el vermediği için başlıyor bizim maceramız. Şunu söylemeliyiz ki, Mortal Shell birçok açıdan Dark Souls’a benziyor. Çift elli kılıcı elimize alıp, düşman etrafında dönerek darbe indirmeye çalışırken, Dark Souls’da benzer bir karakter ile oynuyormuş hissine kapılıyoruz. Dark Souls oynamak isteyen ama aynı zamanda yok ben kasmayayım diyenler varsa bu oyunu şiddetle öneririz, hem Dark Souls dövüş mekaniklerini barındırıyor hem de Dark Souls kadar kanser etmiyor.

Mortal Shell şimdiye kadar çıkmış çoğu souls-like oyunlarının arasından açık ara kendi orijinal özelliklerini de barındıran en özgün Dark Souls kopyası diyebiliriz, her kütüphanede bulunmalı.

WWE 2K22

PlayStation Plus

Gerçekçi animasyonlar, kaliteli texture, harika kurgulanmış görsel efektler, 80'ler ve 90'lardaki ikon karakterler ve Hulk Hogan, Kevin Nash, Scott Hall ile bizi çocukluğumuza götüren bu dövüş oyununu gururla sunarız... İşte karşınızda WWE 2K22! Hele bir de bu oyunun bir modu var, ismi Showcase... Bu modda 1997’den 2020’ye uzanan dönemde bu seneki yıldızımız Rey Mysterio’nun kariyerinde önemli yeri olan 12 maçı yeniden canlandırıyoruz.

Tabi yalnızca bu mod değil, oyunda bir sürü mod mevcut. Dolayısıyla kolay kolay dibini sıyıracağınız bir oyun değil WWE 2K22. Oyun, The Rock ile Andre the Giant’ı veya Hulk Hogan ile The Undertaker’ı kapıştırmanın eğlencesini dibine kadar tattırırken aynı zamanda Rey Mysterio'nun keyifli kariyer yolculuğuna ortak olmanı sağlıyor. Ayrıca şu adelelere bakar mısınız yahu... Sanki Michelangelo çizmiş gibi grafik uçuyor bu sefer. 

Bu sefer olmuş diyoruz ve hazır PS Plus'ta ücretsizken tüm WWE severlere WWE 2K22'yı şiddetle öneriyoruz!

Divine Knockout (DKO)

Steam

Divine Knockout Steam‘de şu an ücretsiz ancak oyun 14 Aralık saat 21.00’dan sonra 225 TL’den satışa sunulacak ve artık ücretsiz olmayacak, bu yüzden elini çabuk tutup Steam'den oyunu ücretsiz olarak kütüphanene eklemeni öneririz. DKO olarak da bilinen Divine Knockout, oyuncuların rakiplerini bir arenadan kovmakla görevlendirildiği mitolojik öğelerle dolu bir üçüncü şahıs platform dövüşçü oyunudur.

Bir de adamlar seçmediğin tanrıya taptırmıyor, tanrını da seçip giriyorsun oyuna. Nihai görevinin tüm rakip oyuncuları haritanın diğer ucuna uçurmak olduğu bu oyunda savaşlar fena çarpıyor yalnız, ilahi dövüş yetenekleri de barındıran bu tanrısal ölçüdeki mücadeleler 2D platformlu dövüşçülerin heyecanlı aksiyonunu üç boyuta taşıyor.

Divine Knockout aynı zamanda çapraz oynama ve çapraz ilerleme desteğiyle birlikte oyuncuların farklı platformlarda kankalarıyla oynamasına da olanak tanıyor!

 

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com