Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 17 Ekim - 23 Ekim

Senin için derlediğimiz ücretsiz oyunlarda bu hafta 6 oyunla karşındayız. PS Plus, Steam, Prime Gaming ve Epic Games'de bu ücretsiz oyunlar seni bekliyor.

Geçtiğimiz hafta ücretsiz oynayabileceğin kaliteli oyunlara yer verdiğimiz Haftanın Ücretsiz Oyunları başlığımızda bu hafta sana yine birbirinden eğlenceli ücretsiz oyunlarla geldik. Her türden oyunun olduğu, Darkwood ile başlayan listemiz Evoland Legendary Edition ile son buluyor. Toplamda 6 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve keyfini çıkarmak için okumaya devam et.

Darkwood (Epic Games)

Darkwood, Acid Wizard Studio tarafından geliştirilen bir survival-horror video oyunu. Tepeden bakışlı grafikleri, Silent Hill tarzı korkunç ve sisli atmosferi ve sürreal hikayesi ile epey ilgi çekici bir oyun diyebiliriz. Oyun ilk olarak 2014'te Steam Early Access aracılığıyla piyasaya sürüldü ve sonunda 2017'de Microsoft Windows, macOS, SteamOS ve Ubuntu için tam bir oyun sürümü haline geldi. Oyun, hikaye ilerledikçe oyuncunun yeni alanların kilidini açabildiği yarı açık bir dünyaya sahip. 

Sesler ve görseller oyunda şıkır şıkır, top-down oynanışına bakmayın, insanı acayip geriyor. Yapımcılar sanki Dark Souls ile Sanitarium'u survival horror kalıbında nasıl birleştirilir diye düşünmüş de böyle bir oyun tasarlamış. Oyuncu tüm ürkütücülüğü ile oyunculara sunulan sisli açık dünyayı keşfederken aynı zamanda gün boyunca çeşitli becerilere erişmek için sobasında halüsinojenler "pişirebilir", seçtiği herhangi bir yararlı becerinin de seçilmesi için zararlı bir beceri gerekir. Baştan söyleyelim, gece boyunca saklanma yerini terk etmemelisin ve sabaha kadar olası davetsiz misafirlere karşı savunma yapmalısın. O yüzden bu oyunda spontane oynamamak, öncesinden bir savunma stratejisi planlamak çok önemli. Eğer oynamaya cesaretin varsa bu oyun Epic Games’te 20 Ekim’e kadar ücretsiz!

Cesur ve cool gamerlar için Darkwood’u bedava indirme linkini buraya bıraktım.

Fallout 3: Game of the Year Edition (Epic Games)

2008’in en beğenilen oyunu olan Fallout 3: Game of the Year Edition’ın korkunç post apokaliptik dünyasına hazırsanız anlatmaya başlıyoruz. Tertemiz, güpgüzel bir RPG oyunu, hala birçoğumuzun favorisi… Bethesda’dan çıkmış olduğu için oyunun bug’dan geçilmez olduğu bir gerçek, fakat Capital Wasteland’in güzelliği inanılmaz. Hikayemiz 2277 yılında, yani ikinci oyunun 36 sene sonrasında Vault 101’de geçiyor. Oyuna başlangıcımız doğum anımızı görmemizle gerçekleşiyor, maalesef anneciğimiz bize can verirken canından oluyor. Doğumumuzu gerçekleştiren doktor da bizim öz be öz babamız, anne vefat edince bizi tek başına yetiştirmek zorunda kalıyor. Bebekliğimizden başladığımız oyunda zaman geçirdikçe çocukluğumuzu, gençliğimizi ve yetişkinliğimizi oynuyoruz ve karakterimizin kişiliği, seçimleri ve gelişimi tamamen bize kalıyor. Her yaşta Vault’ta yaşamanın nasıl olduğunu da bu şekilde tadıyoruz. Vault’ta sıkıcı ama güvenli bir yaşam sürerken bir gün babamızın kaçtığını öğreniyoruz ve onu bulmak için dış dünyaya adım atmak zorunda kalıyoruz, ardından sıradışı maceramız başlıyor. 

Wasteland gibi pislik bir yere gidiyoruz, nerede it, kopuk var burada takılıyor. Wasteland dediğimiz bu yer korkunç, ürkütücü, leş gibi, ucube dolu, yani kıyamet sonrası dünyanın mükemmel bir tasviri diyebiliriz, bu yüzden hemen içine alıyor bizi. Oynarken birazcık da korkutuyor. Mad Max severler, RPG oynayanlar buradaysa Fallout 3’ü şiddetle özellikle onlara öneriyoruz. Yalnız bir uyarı, oyun boyunca tanıştığımız karakterlerin hikayeleri öyle ilginç ki ana görevden şaşıp karakter detaylarında kaybolabilirsin. Ek görev paketlerine de dikkat et, onlar da seni ana görevden uzaklaştıracak kadar ilgi çekici tasarlanmış. Gerçi ek görev paketleri ile zaten level 30’a kadar ilerleyebiliyorsun ve level 30’da öyle bir boss’a dönüşüyorsun ki karakterin 1 km öteden eşek arısını iğnesinden vuracak seviyeye geliyor. Yine de kendine çok güvenme, Wasteland vahşet dolu bir yer, adamın gözünün yaşına bakmaz.

Bizim RPG oyunlarında all-time favorimiz, bence her kütüphanede bi Fallout 3: Game of the Year Edition bulunmalı. 20 Ekim’den itibaren Epic Games’te bir haftalığına ücretsiz!

Shatterline (Steam)

Dünyayı işgal eden uzaylıların hikayesini konu alan Shatterline, bize epey eğlenceli bir uzay macerası sunuyor. Star Wars’umsu bu gezegenler arası güç savaşlarına yer veren oyunumuz bizi ilk saniyesinden itibaren içine alıyor. Kolay bir oyun da diyemeyiz çünkü işgalciler çok acımasız ve seni yok etmek için her şeyi yapıyorlar. Bir de bu işgalcilerin her şeyi sindirerek kendi parçaları haline getirmek gibi özellikleri var, yani virüs gibi yayılabiliyorlar.

Tamam da, tam olarak yaşanıyor bu oyunda? 2028 yılına gelirken yaşadığımız dünya yavaş yavaş kristale dönüşmeye başlıyor ve kristale bağışıklığı olan çok az sayıda insan hayatta kalmayı başarıyor. Bu insanlar da gidip Shellguard isminde bir örgüt kuruyor ve insanlığa uzaylıları inceleme şansı sunabilmek için büyük bir operasyona çıkıyor. Shatterline, hem PvP hem de PvE sunan eğlenceli bir roguelike nişancı oyunu ve açıkça söyleyeyim, fena da sayılmaz. İnsanlığın uzaylı bir virüsün avına düştüğü post apokaliptik dünyada ucubelerin seni bir saniye bile boş bırakmayacaklarının garantisini veririz.

Steam'e girip indirmekle uğraşma, ben Shatterline'ın linkini de buraya bıraktım.

Evoland Legendary Edition (Epic Games)

Evoland Legendary Edition, oyunda ilerledikçe değişen grafik stilleri ve oynanışlarıyla bizlere iki benzersiz RPG oyunu sunuyor. Çok tatlı bir aksiyon/macera oyunu olan Evoland, Shiro Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir 2013 çıkışlı rol yapma video oyunu. Evoland ilk olarak 2013'te Microsoft Windows ve OS X, ardından 2015'te Android ve iOS ve Linux için piyasaya sürüldü. The Legend of Zelda, Diablo ve Final Fantasy oynanışından ilham alan oyun, eski filmlere ve nostaljik video oyunlarına referanslar içeriyor. Oyunda ilerledikçe video oyun endüstrisinin farklı dönemlerine işaret eden yeni teknolojilerin ve grafiksel yükseltmelerin kilidini açıyoruz.

Evoland, video oyunlarının evrimini izleme konseptine dayanıyor ve bize retrovari, nostaljik bir deneyim sunuyor. Oyun başladığında sadece dört renk, basit pikselli grafikler ve bir 2D karakter var. Macera boyunca HD çağına ve üç boyutlu bir dünyaya ulaşana kadar yavaş yavaş yeni grafiklerin, yeni teknolojilerin ve yeni oyunların kilidini açmaya uğraşıyoruz. Oyun, The Legend of Zelda'ya benzer aksiyon RPG aşamaları ve Final Fantasy'de görülenler gibi aktif zamanlı savaşlar arasında değişiyor. Oyun boyunca karakterimiz zindanlardan, mağaralardan, ormanlardan ve NPC'lerle dolu köylerden oluşan bir dünyada hareket ediyor. Oyuncular, her savaştan sonra oyun içi para birimi olan Glis'i topluyor ve bu para, çoğu oyunu bitirmek için edinilmesi gereken ek öğeler ve yükseltmeler satın almak için kasabalarda harcanabiliyor. Oyuncular, hikaye modunu tamamlamanın yanı sıra aynı zamanda oyundaki dünyada dağılmış gizli yıldızları ve kartları bulmaya çalışabilirler; hatta, bu kartlar, Final Fantasy VIII'den "Triple Triad"a dayalı bir koleksiyon kart oyununda kullanılabilir. Biz konu olarak epey ilginç bulduk, sıradışı bir gameplay olacak belli.

Evoland Legendary Edition, 20 Ekim’den itibaren Epic Games’te 1 hafta ücretsiz. İndirelim bakalım…

BONUS: Planetside 2 (Steam)

PlanetSide 2, askerlerin topyekün bir gezegen savaşında düşman imparatorluklarına karşı stratejik, hedefli ve zorlu görevlerde tek vücut olarak savaştığı, devrim ruhuyla birlik olduğu devasa ölçekli bir birinci şahıs nişancı oyunu. Bu MMO nişancı oyunu, sizi fütüristik araçlar, patlayıcı silahlar ve savaştan kalma yaralı ortamlar içeren gezegen çapında bir savaşın ortasına bırakıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok oyun stili sunan çeşitli sınıf ve araç türleri de dahil olmak üzere, bu oyunda offset’ten itibaren kullanabileceğin birçok saldırı seçeneği var. Oyun, yoğun piyade, hava ve kara aracı oyunlarıyla en deneyimli askerin beceri ve cesaretine meydan okuyor. Cesaretin varsa savaşı tek başına halledebilirsin, ancak Planetside 2 güçlü bir oyuncu tabanına sahip, bu yüzden taktikleri öğrenmek için oyundaki gazilerle samimi olmak en mantıklısı gibi görünüyor. 

PlanetSide 2, Rogue Planet Games tarafından geliştirilen ve Daybreak Game Company tarafından yayınlanan, oynaması her zaman ücretsiz olan keyifli ve ayrıntılı bir oyun. Oyun, binlerce oyuncuyla (tek bir haritada 2.000'e kadar) savaşları destekleyen sistemiyle acayip heyecanlı, ayrıca modern birinci şahıs nişancı mekaniklerini de içeriyor. Altı farklı piyade sınıfı ve 18'den fazla kara ve hava aracı oyuncular tarafından kullanılabilir durumda ve birleşik silah savaşını simüle etmek için savaş alanında etkileşime giriyorlar. PlanetSide'ın "yeniden hayali" olan PlanetSide 2, Auraxis gezegeninin bölgesel kontrolü için savaşan üç fraksiyonun çabalarını anlatan şıkır şıkır bir oyunumuz.

Planetside 2’ye bi’ şans verelim diyorum, ne dersiniz?

BONUS: Brawlhalla (Steam)

Super Smash Bros tarzı aksiyona susamış bir PC oyuncusuysanız hemen o kavrulmuş gözlerinizi Brawlhalla'ya çevirin. Bu platform tabanlı çılgın dövüş oyunumuz oynayanı deli eder. Nasıl mı eder? Öncelikle yüzen aşamalarda en fazla üç rakiple savaşman ve puan kazanmak için onları platformdan indirmeye çalışman için seni görevlendirir. Brawlhalla, Blue Mammoth Games tarafından geliştirilen oynaması daima ücretsiz olan bir 2 boyutlu çok oyunculu dövüş oyunu. Oyun Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One, iOS, Android ve Nintendo Switch platformlarında oynanabiliyor.

Brawlhalla, 50'den fazla oynanabilir karakter içermesiyle oynayana birbirinden farklı kişilikler sunuyor. Her hafta yeni karakterleri sana ücretsiz verirken geçen hafta verilen karakterleri de geri alıyor, tabi satın almadıysan. Brawlhalla, silah tabanlı saldırılara güçlü bir şekilde odaklandığı için silahlar rastgele yukarıdan yağabilir, bu da oyuncumuzu kanser edebilir. Bana kurşun yağmuru işlemez diyenler bi' oynamayı denesin diyorum, oyunun o kadar seveni yanılıyor olamaz...

Brawlhalla da oynamadım demeyelim, aradan çıkaralım, hemen biz de bir tane edinelim.

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com