Ücretsiz Oyunlar Ücretsiz Konsol Oyunları Ücretsiz PC Oyunları Ücretsiz Mobil Oyunlar

Haftanın Ücretsiz Oyunları: 16 Ocak - 22 Ocak

Derlediğimiz ücretsiz oyunlar listesinde bu hafta 7 oyunla karşındayız. Pek çok platformda sevdiğin oyunlar ücretsiz olarak seni bekliyor.

Bu hafta da birbirinden farklı dinamiğe ve türe sahip 8 tane ücretsiz oyunla geldik. Her türden oyunun olduğu Gamedec ile başlayan listemiz Autonauts ile son buluyor. Toplamda 8 ücretsiz oyunu incelemek, indirmek ve tadını çıkarmak için sakın okumayı bırakma, çünkü birbirinden muazzam oyunlar seni bekliyor! E haydi, başlayalım o zaman.

Gamedec - Definitive Edition

Epic Games

Gamedec, Anshar Studios tarafından geliştirilen ve Crunching Koalas tarafından yayımlanan tek oyunculu siberpunk izometrik bir RPG olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda Gamedec adı verilen bir polis rolünü üstleniyoruz ve birbirinden farklı evrenlerde geçen birbiriyle iç içe oyunların içinde suçları çözmeye çalışıyoruz. Sanal dünyaların içerisinde suçları çözen bir dedektif rolünde olduğumuz yapımda, tanıklarımızdan ve şüphelilerden bilgiler toplamamız gerekirken; oyun içerisinde yaptığımız seçimlerin sonuçlarıyla da yüzleşiyoruz. Oyunun hikâye tarafı da oldukça ilgi çekici ve bu tarz siberpunk evrenlerde geçen filmleri epey andırıyor. 

Gelecek bir zaman diliminin Varşova'sında geçen yapım, teknolojinin gerçekten zirveye ulaşmış olduğu bir dönemi konu alıyor. 'Sanal gerçeklik' dediğimiz teknolojinin korkutucu bir gerçekliğe dönüşmesi ile birlikte çığırından çıkmış olan dünyayı, yeni sorunlar ve yeni çözümler bekliyor. İnsanların, oyunların direkt olarak içerisine giriyor olduğu bu dünyada, bir oyun dedektifi olan 'Gamedec' olarak yer alıyoruz. Diyalog sunumu ve verdiği dedektiflik hissiyatı ile öne çıkan yapım, içerisinde barındırdığı sorunlar ile elde edebileceği önemli başarının önüne geçiyor.

Gamedec - Definite Edition'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

First Class Trouble

Epic Games

Invisible Walls ApS'in geliştirdiği First Class Trouble, oyuncuların lüks uzay gemisi içerisindeki yaşanan sıkıntılardan kaynaklı hayatta kalmak için savaşırken kime güvenebileceklerini anlamaya çalıştıkları, işbirliğini ve aldatmayı harmanlayan üçüncü şahıs bakış açılı ve katil avını oynadığımız çok oyunculu bir oyun. Oyunda ciddi teknik zorluklar yaşayan lüks bir uzay gemisinde son hayatta kalanlardan biri olarak rol alıyoruz. Bu estetik ve iyi dekore edilmiş lüks uzay gemisi yolculuğumuzda aniden bir katil beliriyor ve bizim Sci-Fi Agatha Christie hikayemiz başlıyor. Bu oyunda birçok farklı oynanış modları da mevcut ama merak etme, her modunda kendini siber model Hercule Poirot gibi hissedeceksin.

Hayatta kalan oyuncular grup halinde geminin yapay zekasını sıfırlamak için birlikte çalışmalı, ancak bu hiç de kolay değil. Gemi, içerisi robotik hizmetçilerle dolu ve hayatta kalanlardan bazıları ise bu hizmetçilerin kılığına girmiş birer Personoid'ler. İşbirliği başarının anahtarıdır, ancak oyuncular saflarındaki Personoid'lerin kim olduğunu anlamaya çalıştıkça güven daha da azalacak. Anlaşılan kapalı alfasını deneyimleyen oyuncular bile oyundan oldukça zevk almış gibi görünüyorlar. 

First Class Trouble'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Divine Knockout

Epic Games

Yayıncı Hi-Rez Studios ve geliştirici Red Beard Games tarafından bir süredir geliştirilen üçüncü şahıs platform dövüş oyunu olan ve DKO olarak da bilinen Divine Knockout, oyuncuların rakiplerini bir arenadan kovmakla görevlendirildiği mitolojik öğelerle dolu bir üçüncü şahıs platform dövüşçü oyunudur. Oyunda ise tanrılar ve mitoloji ile biçimlendirilmiş bir dünyada arkadaşlarımızı alt etmemiz gerekiyor. Bir de adamlar seçmediğin tanrıya taptırmıyor, tanrını da seçip giriyorsun oyuna. Nihai görevinin tüm rakip oyuncuları haritanın diğer ucuna uçurmak olduğu bu oyunda savaşlar fena çarpıyor yalnız, ilahi dövüş yetenekleri de barındıran bu tanrısal ölçüdeki mücadeleler 2D platformlu dövüşçülerin heyecanlı aksiyonunu üç boyuta taşıyor. Oyun içerisinde King of the Hall ve Oddball gibi 3v3 oyun modları, 1v1 düellollar ve daha fazlası yer alıyor.

Divine Knockout'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Back 4 Blood

PS Plus Extra & Deluxe

Back 4 Blood, çok sevdiğimiz multiplayer Left 4 Dead atmosferini, yeni grafikler ve geliştirilmiş oynanış ile sistemlerimize yeniden getiriyor olacak. Back 4 Blood klasik bir zombi salgını hikayesine sahip. Bu hikayeyi ara sahneler ile bölümler arasında destekleyen yapımda her zaman olduğu gibi asıl amacımız gerdanımızdan bir ısırık almaya çalışan zombilere karşı kıyasıya bir mücadeleye girmek. Oyunu en keyifli kılan nokta ise bunu üç arkadaşımızla birlikte yapabiliyor olmamız. Dört kişilik bir co-op imkanı sunan oyunun eğlencesi de bu sebeple dört katına çıkıyor diyebiliriz. Çünkü oyunun her anında yüksek çatışma, yardımlaşma ve birbirinizi kollama durumu söz konusu. Eğer takımda işbirliği içinde olmadığımız biri varsa oyundaki ilerleyişimiz de o kadar sekteye uğruyor.

Back 4 Blood çok eğlenceli ve kaos ortamına rağmen heyecanla oynayacağımız dinamiklere sahip olan bir oyun. Amacımız L4D'den alışık olduğumuz gibi akın akın gelen zombileri bertaraf ederek bir sonraki Güvenli Noktaya ulaşmak. Tabi bu noktada da etraftaki kuşlar, araç alarmları, kapı alarmları ve oyun alanına dağıtılan silah ve mühimmatlar gibi etkiler oldukça önem arz ediyor. Tüm bu dinamikler bir araya geldiğinde kendini harbiden hayatta kalmaya çalışırken buluyorsun. Yakın dövüş dışında klasik silah ve sabit silahları kullanmak oldukça muazzam keyifli. 

Back 4 Blood'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Devil May Cry 5: Special Edition

PS Plus Extra & Deluxe

Karşında Hack&Slash türündeki grafik kalitesi, kurgusu ve oyun optimizasyonu bakımından muhteşem bir oyun var; Devil May Cry 5! Oyunun bu Special Edition'ı hikayesinde, Dante, Nero ve V adında üç farklı karakteri yönlendiriyor. Bu karakterler, kötülüklerle mücadele etmek için özel yetenekleri kullanıyorlar. Devil May Cry 5: Special Edition, aynı zamanda, grafikler ve ses efektleri bakımından yüksek kaliteli bir oyun olarak sunuluyor. Special Edition sürümü, orijinal oyunun yanı sıra, ray tracing desteği, daha yüksek çözünürlükte oyun içi grafikler, özel giysiler ve yeni modlar içeriyor. Oyun, seriden aşina olduğumuz Dante ve Nero karakterlerinin yanına V isimli yeni bir karakter daha ekliyor. Burada tabi ki oyunu henüz oynamayanlara spoiler vermeyeceğiz ama Dante ve Nero'ya göre çok daha farklı oynanış dinamikleri bulunan V'nin aynı zamanda hikaye açısından da önemli bir karakter olduğunu söylememizde sakınca yok herhalde. 

Devil May Cry 5 Special Edition teknik anlamda birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Öncelikle DualSense desteğinden başlayalım. Playstation 5 kontrolcüsü bildiğiniz gibi dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik tuşları gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Devil May Cry 5 Special Edition, 3D ses özelliği dışında DualSense kontrolcüsünün tüm bu özelliklerini kullanıyor. Oyunda kılıç savurduğumuzda, kombo yaptığımızda ya da oyun alanındaki farklı etkilerde kontrolcünün bize farklı şekillerde geri bildirimler sunduğunu hissediyoruz. Oyun DualSense'in sahip olduğu bu özellikleri çok güzel bir şekilde kullanmış ve bu durum oyuna büyük bir heyecan katıyor.

Devil May Cry 5: Special Edition'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Life is Strange

PS Plus Extra & Deluxe

Life is Strange bir TV dizisi gibi yayınlanan seçim tabanlı bir macera oyunu. Başrolde henüz on sekiz yaşındaki güzel mi güzel bir kızımız Maxine Caufield var. Fakat biz ona kısaca Max diyoruz, çünkü kendisi öyle istiyor. Hikayemiz Max'in zamanı geri alabilme gücünü keşfetmesiyle başlıyor. Max'in bu yeteneği doğru kullanıldığında olağanüstü sonuçlar verebildiği gibi yanlış kullanıldığında felakete dönüşebiliyor. Max'in aldığı her kararın sonuçları oluyor. Alınan her karar geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği etkiliyor. Yani biz sadece bir seyirci olmadığımız gibi verilen görevin dışına çıkamayıp yolu takip etmek durumunda kalan NPCvari bir oyuncu da değiliz.

Oyun tam bir dizi havasında kurgulanmış. Her bölümün başında önceki bölümün özetinin verildiği, ardından müzikle girişin yapıldığı, olayların bir TV dizisindeymiş gibi aktığı, sahne geçişlerin ve görüntülerin çok başarılı bir sinema çekimiymiş izlenimi verdiği ve müziklerin tam uyduğu bir dizi. Fakat bu dizi söz konusu olduğunda sen sadece ekranın karşısındaki izleyici değilsin, diziyi yönlendiren kişisin. Seçimler oyunun içine öyle başarılı biçimde yerleştirilmiş ki oyunun başında çok önemsiz gördüğümüz bir seçim, oyunun sonraki kısımlarında çok önemli sonuçlar doğuruyor ve "yok artık" dedirtiyor. Bu senaryoyu kim yazdıysa bu işten gerçekten anlıyor. Oyun bir noktadan sonra kabul etmek gerekir ki biraz Butterfly Effect filmini andırıyor. Life is Strange de gelecekte sinema veya TV'ye uyarlanırsa hiç şaşırmayız ama uyarlanmasa daha iyi sanki.

Life is Strange'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Chicken Police — Paint it RED!

Prime Gaming

Chicken Police - Paint it RED!, The Wild Gentlemen tarafından geliştirilen ve HandyGames tarafından yayımlanan, gizem çözme üstüne kurulu bir dedektif oyunuyla anlatı odaklı absürt mizah içerikli bir aksiyon-macera oyunuç Bu oyun, masalımsı hayvan karakterlerin yer aldığı bir polis suç dramasını konu alıyor ve iki kanka polisin macerasını anlatıyor.

Oyunun hikayesinde beş yıllık arkadaş olan kokoreç karakterleri Sonny Featherland ve Marty MacChicken, sonunda polis olarak beraber çalışmaya başlıyor ve başımıza Hüsnü Çoban ve Mesut Komiser ikilisi kesiliyorlar. Sonra bu ikisi enteresan bir suç vakasını çözmek için ortak çalışıyorlar ve oyun, aralarındaki eski arkadaşlıklarını ve suçları çözmek için kullandıkları yeteneklerin çevresinde ilerlemeye başlıyor. Biz bu oyunu grafikleri, müzikleri ve hikayesi ile oldukça ilginç bulduk. Ayrıca oyunun karakterleri hayvanlar olarak tasarlandığı için hikayede yer yer komik ve ironik anlar yaşıyoruz.

Chicken Police — Paint it RED!'i kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

Autonauts

Xbox Live Gold

Manuel ve sıkıcı dünyanı makineleştirip otomatik yaşama geçmeye ne dersin? O zaman bu önerimizi kaçırma, Autonauts şimdi ücretsiz! Bu oyunda uzay aracımızdan çıkar çıkmaz yalnızca bir çubuk ve bir taşla civardaki ağaçları kesmeye başlayacağız. Ne o? Yoksa diğer hayatta kalma oyunlarına mı benzettin? Yalnız Autonauts düşündüğünden o kadar farklı ki... Ağaçlardan elde ettiğin materyallerle kendine bir robot ürettiğin ve ona direktifler vererek senin yerine ağaç kesmesini söylediğin bu oyunda robotun ağaçları keserken sen de arkana yaslanıp keyfine bakacaksın. Aman ha, arada robotunu şarj etmeyi unutma!

Ürettiğin robotlar emrine amade! Her birisinin zihnini istediğin eylemle doldurarak onlara istediğini yaptırtabilirsin. Tek yapman gereken ekranda çıkan kodları yerlerine yerleştirip oynatmak. Zor gözüktüğüne bakma, aslında o kadar eğlenceli ki! Etrafın robotlarla dolu, yani bir süre sonra kendini yalnız hissetmen çok muhtemel. O zaman bir adet Kolonist Tohumu yetiştirip onunla vakit geçirmeye ne dersin? Şunu da belirtelim, şayet Kolonist arkadaşının ihtiyaçlarını giderirsen, sana bol bol "sevgi" gösterecek. Oyun sadece eğlendirmiyor, bir de şefkat gösteriyor, saçımızı okşuyor... Nasıl sevmeyelim?

Autonauts'ı kütüphanene ücretsiz ekleyebilirsin.

 

Senin için derlediğimiz haftanın ücretsiz oyunları yazısı ile birlikte her hafta ücretsiz mobil, PC ve konsol oyunlarını takip etmeyi unutma. GGWP!

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com