Oyun İncelemesi

Geçmişten Günümüze: Mass Effect Serisi

Mass Effect serisi, büyülü ve fantastik evreninin oyun boyunca eşlik ettiği kozmik bir savaşı konu alan gerilimli hikayesiyle ve özenle tasarlanan ayrıntılı süslemeleriyle şüphesiz sadece bu yüzyılın değil, dünyanın şahit olduğu en başarılı uzay kurgularından biridir bize göre.

Biraz daha abartalım hatta, içerisinde hem polisiye hem de romantik öğeleri barındıran "Mass" Effect'in olay örgüsü, uzay operası ile gerçek bilim kurguyu birleştiren kusursuz bir yapıdır. Neden mi?

Mass Effect serisi Bioware tarafından geliştirilen bir RPG oyunu olarak karşımıza çıktı. Ana karakterimiz Shepard, gezegenler arası seyahat ederek kötü güçlerle mücadele ediyor ve bütün galaksiyi tehdit eden büyük bir tehdidi çözmeye çalışıyor. Mass Effect serisi, ilk olarak 2007 yılında Mass Effect adlı ilk oyunu ile piyasaya sürüldü. Bu oyun, oyuncuların Shepard'ı yöneterek, galaksinin farklı dünyaları arasında seyahat etmelerini ve kötü güçlerle mücadele etmelerini sağladı. Daha sonra, 2009 yılında Mass Effect 2 ve 2012 yılında Mass Effect 3 piyasaya sürüldü. Bu oyunlar, serinin ilk oyunundaki hikayeyi devam ettirdi ve oyuncuların daha da derin bir deneyim yaşamasına vesile oldu. Son olarak, hikaye ve karakter açısından önceki oyunlarından farklı olarak karşımıza çıkan Mass Effect: Andromeda, 2017 yılında hayatımıza girdi. 

Mass Effect dediğimiz evren kocaman aslında, yalnızca bildiğimiz üç oyundan ibaret değil. Hikayenin çeşitli kısımlarını anlatan çizgi romanlar, çizgi filmler ve romanlar mevcut. Mass Effect senaryosu ve fazlasıyla ayrıntılı yazılmış karakterleri ile keşfedilmeyi bekleyen oldukça sürükleyici bir hikayeye sahip. Yarattığımız kadın veya erkek karakterle Shepard isminde bir karakteri canlandırdığımız oyun 2183 yılında geçiyor ve bizi distopik bir evrenin ortasına "pat!" diye bırakıyor. İlk bakışta türleriyle, teknolojisiyle, tasarımlarıyla, tonlarıyla, hatta ve hatta force yerine geçen biotic kavramı ile oyuna yeterince hakim olmayan bazı oyuncular tarafından "Star Wars’un ucuz bir kopyası" olarak görülebilecek bu eserin konusuna kısaca bir göz atalım istersen.

Mass Effect (2007)

Hani Kubrick için "Vay anasını, bu adam 1973 yılında nasıl 2001: A Space Odyssey'i yarattı" diyoruz ya, bunun bir benzerini de Mass Effect için diyeceğiz hazırsan. Serinin ilk oyunu olan Mass Effect, her ne kadar fazlasıyla eski bir mekaniğe, çokça buglara, asimetrik tempoya ve düşük kaliteye sahip olsa da bizim için bu oyunu aklımızda kira vermeden konaklatan şey inanılmaz ayrıntılarla süslenen kusursuz seviyesindeki mükemmel kurgulanmış evreni. Star Wars evreninden aşağı kalır yanı olmayan bu evrendeki zengin kurguya; ırkların birbirleriyle olan ilişkileri, galakside yaşanan sorunlar, teknolojik gelişmeler ve çeşitli kozmik olaylar da eşlik ediyor ve haliyle bizler için vazgeçilmez bir oyun haline geliyor. Oyuncuların genel kanısına göre serinin "en RPG" oyunu ilk Mass Effect. BioWare’in KOTOR’dan miras gelen kapsamlı karakter geliştirmelerini yedirdiği yapım, oyuncuları ahlaki seçimler yapma noktasında ikilemde bırakmasıyla da hatırlanıyor. Oyun, oyuncunun genellikle uzay araştırmaları yapmasıyla, ekibiyle veya aracıyla savaşlara katılmasıyla ve oyundaki diğer karakterler ile etkileşim içeren birden fazla görevi tamamlamasıyla ilerliyor. Bugün bile hiç de fena görünmeyen grafikleri, doyurucu senaryosu, etkileyici diyalogları ve komutan Shepard için tekrar oynanabilir.

Mass Effect 2 (2010)

BioWare üç yıllık izolasyondan sonra serinin ikinci oyunuyla türün meraklılarının karşısına çıktı. İlk Mass Effect çıktığında BioWare’in dönemin kısıtlı teknolojisiyle neler başarabileceğini görmüştük. Gayet iyi puanlar almış, bir fan kitlesi oluşturmuş ve kullanıcılar tarafından oldukça sevilmişti. Yine de içimizdeki ses, oyunda eksikler olduğunu söylüyordu. Aradan geçen 3 yılda BioWare’in durmadığının ve bu eksikleri kapatmakla kalmayıp, ortaya daha iyisini çıkardığının bir kanıtı olarak karşımıza geldi Mass Effect 2. Geliştirici firmanın yapım aşamasında geçmişte denediği ve başarılı olduğu noktaları yeni oyununa taşıyıp uygulamakta kararlı olduğu aşikar, Mass Effect 2’nin ilerleyişi KOTOR 2 ile benzetilse de ikisini birbirinden ayıran en büyük etken bu olabilir. Mass Effect 2, aynı zamanda oyuncuların karakterlerinin seçimlerine göre farklı sonuçlar üretebilme özelliğine sahip. Bu özellik, oyuncuların oyunu tekrar oynama isteğini arttırmıştır ve oyun, replay değeri yüksek bir oyuna dönüşmüştür. Oyunun kontrolleri ve mekân tasarımı da oyuncular tarafından olumlu olarak değerlendirilmiştir. Oyun, oyuncuların galaksinin dünyaları arasında seyahat etmelerini sağlar ve oyun, çeşitli görevler ve mini oyunlar içerir. Böylelikle oyunu RPG türünün temel unsurlarına sıkıştırmak yerine daha farklı bir yol izleyen BioWare, serinin aksiyonla harmanlanmış en iyi oyununa imza atar. 

Mass Effect 3 (2012)

İster PC, ister PS3 ya da ister Xbox 360 oyuncusu ol, Mass Effect’in ilk üç oyununu tecrübe etmediysen eksik bir oyuncusun demektir. BioWare’in aksiyon/RPG dünyasına büyük bir katkısı olan Mass Effect, ilk üç oyunuyla ait olduğu endüstrinin son dönemde piyasaya sunduğu en başarılı serilerden biri diyebiliriz. İlk insan Spectre olan Kumandan Shepard, Mass Effect 3’te yine baş kahramanımız. Bu seferki görevi ise daha öncekilerden büyük ve çok önemli; tüm galaksinin hayatını kurtarmak. Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi Shepard’ın diyaloglardaki seçimleri kaderimizi belirliyor. Diğerlerinden farklı olarak bu oyunda yeni bir güncelleme görüyoruz, Shepard’ın kaderi, galaksinin de kaderi olduğu için oyun boyunca verdiğimiz kararlar direkt olarak oyunun sonunu da etkiliyor. Ayrıca oyunda ne kadar çok kişiyle ne kadar çok diyaloğa geçersek Mass Effect 3’ten o kadar hikaye çıkartabiliyoruz. Zaten oyun içerisindeki muhabbetleriniz size ekstra görevler olarak geri dönüyor. Mass Effect 3’le ilgili eski incelemelerin birinde "2012’nin Uncharted 3'ü" cümlesini okumuştuk. Oyunu oynadıktan sonra bu cümleye katılmadığımıza karar verdik çünkü Mass Effect 3, Uncharted 3’ten daha geniş, daha epik ve daha detaylı bir kurguya ve selefinden daha hızlı bir mekaniğe sahip. 

Mass Effect: Andromeda (2017)

"Buradan bakıldığında dünya pek dikkat çekici gibi değildir, ama bizim için durum farklıdır. O noktayı yeniden inceleyin. O burası, o evimiz, biziz... Üzerinde sevdiğiniz herkes, tanıdığınız herkes, duyduğunuz herkes yaşıyor. Var olmuş tüm insanlar yaşamlarını orada geçirdiler..." diyerek dünyamızın bizler için ne kadar önemli olsa da evrende sadece küçücük mavi bir noktadan, hatta daha da ufağından, neredeyse minicik bir toz kütlesinden ibaret olduğunu özetle açıklıyor Carl Sagan. Buna rağmen insanoğlunun bilinmeyene karşı merakı da her zaman üst seviyede olmuştur. Peki bu dünyadan ayrılıp evreni keşfedebilmemiz ne kadar zaman alacak? Andromeda Galaksisi'ni keşfetmemiz, oraya ayak basmamız ne kadar sürecek dersiniz? Öğrenmeye ömrümüzün yetmeyeceği bu gizemin perdelerini Mass Effect: Andromeda bize galaksimizin ücra köşelerine kadar ulaştıran kurgusal bir hikaye ile aralıyor. Eğer uzun soluklu bir Mass Effect oyuncusuysanız bildiklerinizin üzerine bir örtü örtebilir, seriye yeni giriş yapanlardansanız endişe duymaksızın oyunun başına oturabilirsiniz. Çünkü Mass Effect: Andromeda ilk üç oyundan farklı bir yöne doğru seyrediyor ve eski oyunlara minimum düzeyde temas ediyor.

BONUS: Mass Effect Galaxy (2009)

Mass Effect: Galaxy, Bioware tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir mobil oyundur. Oyun, Mass Effect evreninin bir parçasıdır ve Mass Effect 2 oyununda geçen hikayeyi anlatır. Mass Effect: Galaxy, 2009 yılında iOS işletim sistemine özel olarak yayınlanmıştır ve 2010 yılında Android'e de gelmiştir. Oyun, Mass Effect evreninin hikayesi üzerine kuruludur ve oyuncuların, galaksinin dünyaları arasında seyahat ederek kötü güçlerle mücadele etmelerini sağlar. Oyun, aksiyon tabanlı bir oyun olduğu için oyuncuların buna vakit ayırmalarını ve böylelikle düşmanları vurarak ilerlemelerini gerektirir. Oyun, Mass Effect 2 oyunundaki karakterleri ve mekânları içerir ve oyuncuların, Mass Effect evreninin hikayesi üzerine daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olur. Mass Effect: Galaxy, özellikle Mass Effect serisi hayranları tarafından ilgi görmüştür ve oyun genel olarak olumlu yorumlar almıştır.

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com