Oyun Sözlüğü Sözlük FPS

FPS Nedir?

FPS nedir, sadece silahlarla mı olur, en iyi nasıl oynanır, oynamak için mouse, ekran veya bilgisayar özellikleri nasıl olmalıdır, hangi modele güvenilmeli ve nasıl oynanmalıdır gibisinden konuyu tamamen ele alacak neredeyse her soruya tek seferde cevap veriyor ve bu dosyayı kapatıyoruz.

FPS oyunları, oyuncuları oyun dünyasındaki bir karakterin görüş açısına yerleştirerek aksiyonu birinci şahıs bakış açısıyla deneyimlemelerini sağlar. FPS oyunlarda oynanış genellikle çatışmalar etrafında döner ve oyuncular rakipleri alt etmek için çeşitli silahlar ve taktikler kullanarak bu çatışmalara girerler. Popüler FPS oyunları arasında "Call of Duty", "Counter-Strike" ve "Battlefield" gibi ikonik başlıklar bulunur.

FPS Oyunlarının Özellikleri Nelerdir?

FPS oyunlarının özellikleri nelerdir sorusunun cevabı aslında düşündüğünüzden daha basit. FPS oyunları benzersiz cazibelerine katkıda bulunan çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler gerçekçi grafikler, etkileyici ses tasarımları, her oyunu bir diğerinden daha ayrı kılan çeşitli haritalar ve ortamlar, hayal gücü ve gerçek hayattaki modellere bağlı olarak zenginleşen geniş bir silah çeşitliliği, özelleştirilebilir ekipmanlar, etkileyici çok oyunculu modlar ve ilgi çekici tek oyunculu hikayelerdir.

Genel olarak heyecanlı, hızlı ve yoğun bir oyun deneyimi sağlarlar.

FPS Oyunları İçin Mouse Tavsiyeleri

FPS oyunları için mouse tavsiyeleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. FPS oyunlarında başarılı olmak için tepkisel ve güçlü bir mousea sahip olmak önemlidir. Yüksek DPI (nokta başına düşen nokta) ayarı, ayarlanabilir hassasiyet ve özelleştirilebilir tuşlar olan bir oyun mouseu FPS oyunlar için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Ben özellikten anlamam illaki model vermeniz lazım diyorsanız o zaman aşağıdaki modelleri değerlendirebilirsiniz ancak unutmayın. Mouse zevki kişiden kişiye değişir. Bizzat gidip modellerini denemeniz ve kendinize en uygun bulduğunuz satın almanız daha doğru olacaktır.

 • Logitech G Pro Wireless
 • Razer DeathAdder V2
 • SteelSeries Rival 600

FPS Oyunları İçin Monitör Tavsiyeleri

FPS oyunları için monitör tavsiyelerini de sizlere vermeliyiz çünkü FPS oyunlarında yüksek kaliteli bir monitöre sahip olmak düşmanları görebilme ve hızlı tepki verebilme yeteneğinizi fazlasıyla etkiler. Yüksek yenileme hızına (144Hz veya daha yüksek) ve düşük tepki süresine (1ms veya daha düşük) sahip bir monitör tercih etmeniz fazlasıyla uygun olacaktır.

Ayrıca optimal görseller için daha büyük ekran boyutuna ve en az 1080p çözünürlüğe sahip bir monitör de düşünüyorsanız FPS oyunlardan maksimum verim almaya başlamanız olasıdır. Yine eksik olmaması adına bir kaç model ismi de vereceğiz ancak en iyi kararı kendiniz gidip monitörleri inceleyerek verebileceğinizi sakın unutmayın.

 • ASUS VG278QR
 • BenQ ZOWIE XL2411P
 • Acer Predator XB271HU

FPS Oyunları İçin Donanım Tavsiyeleri

FPS oyunları için donanım tavsiyelerine de yer vereceğimi tahmin etmişsinizdir. Yüksek performanslı bir mouse ve monitörün yanı sıra FPS oyunlarında sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamak için yetenekli bir oyun bilgisayarı veya konsol da gereklidir. Güçlü bir işlemci, yeterli RAM ve iyi bir grafik kartına sahip sistemlere ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Çoğu FPS oyun çok daha düşük güçteki sistemlerde çalışıyor olsa da oyunun bütün potansiyelini öne çıkarmak ve maksimum keyfi alabilmek için donanımınızın ortalamanın üstünde olması çok daha iyi olacaktır.

FPS oyunları sorunsuzca oynamak için tercih edebileceğimiz oyun PC'leri için popüler seçenekler NVIDIA GeForce RTX veya AMD Radeon RX GPU'lar ile Intel Core i7 veya AMD Ryzen işlemcilerle donatılanlar olabilir. Bu sayede FPS oyunlarının maksimum grafikle ve hiç takılma olmadan oynayarak çok daha fazla keyif alabilirsiniz.

FPS Oyunları İçin Taktikler

FPS oyunları için taktikleri de size anlatacağız ve doğru sisteme sahip olduktan sonra FPS oyunlarında oyun performansınızı geliştirmek için aşağıdaki taktikleri uygulamayı düşünebilirsiniz:

Harita Farkındalığı: Haritaların düzenini ezberlemek taktiksel bir avantaj elde etmenizi ve düşman hareketlerini çok daha rahat tahmin etmenizi sağlar.

İletişim: Takım arkadaşlarınızla kuracağınız etkili iletişim daha iyi takım çalışması ve stratejik bir oyun deneyimi kazanmanızı sağlar.

Hedef Alma ve Hassasiyet: Hassas atışlar yapabilmek için hedef alma becerilerinizi geliştirmek için pratik yapmalısınız çünkü FPS oyunlarında hedef almak en önemli konulardan biridir. Kimseyi vuramadıktan sonra oyunu oynuyor olmanızın pek anlamı kalmayacaktır.

Ekipman Özelleştirme: Farklı silahlar ve eklemelerle deneyler yaparak oyun tarzınıza uygun bir ekipman seti bulmalısınız. Her zaman aynı silahı ya da taktiği kullanarak farklı sonuçlar alamayabilirsiniz. Bu sebeple oyunun sunduğu tüm çeşitleri değerlendirmeli ve en etkilisini seçmeye başlamalısınız.

Nasıl Daha İyi FPS Oynayabilirim?

Nasıl daha iyi FPS oynayabilirim diyorsanız yukarıdaki taktiklere ek olarak size verebileceğimiz birkaç ipucu daha olduğunu söylemek isteriz. Öncelikle FPS oyunlarında daha iyi olmak için düzenli olarak pratik yapmak, sabır göstermek ve öğrenmeye istekli olmak gerekir. Buna ek olarak daha iyi FPS oyun oynamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Oyun performansınızı analiz ederek gelişim alanlarını belirleyin ve stratejilerinizi buna göre ayarlayın. Unutmayın, her zaman daha da geliştirebileceğiniz bir özelliğiniz vardır.
 • Profesyonel oyuncuları veya rehberleri izleyerek fikir edinin ve yeni teknikler öğrenin. Profesyonel insanların nasıl profesyonel olmaya başladığını anladığınız anda kendinizde de bu değişiklikleri uygulamaya başlayacaksınızdır.
 • Arkadaşlarınızla oynayın veya bir oyun topluluğuna katılın. İşbirliği yaparak oyun deneyimi kazanın ve deneyimli oyunculardan öğrenin. 
 • İlerlemenizi engelleyebilecek bir hayal kırıklığından kaçınmak için olumlu bir zihniyet koruyun. Hatalarınızdan öğrenin ve sürekli gelişmeye odaklanın. Bir gün boyunca oynadığınız tüm maçları kaybedebilirsiniz. Bu çok normal. Önemli olan bu kayıplardan çok fazla etkilenmeyerek ayağa kalkmayı başarmak.

En İyi FPS Oyunları Hangileridir?

En iyi FPS oyunları hangileridir sorusunun cevabı kişisel tercihlere ve oyun platformlarına bağlı olarak değişebilir. Fakat günümüzde adından sıkça bahsettiren ve FPS türü denince akla ilk gelen oyunlar şunlardır:

 • Call of Duty: Modern Warfare
 • Counter-Strike: Global Offensive
 • Overwatch 2
 • Doom Eternal
 • VALORANT

Bu oyunlara ek olarak FPS türüne ait birçok farklı oyun olduğunu da unutmayın. Aşağıdaki listemizde FPS türünde çok daha fazla oyunu görebilirsiniz.

 • Wolfenstein 3D (1992)
 • Quake (1996)
 • Half-Life (1998)
 • GoldenEye 007 (1997)
 • Halo: Combat Evolved (2001)
 • Battlefield 1942 (2002)
 • Far Cry (2004)
 • F.E.A.R. (2005)
 • BioShock (2007)
 • Wolfteam (2007)
 • Team Fortress 2 (2007)
 • Left 4 Dead (2008)
 • Borderlands (2009)
 • Crysis 2 (2011)
 • Titanfall 2 (2016)

KVKK AYDINLATMA METNİ ve HAKLAR

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme

Değerli Site Ziyaretçilerimiz, Kullanıcılarımız, Müşterilerimiz, Üyelerimiz;

Gizlilik Kurallarımız, İletişimler, Site Kullanım Şartları ve Kişisel Verilerinizin İşlenmesi ile ilgili uygulamalarımız ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınız hususunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti’ye ait ve bağlı grup şirketlerinin temsilen kurulan www.thegamify.com .Sitemizde (mobil uygulaması dahil), ziyaretçi-üye-müşteri (bundan böyle kısaca Ziyaretçi(ler) diye anılacaktır) bilgilerinin gizliliği, kişisel verilerin (bilgilerin) korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı-imhası, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Uygulama-Kullanım Şartları geçerlidir.

Bilgilerin Korunması

Bu sitede, ziyaretçiler tarafından verilen ve edinilen bilgilerin ve işlemlerinin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluş tarafından sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurları dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alınmıştır.

Sitemize üyelik, talep ve şikayetlerinizi iletme veya bilgi güncelleme amacıyla girdiğiniz bilgiler, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, İşlenme-Aktarım Amacı ve Kişisel Veri İşlemleri

Gizliliğin korunması için gereken tedbirler alınmak ve kişisel verilerin işlenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kişisel veri saklama-imha politikalarına uygun olmak üzere; kanunen zorunlu ise veya zorunlu olmayan bazı uygulamalar için de ayrıca izni de rica edilerek; Ziyaretçilerimizin sanal işletmeleri ziyaret, varsa alışveriş ve iletişim bilgileri ile aşağıda detaylı belirtilen diğer kişisel bilgileri, Veri Sorumlusu Şirketimiz ve ortakları-iş ortakları, halefleri, servis sağlayıcıları-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam işletmecileri dahil) diğer işlenme amacının gerektirdiği üçüncü kişiler/kuruluşlar (duruma göre veri sorumluları, işleyenler ve/veya alıcı grupları) tarafından ve arasında, gerek grup şirketlerimizden satın aldıkları veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müşteri deneyimleri, tüketici hakları, müşteri/üye hizmetleri ve bunlara ilişkin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçekleştirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, müşteri kartı, kredi kartı ve kullanıcı/üyelik/müşteri bilgilendirmeleri, işlemleri ve uygulamaları yapılması amacıyla,

Burada belirtilen ve ayrıca kanunlarda kişisel verilerin işlenebileceği ve aktarılabileceği açıkça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafınca alenileştirildiği durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diğer sözleşmelerin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olarak sözleşme taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olduğu hallerde, keza veri sorumlusu/işleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrıca hakların tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu olduğu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusu/işleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüş meşru menfaatler için veri işlemenin ve aktarmanın zorunlu/gerekli olduğu hallerde, kısmen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Şirketimize ve yukarıda anılan kuruluşlara sözlü/yazılı verdikleri bilgilerden, sanal mağazaları ve/veya bulundukları fiziki-sanal ortamları, mobil uygulamaları dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam ağı işletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve işlem bilgilerinden, Şirketimiz ve yukarıda anılan kuruluşlar nezdindeki (fiziki ve sanal/dijital) üye/kullanıcı ve çağrı merkezi işlemleri ile alışverişlere ve müşteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-şikayet-kampanya-anket işlemleri ve bunların yasal mali belgeleri ile diğer belgeleri-kayıtlarından, ayrıca sabit-mobil nitelikli internet ve iletişim cihazlarının ve/veya mobil uygulamaların muhtelif ortamlarda ve yerde kullanımlarında oluşan/edinilen yazılı, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralınma, yasal azami süreler aşılmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre işlenme amacına uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanılma, güncellenme, değiştirilme, birleştirilme, yeniden düzenlenme, sınıflandırılma, açıklanma, yukarıda anılan kişiler/kuruluşlar itibari ile (yurt içinde-dışına) paylaşım, aktarım, aktarılma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimleştirme) işlemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "işlenme" veya "işlem(e)" diye anılacaktır).

Ziyaretçilerin Şirketimize, diğer grup şirketlerine, bayileri ve her türlü anlaşmalı kuruluşlarına ait etkinlikleri ile içinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler, etkinlikler ve etkinlik konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarında ilgili fonksiyonlar açık ise bluetooth ve genel-özel kablosuz ağ bağlantılarından uygun teknik yöntemler ile alınabilir, yukarıdaki paragrafta belirtilen çerçevede anılan kuruluşlarca yurt içinde ve dışında işlenebilir, aktarılabilir.

Sitemizde Tanımlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulaması

www.thegamify.com sitemizde (mobil uygulamaları dahil tüm dijital platformlarında) muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı ve/veya ilgili mobil uygulama kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonları dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

İletişimler

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin tanıtım, reklam, iletişim, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, kredi kartı ve üyelik/müşteri bilgilendirme, işlem, uygulamaları için Şirketimiz ve diğer grup Şirketlerince SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazınızda açık ise) her türlü bildirimler, bluetooth, diğer her türlü genel-özel kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletişimler yapılabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

İşlenen - Aktarılan Kişisel Verileriniz ve Kişisel Verilerinize Dair Kanuni Haklarınız

Değerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yaş/doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulaşım aracı, yaşanılan bölge, etkinlik yaptığınız sitemize ilişkin bilgiler, etkinlik detaylarınız, varsa teslimat adresiniz, eğitim düzeyi, meslek/iş, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanları-hobiler ve alışveriş alışkanlıkları gibi demografik üye/kullanıcı/müşteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotoğraf, (güvenlik amaçlı) istek, şikayetlerinizi bildirdiğiniz yazılı, görsel kayıtları, çağrı merkezi görüşmelerimize dair ses kayıtları, kıyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercihleri, beğenileri ve ilgili yorumları, yararlanılan/katılınan kampanya, yarışma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, şikayet – iade ve benzeri nedenlerle paylaştığınız şifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/iş telefon/faks numaraları, mail adresleri, elektronik ticari ve sair iletişimlere yaklaşım-aksiyonlar, çeşitli amaçlarla kullanılan sabit ve mobil cihaz ad(lar)ı, türü, modeli ve kodları, tanımlama bilgileri (çerez, web tarayıcı işaretleri-bilgisi, IP, kablolu-kablosuz ağ bağlantı bilgisi vb), reklam tanıtıcısı bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-işlemleri ile konum verilerinizden oluşan kişisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla işleneceği ve kimlere hangi amaçla aktarılabileceği hususlarında tarafınıza böylece bilgi verilmesinin yanı sıra; kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde ve dışında aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarına, keza eksik veya yanlış işlenmiş olmaları halinde düzeltilmesini, kanuni şartlarına ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, ayrıca, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğramanız halinde giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunuzu, tüm bu konularda Veri Sorumlusu Şirketimiz’e başvurabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Yukarıdaki hususlar kişisel verilere ilişkin aydınlatma yükümlülüğümüz gereği bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatın ilgili kişiden açık rıza alınmaksızın işlenmesine (aktarımlar dahil) imkan verdiği haller dışındaki her türlü kişisel veri işlemleri için izin alındığını ve izinsiz işlenme yapılmadığını bilmenizi rica ederiz.

Bu çerçevede izniniz rica edilen hallerde, söz konusu izni uygulaması varsa ilgili internet Sitemizde ve yine uygulaması varsa ( yazılı-imzalı izin ile aynı hukuki nitelik-değerde olmak üzere) dijital ortamda da verebilirsiniz. Şöyle ki; sitemizdeki ve anılan sitelerdeki kişisel veri işlem bilgilendirmelerini değerlendirmiş olarak, tablet, cep telefonu ekranlarında ya da beyan edeceğiniz cep telefonunuza kısa mesajla gönderilen linkte bilginize sunulan izin metnini incelemenizden sonra, uygun bulmuş iseniz, bilgilerinizin doğruluğunu ekranda ya da dijital ortamda teyit ettikten sonra işlemleri (prosedürüne ve tercihinize göre ekrandan ve/veya cep telefonunuzdan) yaptığınızda izin-onay işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bunun dışında, böyle bir uygulama mevcut olanlar için geçerli olmak üzere, dilediğiniz her zaman ilgili web sitelerimize ulaşarak izin-onay işlemlerini yapabilirsiniz.

Şirketimiz ilgili mevzuat uyarınca ve kişisel veri saklama-imha politikalarında öngöreceği periyodlarda kişisel bilgileri kısmen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimleştirme) işlemleri yapabileceği gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin aşağıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kişisel veri işlenmelerini ve/veya taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Bu husustaki açık bildirim-taleplerine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kişisel veri işlemeleri ve iletişimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrıca, hukuken muhafazası gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayıt sisteminden silinir ya da yok edilir veya aynı amacı sağlamak üzere kimliği belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki başvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafına açıklanarak kabul edilmeyebilecektir (İlgili kanuni haklar saklıdır).

(Bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki çerezler ve bildirimlere ilişkin bilgilendirmeler, bunları düzenlemek için yapabileceğiniz işlemler yukarıda belirtilmiştir).

Üçüncü Kişilere Ait Siteler-Dijital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonları dahil) ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları, kullanım, iletişim ve kişisel veri işlenme şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin (ve sair dijital platformların) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları, çerezleri-web işaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Şirketimize ait diğer birim-mecralardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından Ziyaretçiler sorumludurlar.

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların işlenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kişisel verilerine (ve duruma göre keza iletişimlere) ilişkin haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Site İçeriği Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir.

Değişiklikler

Şirketimiz gizlilik, kişisel veri saklama-kullanım ve imha politikası ve Site kullanım şartları gibi konularda, keza sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda, kampanya vb. durumlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce internet sitemizden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve şikayetlerinizi aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşarak Şirketimize bildirebilirsiniz. İlgili talebin yasalar gereği belirli bir prosedürde yapılması gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulması gerekir.

Şirket : Arrakis Tanıtım Organizasyon Pazarlama San. Tic Ltd. Şti

Bağlı Grup Şirketler :

Adres : Altunizade Mah. Sırmaperde Sok. No:25 Üsküdar / İstanbul

Telefon : +90 216 457 0073

İnternet Adresi : www.thegamify.com